آغاز خورشید گرفتگی از ساعت ۸:۵۰ فردا در کشور/ کیفیت و نکاتی درباره نماز آیات

خورشید گرفتگی جزئی و به صورت حلقوی از ساعت ۸:۵۰ صبح فردا در کشورمان رخ می‌دهد و در نقاط مختلف قابل رؤیت است.

آغاز خورشید گرفتگی از ساعت ۸:۵۰ فردا در کشور/ کیفیت و نکاتی درباره نماز آیات

به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس خورشید گرفتگی جزئی و به صورت حلقوی صبح فردا در کشورمان رخ می‌دهد و در نقاط مختلف قابل رؤیت است.

این پدیده نجومی از حدود ساعت ۸:۵۰ دقیقه صبح روز یکشنبه آغاز می‌شود، در حدود ساعت ۱۰:۱۰ و تا ۱۰:۳۰ دقیقه به اوج خود می‌رسد و حدود ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه تا ۱۲ ظهر به پایان خواهد رسید.

طبق نظر رهبر معظم انقلاب و اغلب مراجع خواندن نماز آیات هنگام وقوع خورشید گرفتگی در شهر یا روستای محل حضور فرد واجب است حتی اگر آن را رؤیت نکرده باشد.

رهبر معظم انقلاب در این خصوص می‌فرمایند: یکی از سبب‌های وجوب نماز آیات، خورشید گرفتگی است، اگرچه جزئی باشد.
مکلف می‌تواند از زمان شروع گرفتگی خورشید، نماز آیات را بخواند و بنابر احتیاط واجب، باید به قدرى تأخیر نیاندازد که شروع به بازشدن کند، و اگر از آن وقت تا قبل از باز شدن کامل به تأخیر انداخت باید نماز را بدون نیت ادا و قضا بخواند.

کیفیت خواندن نماز آیات

نماز آیات دو رکعت است و هر رکعت ۵ رکوع دارد و به چند صورت خوانده می‌شود.

صورت اوّل: بعد از نیت و تکبیرة‌الاحرام، حمد و سوره خوانده شود و به رکوع برود، سپس سر از رکوع برداشته و دوباره حمد و سوره را بخواند و به رکوع رود، و باز سر از رکوع بردارد، و حمد و سوره بخواند و به رکوع رود، و سپس سر از رکوع بردارد، و همین‌طور ادامه دهد، تا یک رکعت پنج رکوعی که قبل از هر رکوعی حمد و سوره خوانده است انجام دهد، سپس به سجده رفته و دو سجده نماید، و بعد برای رکعت دوم قیام کند، و مانند رکعت اول انجام دهد، و دو سجده را به‌ جا آورد و بعد از آن تشهد بخواند و سلام دهد.

صورت دوّم: بعد از نیت و تکبیرةالاحرام، حمد و یک آیه (البته احتساب بسم‌الله به عنوان یک آیه، صحیح نیست) از سوره‌ای را قرائت کرده و رکوع کند، سپس سر از رکوع بردارد، و آیه دیگری از آن سوره را بخواند و به رکوع رود، و بعد سر از رکوع برداشته و آیه دیگری از همان سوره را قرائت نماید، و همین‌طور تا رکوع پنجم ادامه دهد تا سوره‌ای که پیش از هر رکوع، یک آیه از آن را قرائت کرده، قبل از رکوع آخر تمام شود. سپس رکوع پنجم را به‌جا آورد و به سجده رود، و پس از اتمام دو سجده، برای رکعت دوم قیام نماید و حمد و آیه‌ای از یک سوره را بخواند و به رکوع برود، و همین‌طور مانند رکعت اول ادامه دهد تا تشهد بخواند و سلام دهد. چنانچه بخواهد برای هر رکوعی به یک آیه از سوره‌ای اکتفا کند، نباید سوره حمد را بیش از یک مرتبه در اول آن رکعت بخواند.

صورت سوم: یکی از رکعت‌ها را به یکی از دو صورت، و رکعت دیگر را به نحو دیگر به‌جا آورد.

صورت چهارم: سوره‌ای که آیه‌ای از آن را در قیام پیش از رکوع اوّل خوانده، در قیام پیش از رکوع دوم یا سوم یا چهارم تکمیل نماید، که در این صورت واجب است بعد از سر برداشتن از رکوع، سوره حمد را در قیام بعدی اعاده نموده و یک سوره یا آیه‌ای از آن را اگر پیش از رکوع سوم یا چهارم است، قرائت کند، و در این صورت واجب است که آن سوره را تا قبل از رکوع پنجم به آخر برساند.

چند نکته درخصوص نماز آیات

۱. خواندن نماز آیات به جماعت اشکال ندارد، بلکه مستحب است.
۲. در تقسیم سوره، «بسم‌ الله الرحمن الرحیم» آیه به حساب نمی آید.
۳. در تقسیم سوره، تقسیم یک آیه به دو بخش اشکال ندارد، برای مثال جمله «لم یلد» یک بخش و جمله «ولم یولد» بخش دیگر باشد، اشکال ندارد.
طبقه بندی: اجتماعی، حوادث، علمی، مذهبی،

تاریخ : شنبه 31 خرداد 1399 | 09:57 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات

ترامپ: بولتون دیوانه باید بهای بسیار سنگینی برای انتشار اطلاعات محرمانه بپردازد

رئیس جمهور آمریکا با ابراز خشم خود از اقدام مشاور امنیت ملی سابقش برای انتشار کتاب افشاگرانه گفت که بولتون دیوانه باید بهای بسیار سنگینی برای انتشار اطلاعات محرمانه بپردازد.

ترامپ: بولتون دیوانه باید بهای بسیار سنگینی برای انتشار اطلاعات محرمانه بپردازد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در پیامی در توئیتر بار دیگر «جان بولتون» مشاور امنیت ملی سابق آمریکا را به دلیل کتابی که قصد دارد طی روزهای آینده منتشر کند، مورد انتقاد قرار داد.

وی در این پیام توئیتری نوشت: «من سرانجام با "استیو اشمیت" مشاور سیاسی شکست خورده، اتفاق نظر پیدا کردم که وی "جان بولتون" دیوانه را مردی نفرت‌انگیر دانسته که در انجام وظیفه‌اش در حمایت از آمریکا شکست خورد و تاکید کرده که هرگز به وی نباید اجازه داده شود تا دوباره در دولت فعالیت کند.»

ترامپ در ادامه این پیام توئیتری نوشت: «بولتون که من وی را بازگرداندم و به وی یک فرصت دادم با انتشار اطلاعات محرمانه (در حجم وسیع) قانون را نقض کرد. وی باید بهای بسیار سنگینی برای این کار بپردازد. این موضوع نباید هرگز دوباره اتفاق بیفتد.»

با وجود آنکه کاخ سفید تمام تلاش خود را به کار گرفت تا مانع از انتشار کتاب افشاگرانه «جان بولتون» مشاور امنیت ملی سابق آمریکا شود، اما «رویس لامبرت» قاضی منطقه‌ای آمریکا روز شنبه برای انتشار این کتاب چراغ سبز نشان داد. ( جزئیات بیشتر)

از روز پنجشنبه انتشار بخش‌هایی از کتاب بولتون به بمبی خبری در رسانه‌های جهان تبدیل شده است. او در این کتاب به افشاگری علیه ترامپ و اعضای کابینه‌اش پرداخته است.

قرار است که روز سه‌شنبه به طور رسمی این کتاب منتشر شود.
طبقه بندی: سیاسی، اجتماعی، بین الملل، امنیتی،

تاریخ : شنبه 31 خرداد 1399 | 09:54 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات

شناسایی ۲۵۹۶ مبتلای جدید به کرونا/ فوت 87 بیمار در 24 ساعت گذشته

سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی 2596 مبتلای جدید به ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته خبر داد.

شناسایی ۲۵۹۶ مبتلای جدید به کرونا/ فوت 87 بیمار در 24 ساعت گذشته

به گزارش خبرنگار سلامت فارس، لاری سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از دیروز تا امروز ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۹۶ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند.

وی با اشاره به این مطلب که ۹۳۰ مورد از این افراد بستری شدند گفت: مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۱۹۷ هزار و ۶۴۷ نفر رسید.

لاری ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹ هزار و ۲۷۲ نفر رسید.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت خوشبختانه تا کنون ۱۵۶ هزار و ۹۹۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

وی افزود: ۲۷۹۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار داشته و در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

تا کنون یک میلیون و ۳۴۴ هزار و ۵۹۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری تصریح کرد: متاسفانه استانهای بوشهر، خوزستان، آذربایجان شرقی، کرمانشاه و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند.
طبقه بندی: اجتماعی، پزشکی،

تاریخ : پنجشنبه 29 خرداد 1399 | 05:43 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات

امیر خانزادی: هراسی از ابزارهای چشم پرکن دشمن نداریم/ با انگیزه و دلیرانه‌تر از پیش هستیم

فرمانده نیروی دریایی ارتش با موفقیت‌آمیز خواندن تمرین رزم سطحی «شهدای دریادل رمضان» و شلیک موشک های برد بلند و کوتاه و اصابت بسیار دقیق به اهداف تعیین شده در دریا،گفت: این موفقیت، محصول همدلی و هماهنگی میان نیروی دریایی ارتش و وزارت دفاع است.

امیر خانزادی: هراسی از ابزارهای چشم پرکن دشمن نداریم/ با انگیزه و دلیرانه‌تر از پیش هستیم

به گزارش حوزه دفاعی خبرگزاری فارس، امیر دریادار «حسین خانزادی» فرمانده نیروی دریایی ارتش در خاتمه تمرین موفق رزم سطحی «شهدای دریادل رمضان» که در اربعین شهادت دریادلان شناور کنارک و همزمان با ایام شهادت امام جعفر صادق (ع) انجام شد،گفت: مأموریت‌های دریایی ارتش در آب‌های آزاد و بین‌المللی توسط جوانان برومند این نیرو برای برافراشتن پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران در عرصه دریاها بصورت مستمر در حال اجرا است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با موفقیت‌آمیز خواندن تمرین رزم سطحی «شهدای دریادل رمضان» و شلیک موشک های برد بلند و کوتاه و اصابت بسیار دقیق به اهداف تعیین شده در دریا گفت: دستیابی به این موفقیت جدید بومی با همت جوانان ولایتمدار ایرانی که محصول همدلی و هماهنگی میان نیروی دریایی ارتش و وزارت دفاع است، دست بلند جمهوری اسلامی برای مقابله با هر تهدیدی علیه نظام و مردم بوده و روحیه خودباوری در نیروهای مسلح را تقویت کرده است.

امیر دریادار خانزادی اظهار داشت: امروز فوج کارکنان جوان و ولایتمدار نیروی دریایی ارتش با انگیزه‌تر و دلیرانه تر از همیشه بدون هیچ هراسی از ابزارهای چشم پرکن مادی دشمن، آمادگی خود را برای انجام مأموریت‌های دشوار به سلسله مراتب اعلام می‌کنند و امروز این حس غرور و ایثارگری بیش از گذشته در کارکنان مخلص نیروی دریایی مشاهده شد.
طبقه بندی: نظامی، بین الملل، ارتش، امنیتی،

تاریخ : پنجشنبه 29 خرداد 1399 | 05:40 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات

اجرای نسخه صندوق بین‌المللی پول به اسم مصوبه سران قوا/ عملیات بازار باز چه تبعاتی دارد؟ + سند

عملیات بازار باز به پیروی از سیاست‌های صندوق بین‌المللی پول بدون توجه به آثار و تبعات آن برای کشور، در حال اجرا است.

گروه اقتصادی-رجانیوز: با وجود تذکرات همیشگی رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره ضرورت پرهیز از الگوگیری از نسخه‌های غربی برای مدیریت کشور، اخیراً عملیات بازار باز به پیروی از سیاست‌های صندوق بین‌المللی پول در کشور در حال اجرا است.

بانک مرکزی اخیراً سیاست جدید پولی با نام عملیات بازار باز اتخاذ کرده است و بنا بر اعلام مسئولان، رویکرد اصلی پولی دولت در سال جاری اجرای عملیات بازار باز است.

به گزارش رجانیوز به نقل از مشرق؛ عملیات بازار باز به معنای خرید و فروش اوراق دولتی، اوراق قرضه یا اسناد مالی بانک‌ها توسط بانک مرکزی است. در واقع عملیات بازار باز ابزاری برای سیاست‌های انقباضی و انبساطی بانک مرکزی است. اگر بانک مرکزی قصد اجرای سیاست پولی انقباضی و جمع کردن پول از بازار داشته باشد، اقدام به فروش اوراق می‌کند و برعکس آن اگر بانک مرکزی قصد داشته باشد سیاست انبساطی در پیش بگیرد، اوراق را می‌خرد و به جای آن، پول در اقتصاد تزریق می‌کند. این در واقع همان عملیات بازار باز به منزله یکی از ابزارهای سیاست پولی است.

هرچند توجیهاتی برای استفاده از عملیات بازار باز همچون کنترل نقدینگی ذکرشده، اما بررسی‌های کارشناسی نشان می‌دهد این سیاست در اقتصاد ایران موجب کاهش نقدینگی نخواهد شد.

لازم به ذکر است پیش از انقلاب اسلامی هم بانک مرکزی از عملیات بازار باز استفاده می‌کرد اما بعد انقلاب، به علت غیرشرعی و ربوی بودن آن کنار گذاشته شد. اکنون هم کارشناسان بسیاری نسبت به اجرای این ابزار غیرشرعی ایراد وارد کرده‌اند.

عاقبت نسخه‌های صندوق بین‌المللی پول

عملیات بازار باز وعده‌ای است که رییس کل بانک مرکزی از زمان تصدی این پست تاکنون به طور مکرر بیان کرده و آن را حلال مشکلات پولی و حتی تسهیل کننده رشد اقتصادی، کنترل نقدینگی و مهار تورم قلمداد کرده است. حال آنکه بررسی‌ها نشان می‌دهد این سیاست مشابه سیاست تعدیل ساختاری در اوایل دهه ۷۰، گسترش بی‌محابای بانک‌های خصوصی در دهه ۸۰، بسطید بانک‌های خصوصی در نظام پولی و توقف طرح مسکن مهر در دهه ۹۰ شمسی، پیشنهادی دیگر از سوی صندوق بین‌المللی پول است که مصرانه در ادوار مختلف توسط آن نهاد پیگیری شده است.

در حالی‌که تبعات سیاست‌های مذکور هم‌اکنون پیش‌روی ماست: جهش نرخ ارز و تورم ۵۰ درصدی در دهه ۷۰، سونامی نقدینگی بصورت رشد ۷۵۰ درصدی و توزیع مخرب منابع بویژه منتج از عملکرد بانک‌های خصوصی در دهه ۹۰ شمسی که عواقب آن در سقوط ۱۵۰۰ درصدی ارزش پول ملی و تاثیرات منفی بسزای آن بر بخش واقعی اقتصاد از جمله انفجار نرخ خرید و اجاره مسکن و تورم بیش از ۵۰ درصدی اقلام خوراکی قابل ملاحظه است.

مجموعه تبعات مذکور در نهایت به تشدید شکاف طبقاتی و گسترش ناعدالتی اجتماعی منجر شده که در نقطه مقابل عدالت اجتماعی به عنوان هدف متعالی انقلاب اسلامی است.

مصوبه‌ای به نام سران قوا به کام صندوق بین‌المللی پول

مهرماه سال ۹۷ شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا با پیشنهاد بانک مرکزی برای انجام عملیات بازار باز موافقت کرد. چند ماه بعد و در فروردین ۱۳۹۸ دستورالعمل عملیات بازار باز به تصویب شورای پول و اعتبار رسید. از چندی پیش هم عملیات بازار باز از سوی بانک مرکزی به اجرا درآمده است.

اما بررسی‌ها نشان می‌دهد عملیات بازار باز که اکنون به طور جدی از سوی بانک مرکزی در حال اجرا است، نسخه مورد تاکید صندوق بین‌المللی پول به مسئولان اقتصادی کشورمان بوده است.

صندوق بین‌المللی پول در گزارش‌ها و توصیه‌نامه‌هایی که در چند سال اخیر خطاب به مقامات اقتصادی کشورمان منتشرکرده، بر ضرورت اجرای عملیات بازار باز از سوی بانک مرکزی به عنوان راهکاری برای اصلاح نظام پولی کشور تاکید کرده است.

در فوریه ۲۰۱۷ صندوق بین‌المللی پول با اشاره به دستور روحانی برای اصلاح نظام بانکی، یک چارچوب سیاستی برای اصلاح نظام بانکی به ایران پیشنهاد می‌کند که یکی از سیاست‌های توصیه‌شده در این زمینه استفاده از ابزار بازار باز بود.

در بند ۹ این بسته سیاستی، مجدداً بر اجرای سیاست بازار باز از سوی بانک مرکزی تاکید شده است.

صندوق بین‌المللی پول در مارس ۲۰۱۸ (اسفند ۱۳۹۶) گزارشی درباره مسائل اقتصادی ایران منتشر کرد که در بند ۱۷ آن، آن بر ضرورت اجرای سیاست بازار باز از سوی بانک مرکزی تصریح شده است.

صندوق بین‌المللی پول در مارس ۲۰۱۸ گزارش دیگری هم موسوم به گزارش ماده ۴ از اقتصاد ایران منتشر کرد که در بند ۲۲ این گزارش هم به اجرای سیاست عملیات بازار باز تاکید شده است.

بازار باز چه تبعاتی دارد؟

با وجود تذکرات همیشگی کارشناسان دلسوز درباره ضرورت پرهیز از الگوگیری از نسخه‌های غربی برای مدیریت کشور، اصرار بر اجرای عملیات بازار باز توسط بانک مرکزی آن هم به پیروی از سیاست‌های صندوق بین‌المللی پول محل سؤال جدی است.

اولاً نسخه‌ها و سیاست‌های متوالی چند دهه گذشته صندوق بین‌المللی پول و بانک‌جهانی برای کشورهای مختلف جهان و از جمله ایران و آثار و تبعات سوء آن بر اقتصاد آشکار و مبرهن است. حال سؤال این است که چرا ملت ایران باید از یک سوراخ چند بار گزیده شود؟

ثانیاً عموم بحران‌های اقتصادی نظام سرمایه‌داری بویژه در چند دهه اخیر نشات گرفته از بخش مالی آنهاست که پس از چند صباحی به بخش واقعی اقتصاد نیز سرایت کرده و این نظام را با بحران‌های شدیدی مواجه نموده است حال این سؤال مطرح می‌باشد چرا این خط مشی بایستی در کشور ما با جدیت دنبال و اجرایی شود؟

ثالثاً آنچه در نظام اقتصاد سرمایه‌داری مغفول مانده و موضوعیت ندارد، مسئله عدالت اجتماعی است که با شئونات اسلامی و انقلابی کشور سازگار نیست، حال این سؤال مطرح می‌شود که چرا بایستی سیاست‌هایی اجرایی شود که رابطه معنی‌داری با عدالت ندارد؟

مطالب مرتبط:

طراحان

خارجی شورش‌های اقتصادی دهه هفتاد از جان کشور چه می‌خواهند؟/ ردپای

سیاست‌های بحران‌ساز صندوق بین‌المللی پول در اصلاح ساختار بودجه

شباهت‌ اعتراضات خیابانی در دو دهه 70 و 90 / چرا وقتی جریان لیبرال بر اقتصاد ایران حاکم میشود، مردم با اعتراض به خیابان میریزند؟

ردپای صندوق بین‌المللی پول در اقتصاد ایران؛ از تعطیلی مسکن مهر تا آزادسازی نرخ بهره/ چرا جریان غرب‌گرا بر وام گرفتن از صندوق اصرار دارد؟تاریخ : پنجشنبه 29 خرداد 1399 | 11:47 ق.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات

تست موشک ۲۸۰ کیلومتری جدید ارتش در شمال اقیانوس هند

نیروی دریایی ارتش در تمرین رزم سطحی «شهدای دریادل رمضان»، موشک‌های کروز دریایی برد کوتاه و برد بلند تولید وزارت دفاع را در محدوده شمال اقیانوس هند و دریای عمان با موفقیت شلیک کرد.

  • تست موشک 280 کیلومتری جدید ارتش در شمال اقیانوس هند

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، در تمرین رزم سطحی «شهدای دریادل رمضان»، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، موشک‌های کروز دریایی برد بلند، اهداف پیش بینی شده را در فاصله دویست و هشتاد کیلومتری منهدم کردند که برد این موشک‌ها، قابل افزایش است .

بیشتر بخوانید

بر اساس این گزارش، در این تمرین موشک‌‌های ساحل به دریا و دریا به دریا با بردهای کوتاه و بلند، همزمان از ساحل و عرشه شناورهای نیروی دریایی ارتش با موفقیت شلیک شد و اهداف تعیین شده را با دقت بسیار زیاد مورد اصابت قرار داد.

تمرین رزم سطحی «شهدای دریادل رمضان» که در ایام شهادت امام جعفر صادق علیه السلام و در اربعین شهادت دریادلان نیروی دریایی در حادثه کنارک اجرا شد، در مقایسه با تمرین‌های انجام شده پیچیده‌تر و در نوع خود دشوار بوده و برای نخستین بار با این ترکیب اجرا شد.

موشک‌های شلیک شده در این تمرین توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با همکاری نیروی دریایی ارتش طراحی و تولید شده است.

امیر دریادار «حبیب‌الله سیاری» معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در پایان تمرین رزم سطحی «شهدای دریادل رمضان» شلیک موشک‌های کروز را گامی امید بخش در ارتقای توان دفاعی و بازدارندگی دانست و گفت: مسیر روشن خوداتکایی و قطع وابستگی‌های تجهیزاتی را با همت متخصصان وزارت دفاع، مراکز دانش بنیان و جهادگران ارتش و مجموعه نیروهای مسلح، بدون توجه به تحریم‌های ظالمانه طی خواهیم کرد و شلیک موفق موشک‌های برد بلند ما نشانه‌هایی از پیشرفت‌ چشمگیر در هم‌افزایی نیروهای مسلح و صنایع دفاعی است.

همچنین امیر دریادار «حسین خانزادی» فرمانده نیروی دریایی ارتش با موفقیت‌آمیز خواندن تمرین رزم سطحی «شهدای دریادل رمضان» و شلیک موشک‌های برد بلند و کوتاه گفت: دستیابی به این موفقیت جدید بومی با همت جوانان ولایتمدار ایرانی دست بلند جمهوری اسلامی برای مقابله با هر تهدیدی علیه نظام و مردم بوده و روحیه خودباوری در نیروهای مسلح را تقویت کرده است.

سردار سرتیپ «قاسم تقی زاده» جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دریادل نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از هیچ تلاشی در جهت پشتیبانی و ارتقاء توان رزم نیروهای مسلح فروگذار نخواهد کرد و تولید و تحویل دهی متنوع‌ترین، پیچیده‌ترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات راهبردی در حوزه‌های رزم موشکی، زمینی، هوایی، دریایی، پدافندی، الکترونیک و راداری برگ زرینی در افتخارات وزارت دفاع بوده است.

همزمان با این تمرین امیر دریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش با خانواده شهدای حادثه کنارک دیدار و بر پاسداشت خون شهدای آن نیرو تاکید و از صبر و روحیه خانواده شهدا تجلیل کرد.

بالگردها و شناورهای نیروی دریایی ارتش نیز با حضور در مشهد شهدای دریادل رمضان این محل را گلباران و به مقام شامخ شهیدان والامقام شناور کنارک ادای احترام کردند.

گفتنی است، امیر دریادار سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش و امیر دریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش در ادامه، ضمن سرکشی و بازدید از یگان‌های شناور سطحی، زیرسطحی، پروازی و موشکی نیروی دریایی ارتش مستقر در ناوگان جنوب، با ارزیابی توان رزم و روحیه کارکنان این یگان‌ها، به آن‌ها خداقوت گفته و سلام فرماندهی معظم کل قوا را به همه رزمندگان و مدافعان میهن اسلامی ابلاغ کردند.
طبقه بندی: نظامی، فناوری، ارتش، امنیتی،

تاریخ : پنجشنبه 29 خرداد 1399 | 11:38 ق.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات

بمب خبری جدید علیه ترامپ؛ درخواست از چین برای کمک به پیروزی در انتخابات

افشاگری جدید صورت گرفته علیه رئیس‌جمهور آمریکا نشان می‌دهد او از همتای چینی‌اش برای پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ درخواست کمک کرده است.

بمب خبری جدید علیه ترامپ؛ درخواست از چین برای کمک به پیروزی در انتخابات

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا از «شی جین‌پینگ»، رئیس‌جمهور چین خواسته به کارزار او برای پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ کمک کند.

روزنامه واشنگتن‌پست نوشته «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی اخراج‌شده کاخ سفید در کتابی که قرار است به زودی منتشر شود این ادعا را مطرح کرده است.

واشنگتن‌پست بر اساس بخش‌‌هایی از کتاب بولتون که می‌گوید به رویت این روزنامه رسیده نوشته ترامپ در دیداری که سال گذشته با رئیس‌جمهور چین داشته از او خواسته به او برای پیروزی در انتخابات کمک کند.

ترامپ به شی‌جین‌پینگ گفته اقدام چین در خرید محصولات کشاورزی از کشاورزهای آمریکایی می‌تواند روی نتیجه انتخابات اثرگذار باشد.

طبق ادعای بولتون، ترامپ این اظهارات را در دیدار دوجانبه‌ای که ژوئن سال ۲۰۱۹ در حاشیه نشست گروه ۲۰ با رئیس‌جمهور چین داشته مطرح کرده است.

رئیس‌جمهور چین در آن دیدار از ترامپ بابت انتقادها از چین در محافل سیاسی آمریکا گلایه کرده است. بولتون می‌نویسد: «ترامپ فوراً تصور کرد که منظور شی دموکرات‌ها است و با لحنی تأییدآمیز گفت که خصومت زیادی نسبت به چین در میان دموکرات‌ها وجود دارد.»

بولتون می‌نویسد: «او سپس در اقدامی حیرت‌آور موضوع را به انتخابات آتی ریاست‌جمهوری تغییر داد و با اشاره کردن به توانمندی اقتصادی چین برای اثرگذاری بر کارزار انتخاباتی خودش از شی خواست پیروزی‌اش را تضمین کند.»

در ادامه روایت مشاور سابق امنیت ملی آمریکا آمده است: «او روی اهمیت کشاورزها و اهمیت خریداری سویا و گندم توسط چین روی نتیجه انتخابات تأکید کرد.»

جان بولتون در ادامه به سانسور کتابش توسط کاخ سفید هم اشاره می‌کند. او می‌نویسد: «می‌خواستم عین کلمات ترامپ را بنویسم اما در بررسی‌‌های پیش‌‌انتشار کتاب توسط دولت تصمیم دیگری گرفته شد.»

چند روز پیش رسانه‌ها گزارش داده بودند کاخ سفید در صدد است با تنظیم شکوائیه‌ای از انتشار کتاب افشاگرانه جان بولتون جلوگیری کند.

منابع آگاه روز دوشنبه به شبکه خبری ای‌بی‌سی‌نیوز گفتند قرار است دولت ترامپ این شکوائیه را طی روزهای آتی در یک دادگاه فدرال تنظیم کند.

رسانه‌های آمریکا گفته‌اند کتاب بولتون حاوی افشاگری‌هایی تند علیه ترامپ است و هفته آینده (روز ۲۳ ژوئن) منتشر خواهد شد.

ناشر این کتاب چند روز پیش گفته بود بولتون در کتابش نوشته انتخاب مجدد تنها دغدغه ترامپ بوده است.

بولتون همچنین در کتاب خاطراتش گفته اعضای مجلس نمایندگان آمریکا باید دامنه مسائلی که ترامپ به خاطر آن احضار شده را به مسائلی فراتر از گفت‌وگوی تلفنی او با رئیس‌جمهور اوکراین گسترش می‌دادند زیرا دیگر جنبه‌های سیاست خارجی ترامپ هم آکنده از تخلفات مشابه بوده است.

طبق گفته ناشر، بولتون از کارهای ترامپ «حیرت‌زده» می‌شد و او را «رئیس‌جمهوری می‌دید که برایش انتخاب شدن مجدد در انتخابات تنها مسئله‌ای بود که اهمیت داشت.»

کاخ سفید سال گذشته هم برای منصرف کردن جان بولتون از انتشار این کتاب رسماً به او هشدار داده است.

در نامه‌ای که از کاخ سفید به بولتون ارسال شد ادعا شده بود که اطلاعات مندرج در کتاب او ظاهراً حاوی «اطلاعات محرمانه» است و لازم است قبل از انتشار مورد بازبینی قرار گرفته و بخش‌هایی از آن حذف شود.
طبقه بندی: سیاسی، اجتماعی، بین الملل،

تاریخ : پنجشنبه 29 خرداد 1399 | 11:36 ق.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات

تأیید داروی ایرانی برای التهاب ریه مبتلایان کرونا

دبیر ستاد زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: محققان ایرانی ترکیب سه داروی پردنیزولون، ناپروکسن و آزیترومایسین را اسفندماه برای بهبودی بیماران کرونایی اعلام کردند که دیروز سازمان بهداشت جهانی این درمان را تایید کرد.

تأیید داروی ایرانی برای التهاب ریه مبتلایان کرونا

مصطفی قانعی دبیر ستاد زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، گفت: ۲۷ اسفند ماه بود که بر اساس تحقیقاتی که در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله بر روی بیماران بستری مبتلا به کووید ۱۹ صورت گرفت، نشان داده شد که ترکیب سه داروی پردنیزولون، ناپروکسن و آزیترومایسین می‌تواند باعث بهبودی سریع‌تر التهاب ریه و ترخیص زودتر بیماران و افزایش اکسیژن خون و کاهش التهاب در ریه شود.

وی ادامه داد: بررسی نتایج این تحقیق که در ۲۷ اسفند ۹۸ انجام شد از حدود ۳ هفته قبل بر اساس مجوز کمیته اخلاق شروع شده بود و بعد از پایان، نتایج اعلام شد؛ یعنی این تحقیق به همان ابتدایی برمی‌گشت که بیماری وارد کشور شده بود. این بدین معناست که ما از ابتدای امر ضایعه التهابی ریه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ متوجه شده بودیم و پروتکل درمانی مشخصی را برای آن ارائه کردیم.

قانعی گفت: در ۲۷ اسفندماه ۹۸ که ما به این نتایج رسیدیم، مقاله آن آماده شده بود که ۱۵ روز پیش مقاله آن پذیرفته و چاپ شد.

وی ادامه داد: از آن به بعد کار دوم چند مرکزی صورت گرفت که آیا ترکیب سه داروی پردنیزولون، ناپروکسن و آزیترومایسین لازم است همراه با دیگر داروها داده شود که اثربخشی آن بیشتر شود؟ این مطالعه به شکل ۴ مرکزی انجام شد و بیش از یکصد بیمار مورد تحقیق قرار گرفتند که مطالعه آن وسیع‌تر و در شهرهای قم، تهران و قزوین انجام شد که نتایج آن مطالعه هم به مجلات معتبری ارسال شده که در دست بررسی است.

دبیر ستاد زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: در آن تحقیق هم نشان داده شده که این ترکیب به تنهایی می‌تواند در فاز التهابی ریه باعث بهبود بیماران شود. این در حالی بود که هم در پروتکل‌های درمانی آمریکا، هم در پروتکل‌های درمانی اروپا تأکید می‌کردند که از کورتن در درمان التهاب ریه استفاده نشود. تحقیقی که دیروز سازمان بهداشت جهانی از انگلیس منتشر کرد و اولین تحقیقی است که در کشورهای اروپایی و انگلیس انجام شده نتایج آن مبنی بر این است که استفاده از کورتن در درمان بیماری مؤثر است. این در حالی است که ما در ۲۷ اسفند ماه ۹۸ در رسانه‌های خودمان این نتیجه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اعلام کردیم همان طور که ۱۵ روز پیش نتایج این مطالعه پذیرفته شده و الان چاپ شده و موجود است.
طبقه بندی: اجتماعی، علمی، فناوری، پزشکی،

تاریخ : چهارشنبه 28 خرداد 1399 | 11:06 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات

راز قیام نکردن امام صادق با ۴ هزار شاگرد/ شیوه مبارزاتی رئیس مذهب

یک کارشناس دینی گفت: امام صادق (ع) یارانی داشت که یاران دوران خوشی بودند. آن‌ها، یاران دوران سختی نبودند که همراه امام (ع) بمانند. برخی آن‌ها مکتب درست کردند و مردم را به جایی دیگر حواله دادند.

راز قیام نکردن امام صادق با ۴ هزار شاگرد/ شیوه مبارزاتی رئیس مذهب

به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس، مراسم عزای رئیس فقه جعفری با سخنرانی حجت‌الاسلام مسعود عالی از خطبا و کارشناسان دینی شب گذشته سه‌شنبه ۲۷ خردادماه در امامزاده عبدالله شهرری برگزار و از شبکه قرآن پخش زنده شد.

شیخ الائمه کیست؟

حجت‌الاسلام عالی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی ششمین ستاره آسمان ولایت و امامت در دوران زعامتشان بیان داشت: به امام صادق (ع) شیخ الائمه می‌گویند. زیرا معمولاً امامان ما را خیلی زود به شهادت می‌رساندند. با این وجود در بین امامان، حضرت صادق(ع) مسن‌ترین امام است که عمر شریف ایشان حدود ۶۵ تا ۷۱ سال نقل شده است، از این جهت چون امام صادق(ع) مسن‌ترین امام شیعیان هستند.

امامی که از سوی خدا حدیث نقل می‌کرد

این کارشناس دینی با اشاره به ماجرای عرض تسلیت یاران امام باقر (ع) هنگام شهادت باقر آل محمد (ص) به امام صادق (ع) افزود: برخی شاگردان امام باقر (ع) که به مقام امامت امام صادق (ع) واقف نبودند، ابراز داشتند: هر زمانی که امام باقر (ع) حدیثی از پیامبر (ص) بدون واسطه نقل می‌کردند، بدون درنگ می‌پذیرفتیم. با اینکه حضرت اصلاً پیامبر (ص) را ندیده بودند. در این هنگام امام صادق (ع) فرمودند: «قال الله تبارک و تعالی ...»، این گونه شاگردان امام باقر (ع) بهت می‌کنند. در واقع امام صادق (ع) کسی بود که سخن خدا را می‌شنید.

ابراز داشت: وقتی علت این امر را از امام (ص) جویا شدند، فرمود: هنگام نماز وقتی«ایاک نعبد و ایاک نستعین» را تکرار کردم، «لازَال اُکَرِّ رُها حتّی سَمِعتُ مِن قَآئِلُها» تا آن را از گوینده حقیقی آن، باز شنیدم.

حجت‌الاسلام عالی چه کتابی را برای خواندن توصیه کرد؟

عالی با اشاره به روش سیاسی مبارزاتی امام صادق (ع) با استناد به تحلیل رهبر انقلاب از کتاب «انسان ۲۵۰ ساله» و توصیه به خواندن این کتاب اظهار داشت: اینکه تصور می‌کنند امام باقر(ع) و امام صادق (ع) بی خیال از حوادث و رخدادهای پیرامونی خود به تشکیل محفل علمی و درس دادن روی آوردند، صحیح نیست. بلکه این کار علمی آن‌ها اعتراضی به بنی‌امیه، بنی‌عباس و حکام زمان خودشان بوده است.

این سخنران مذهبی با تأکید بر اینکه بنیان خلافت در اسلام بر وجهه سیاسی دینی و توحیدی حکومت تصریح دارد، خاطرنشان کرد: متأسفانه بعد از رحلت پیامبر (ص) امر خلافت به بیراهه رفت. در واقع کسی باید عهده‌دار امر خلافت باشد که سیره و سنت پیامبر (ص) را بتواند اجرا کند،‌ معصوم باشد و بر امر دین اجحاف داشته باشد. در حالی که بیش‌تر خلفا نه تنها در دین سررشته نداشتند. بلکه این خلاء را با حضور یک عالم درباری جبران می‌کردند!

تربیت شاگردانی از سراسر بلاد اسلامی، از ایران تا سوریه

وی گفت: کار علمی امام صادق (ع) که همراه با علم و قدرت بود و این امر تنها در اهل بیت وجود داشت، موجب شد که خلفای عباسی برنتابند و حضرت را به شهادت برسانند. در جبهه علمی امام صادق (ع) بیش از ۴ هزار شاگرد از سراسر بلاد اسلامی از جمله عراق، عربستان، سوریه، ایران و ... تربیت کردند و آن‌ها را به مرحله اجتهاد رساندند.

عالی در ادامه به روایتی از مظلومیت امام صادق اشاره کرد و تصریح کرد: سدیر صیرفی می‌گوید خدمت امام صادق(ع) رسیدم و گفتم: به خدا سوگند، روا نیست که شما نشسته‌اید و قیام نمی‌کنید. امام فرمود: چرا؟ گفتم: چون پیروان و یاوران شما فراوانند. امام فرمود: تعداد یاوران و شیعیان من احتمالاً چقدر است؟ عرض کردم: ۱۰۰ هزار نفر! حضرت فرمود: ۱۰۰ هزار نفر؟

چرا رئیس مکتب شیعه قیام نکرد؟

وی افزود: در ادامه عرض کردم: «بله، بلکه ۲۰۰ هزار نفر! حضرت فرمود: ۲۰۰ هزار نفر؟ گفتم: بله، بلکه نصف دنیا از یاوران شما هستند. بعد امام (ع) مرا به منطقه‌ای برد که خاک سرخ رنگی داشت و چوپان نوجوانی، بزغاله‌هایش را برای چرا آورده بود. امام نگاهی به او کرد و به من فرمود: ای سدیر، به خدا سوگند اگر به تعداد این بزغاله‌ها شیعه و یاور داشتم، روا نبود یک لحظه در مقابل حکومت ظلم و جور بنشینم و برای گرفتن حقم قیام نکنم. از مرکب‌ها پیاده شدیم و نماز خواندیم. بعد از نماز رفتم برغاله‌ها را شمردم. فقط ۱۷ تا بودند.

عالی درباره تحلیل اینکه چرا امام صادق (ع) با وجود ۴ هزار شاگرد قیام نکردند؟ ابراز داشت: پاسخ اجمالی این است که امام یارانی داشت که یاران دوران خوشی بودند. آن‌ها، یاران دوران سختی نبودند که همراه امام (ع) بمانند. برخی آن‌ها مکتب درست کردند و مردم را به جایی دیگر حواله دادند.

فیلم کامل این سخنرانی را اینجا مشاهده کنید:
طبقه بندی: سیاسی، اجتماعی، مذهبی، فرهنگی،

تاریخ : چهارشنبه 28 خرداد 1399 | 02:37 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات

ابتلای 2612 بیمار جدید به کرونا/ فوت 120 بیمار در 24 ساعت گذشته

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد: از دیروز تا امروز ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 2612 بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند که ۱۰۷۱ مورد بستری شدند.

ابتلای 2612 بیمار جدید به کرونا/ فوت 120 بیمار در 24 ساعت گذشته

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، لاری سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد: از دیروز تا امروز ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 2612 بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند که ۱۰۷۱ مورد بستری شدند که مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۹۵ هزار و ۵۱ نفر رسید.

وی ادامه داد: متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۰ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹ هزار و ۱۸۵ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت اضافه کرد: خوشبختانه تا کنون ۱۵۴ هزار و ۸۱۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

وی با بیان اینکه ۲۷۸۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند، گفت: تا کنون یک میلیون و ۳۱۹ هزار و ۹۲۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری تصریح کرد: استان‌های خوزستان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، کرمانشاه، هرمزگان و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند.
طبقه بندی: اجتماعی، پزشکی،

تاریخ : چهارشنبه 28 خرداد 1399 | 02:34 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات

صادقون: زمانی که آمریکا نظاره‌گر گسترش داعش بود، ایران به عراق کمک کرد

نماینده فراکسیون پارلمانی «صادقون» تأکید کرد که آمریکا سه ماه، نظاره‌گر گسترش داعش در عراق بود، ولی جمهوری اسلامی ایران حمایت مالی و تسلیحاتی از بغداد در برابر داعش را بر عهده گرفت.

صادقون: زمانی که آمریکا نظاره‌گر گسترش داعش بود، ایران به عراق کمک کرد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «حسن سالم» نماینده فراکسیون پارلمانی «صادقون» از حمایتهای جمهوری اسلامی ایران از عراق در دوران مبارزه با گروه تروریستی داعش، قدردانی کرد.

سالم در گفت‌وگو با شبکه خبری «العهد» گفت: «آمریکا بدون هیچ واکنشی، سه ماه، نظاره‌گر گسترش داعش [در عراق] بود... ولی جمهوری اسلامی حمایت مالی و تسلیحاتی از عراق در برابر داعش را بر عهده گرفت».

وی تأکید کرد: «جمهوری اسلامی در حالی در برابر داعش، به عراق کمک کرد که هیچ سربازی از آن در کشور [عراق] حضور ندارد».

این نماینده عراقی بر این باور است، معاهده‌ای که در حال حاضر با آمریکا بسته خواهد شد، «پوششی برای باقی ماندن آن در عراق است».

سالم همچنین تأکید کرد که آمریکا «از تروریسم و داعش به عنوان بهانه‌ای برای باقی ماندن خود در عراق استفاده می‌کند».

در حالی آمریکا مدعی مبارزه با داعش است که «امیر عبد المنعم الساعدی» کارشناس مسائل امنیتی عراق اواخر اردیبهشت ماه گذشته از توطئه جدید نظامیان تروریست آمریکایی در این کشور خبر داد.

الساعدی تأکید کرد که گروهی از عناصر داعشی که در سوریه زندانی بودند، با چراغ سبز آمریکا فراری داده شدند؛ زیرا واشنگتن با این اقدام و به بهانه مبارزه با تروریسم، در پی توجیه حضور غیر قانونی خود در عراق است.

وی هشدار داد که «آمریکا رهبری طرحی را بر عهده دارد تا بتواند عراق را به سال 2014 بازگرداند تا توافقنامه امنیتی جدیدی با عراق منعقد کند و بغداد را ملزم کند تا نیروهای آمریکایی را در خاک خود باقی نگه دارد».

اخیرا نیز مذاکراتی بین عراق و آمریکا صورت گرفت و طرفین خبر داد که این مذاکرات ادامه خواهد یافت. ناظران می‌گویند که آمریکا از رهگذر این مذاکرات، در پی تثبیت حضور اشغالگرانه خود در عراق است.
طبقه بندی: سیاسی، اجتماعی، نظامی، بین الملل،

تاریخ : چهارشنبه 28 خرداد 1399 | 10:28 ق.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات

کمیسیون تحقیق، فردا در صورت رد اعتبارنامه تاجگردون به پرونده ورود می‌کند

دبیر کمیسیون تحقیق اعتبارنامه‌های منتخبان مجلس گفت: کمیسیون تحقیق اعتبارنامه منتخبین مجلس یازدهم فردا درصورت رد اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون به پرونده وی ورود می‌کند.

کمیسیون تحقیق، فردا در صورت رد اعتبارنامه تاجگردون به پرونده ورود می‌کند

علی جدی نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به نشست امروز شعبه دوازده مجلس که به منظور بررسی اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون منتخب مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی تشکیل شد، اظهار داشت:‌در حال حاضر کمیسیون تحقیق ورود به این موضوع ندارد.

وی افزود:‌چنانچه شعبه پس از رای گیری نظر به رد اعتبارنامه تاجگردون داشته باشد پرونده وی به این کمیسیون ارسال خواهد شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر کمیسیون، اختیاری برای ورود به پرونده تاجگردون ندارد، گفت:‌چنانچه خروجی جلسه شعبه ۱۲ تصویب اعتبارنامه منتخب گچساران بود که مستقیماً پرونده و اعتبار نامه تاجگردون به صحن علنی مجلس برای رای گیری ارسال می‌شود اما اگر شعبه، اعتبارنامه تاجگردون را رد کرد نهایتاً به کمیسیون تحقیق ارسال شده و ماه به این موضوع ورود می‌کنیم.

دبیر کمیسیون تحقیق اعتبارنامه منتخبین مجلس یازدهم شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: شعبه دوازدهم مجلس که مسئول رسیدگی به اعتبارنامه تاجگردون است نهایتاً تا ظهر فردا مهلت دارد که این بررسی‌ها را به اتمام رسانده و چنانچه نظر به رد اعتبارنامه وی دارد در این بازه زمانی باید پرونده را به کمیسیون تحقیق ارسال کند.

جدی با اشاره به اینکه کمیسیون تحقیق در صورت رد اعتبارنامه تاجگردون در شعبه ۱۲، به پرونده ورود می‌کند، تصریح کرد: در این صورت این کمیسیون سه روز مهلت دارد تا پرونده تاجگردون را بررسی کرده و نهایتا برای رای‌گیری به صحن علنی مجلس ارسال کند.
طبقه بندی: اجتماعی، امنیتی، مجلس،

تاریخ : دوشنبه 19 خرداد 1399 | 09:12 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات
تعداد کل صفحات : 5 :: 1 2 3 4 5
لطفا از دیگر صفحات نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • زیر وب
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات