شناسایی 1343 مبتلای جدید به کرونا/ حال عمومی 3456 بیمار وخیم است

سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی 1343 مبتلای جدید به ویروس کرونا ظرف 24 ساعت گذشته خبر داد.

شناسایی 1343 مبتلای جدید به کرونا/ حال عمومی 3456 بیمار وخیم است

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از دیروز تا امروز ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۳۴۳ بیمار جدید مبتلا به کووید در کشور شناسایی شد.

وی افزود: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۸۲۲۱۱ نفر رسید.

جهانپور ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

وی گفت: تا امروز ۵۱۱۸ نفر از بیماران، جان باخته و دیگر در بین ما نیستند.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: تا امروز ۵۷۰۲۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

جهانپور ادامه داد: ۳۴۵۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

به گفته وی تا کنون ۳۴۱ هزار و ۶۶۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
طبقه بندی: اجتماعی، پزشکی،

تاریخ : یکشنبه 31 فروردین 1399 | 04:32 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات

سامانه های راداری «خلیج فارس» و «مراقب » رونمایی شد

سامانه‌های راداری خلیج فارس و مراقب صبح امروز با حضور امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش و فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) رونمایی شد.

سامانه های راداری «خلیج فارس» و «مراقب » رونمایی شد

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری فارس، صبح امروز و با حضور امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش و فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) و امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش، سامانه های راداری راهبردی خلیج فارس و مراقب رونمایی شد.

رادار برد بلند و راهبردی خلیج فارس با برد بیش از ۸۰۰ کیلومتر یک رادار آرایه فازی سه بعدی با فناوری نوین است که قادر است کلیه اهداف متعارف و رادار گریز و موشک های بالستیک را کشف کند.


رادار خلیج فارس

رادار مراقب هم یکی از رادارهای دقیق کنترلی سه بعدی، آرایه فازی و پیشرفته در لبه فناوری روز جهان با برد ۴۰۰ کیلومتر است که که می‌تواند اهداف هوایی را با دقت و تفکیک بسیار بالا شناسایی و انواع اهداف کوچک در ارتفاع پایین و متوسط و هواپیماهای بدون سرنشین و رادار گریز را کشف کند.

این رادار با هدف طراحی و ساخت رادار تاکتیکی مراقبت هوایی برد بلند در سازمان جهاد خود کفایی نیروی پدافند هوایی ارتش و توسط متخصصین این سازمان و با همکاری شرکت‌های دانش بنیان اجرا و تکمیل شده است و هم اکنون آماده بهره برداری عملیاتی است.


رادار مراقب

در ادامه این مراسم تعدادی از پروژه های عمرانی نیروی پدافند هوایی ارتش شامل مجموعه های مسکونی ۴۰ واحدی در شهرک شهید بهشتی به مساحت ۵ هزار و ۵۰۰ متر مربع، پروژه های مختلف خدماتی تجاری بانوان با نام کوثر، تکمیل و تجهیز ساختمان های خدماتی و رفاهی نیروی پدافند هوایی به مساحت ۲۰۰۰ متر مربع و مراکز اداری امور شهدا ، ایثارگران و جانبازان نیروی پدافند هوایی ارتش توسط فرمانده این نیرو افتتاح شد.
طبقه بندی: نظامی، علمی، فناوری، ارتش،

تاریخ : یکشنبه 31 فروردین 1399 | 04:30 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات

آخرین آمار کرونا در کشور| ۵۵۹۸۷ بهبودیافته و ۵۰۳۱ جان‌‌باخته/ تداوم کاهش فوتی‌ها

سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تشریح آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور گفت: ۵۵هزار و ۹۸۷ نفر از مبتلایان به کرونا بهبود یافتند؛ مجموع جانباختگان این بیماری در کشور به ۵۰۳۱ مورد رسید.

آخرین آمار کرونا در کشور| 55987 بهبودیافته و 5031 جان‌‌باخته/ تداوم کاهش فوتی‌ها

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم؛ دکتر کیانوش جهانپور درباره آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا اظهار کرد: از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، 1374 نفر بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شدند و کل مبتلایان به این بیماری در کل کشور به 80 هزار و 868 نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: متأسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 73 نفر از مبتلایان جدید کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری در کشور به 5031 مورد رسید؛ همچنین بین بیمارانی که بستری هستند 3513 نفر از بیماران حال نامساعدتر و ابتلای شدیدتری به بیماری دارند.

جهانپور تصریح کرد: خوشبختانه تاکنون 55 هزار و 987 نفر از بیماران قطعی بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

گفتنی است تا کنون 330 هزار و 137 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور انجام شده است.تاریخ : شنبه 30 فروردین 1399 | 09:57 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات
جوجه‌کُشی با توجیه اقتصادی، حرام است/ این است میوه اقتصاد غیراسلامی!

حجت‌الاسلام مهدوی ارفع گفت: اگر برای معدوم کردن این جوجه‌ها دلیل عقلی و شرعی وجود داشته باشد، این حرمت برداشته می‌شود، اما نداشتن صرفه اقتصادی قابل قبول نیست و این کشتار شرعاً حرام است.

جوجه‌کُشی با توجیه اقتصادی، حرام است/ این است میوه اقتصاد غیراسلامی!

حجت‌الاسلام حمیدرضا مهدوی‌ارفع، استاد حوزه و دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس با اشاره به معدوم‌سازی جوجه‌های یکروزه توسط مرغداری‌ها اظهار داشت: این کار از لحاظ دینی کاملاً محکوم است؛ زیرا در مکتب اسلام، هر جانداری احترام دارد و جانش محترم است. امیرالمومنین (ع) به عُمال خود نسبت به احترام به درختان و حیوانات هنگام حضور در شهرها برای اخذ مالیات و خراج تذکر می‌دادند. ایشان به آنان می‌فرمایند زمانی که برای اخذ زکات می‌روید، مراقب باشید شاخه درختی نشکند و حیوانی که در حال آب نوشیدن است، نترسد تا فرار کند و اگر گوسفندی به عنوان زکات دریافت کردید، آرام به مقصد برگردید تا حیوان دچار ترس نشود.تاریخ : شنبه 30 فروردین 1399 | 09:56 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات

آخرین آمار کرونا در کشور| ۴۹۵۸ فوتی و بهبودی حدود ۶۸ درصد مبتلایان

سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تشریح آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور گفت: ۵۴ هزار و ۶۴ نفر از مبتلایان به کرونا بهبود یافتند؛ مجموع جانباختگان این بیماری در کشور به ۴۹۵۸ مورد رسید.

آخرین آمار کرونا در کشور| 4958 فوتی و بهبودی حدود 68 درصد مبتلایان

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم؛ دکتر کیانوش جهانپور درباره آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا اظهار کرد: از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، 1499 نفر بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی شدند و کل مبتلایان به این بیماری در کل کشور به 79 هزار و 494 نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: متأسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 89 نفر از مبتلایان جدید کووید 19 جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری در کشور به 4958 مورد رسید؛ همچنین بین بیمارانی که بستری هستند 3563 نفر از بیماران حال نامساعدتر و ابتلای شدیدتری به بیماری دارند.

جهانپور تصریح کرد: خوشبختانه تاکنون 54 هزار و64 نفر از بیماران قطعی بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

گفتنی است تا کنون 319 هزار و 879  آزمایش تشخیص کووید19 در کشور انجام شده است.
طبقه بندی: پزشکی، اجتماعی،

تاریخ : جمعه 29 فروردین 1399 | 03:40 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات
ابلاغ سلام و محبت مقام معظم رهبری به کارکنان ارتش

سلام و محبت مقام معظم رهبری به کارکنان ارتش از سوی رییس دفتر فرماندهی معظم کل قوا ابلاغ شد.

ابلاغ سلام و محبت مقام معظم رهبری به کارکنان ارتش

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، سردار سرتیپ محمد شیرازی رییس دفتر فرماندهی معظم کل قوا دقایقی پیش در تماس تلفنی با امیر سرلشکر موسوی، سلام و محبت  حضرت آیت‌الله العظمی  امام خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرماندهی کل قوا (مدظله العالی) را به فرمانده کل ارتش و آحاد فرماندهان، کارکنان و خانواده‌های ارتش ابلاغ کرد.

سردار شیرازی طی تماس تلفنی با امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش گفت: فرمانده معظم کل قوا فرمودند  سلام  من را به همه کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران برسانید.

رییس دفتر فرماندهی معظم کل قوا در این ارتباط تلفنی خواستار ابلاغ  سلام  محبت آمیز رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و بزرگداشت حماسه آفرینی های نیروی زمینی به آحاد کارکنان، فرماندهان و خانواده بزرگ ارتش شد.
طبقه بندی: ارتش، نظامی، اجتماعی،

تاریخ : جمعه 29 فروردین 1399 | 03:37 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات

محمود شهریاری بازداشت شد

محمود شهریاری، به علت انتشار اخبار کذب کرونایی بازداشت شد.

محمود شهریاری بازداشت شد

به گزارش خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، بر اساس پیگیری‌های خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان مشخص شد که اخبار منتشر شده در خصوص بازداشت محمود شهریاری صحت دارد.

شهریاری روز گذشته با حکم قضایی بازداشت شده است.

علت بازداشت وی انتشار اخبار کذب در موضوع شیوع ویروس کرونا عنوان شده است.تاریخ : چهارشنبه 27 فروردین 1399 | 11:25 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات
شناسایی ۱۵۱۲ مبتلای جدید به کرونا/۵۰هزار نفر بهبود یافته‌اند

سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی 1512 مبتلای جدید به ویروس کرونا ظرف بیست و چهار ساعت گذشته خبر داد.

شناسایی ۱۵۱۲ مبتلای جدید به کرونا/۵۰هزار نفر بهبود یافته‌اند

به گزارش خبرنگار سلامت فارس، کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از دیروز تا امروز ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۵۱۲ بیمار جدید مبتلا به کووید در کشور شناسایی شدند.

وی افزود: به این ترتیب مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷۶۳۸۹ نفر رسید.

جهانپور گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۹۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و تا امروز ۴۷۷۷ نفر از بیماران، جان باخته و دیگر در بین ما نیستند.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت تا کنون ۴۹۹۳۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

وی افزود: 3643 نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

جهانپور ادامه داد: تا کنون ۲۹۹ هزار و ۲۰۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
طبقه بندی: پزشکی، اجتماعی،

تاریخ : چهارشنبه 27 فروردین 1399 | 09:27 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات
سقف ذخیره سهمیه بنزین در کارت‌های سوخت از 6 ماه به 9 ماه افزایش یافت

روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: سقف ذخیره سهمیه سوخت خودروهای شخصی و موتورسیکلت از ۶ ماه به ۹ ماه افزایش پیدا کرد.

سقف ذخیره سهمیه بنزین در کارت‌های سوخت از 6 ماه به 9 ماه افزایش یافت

به گزارش فارس به نقل از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، در متن این اطلاعیه آمده است: «روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به اطلاع تمامی دارندگان خودروهای شخصی و موتورسیکلت می‌رساند، سقف ذخیره سهمیه بنزین در کارت‌های هوشمند سوخت برای خودروهای شخصی و موتورسیکلت از ۶ ماه به ۹ ماه افزایش یافت.

شایان ذکر است از ابتدای طرح سهمیه‌بندی بنزین در آبان‌ماه ۹۸، امکان ذخیره بنزین در کارت‌های هوشمند سوخت مالکان خودروهای شخصی و موتورسیکلت به مدت ۶ ماه تعیین شده بود که بر این اساس سه ماه دیگر افزایش و مجموعا به ۹ ماه تغییر یافت.

تاکید می‌شود میزان سهمیه ماهیانه برای خودروهای شخصی بنزین‌سوز ۶۰ لیتر، دوگانه‌سوز ۳۰ لیتر و موتورسیکلت‌ها ۲۵ لیتر است».
طبقه بندی: اقتصادی، اجتماعی،

تاریخ : چهارشنبه 27 فروردین 1399 | 09:22 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات

ایران از واردات ماسک بی‌نیاز شد/ افتتاح بزرگترین کارخانه تولید ماسک تنفسی جنوب غرب آسیا

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام با اشاره به بهره‌برداری از بزرگترین کارخانه تولید ماسک تنفسی جنوب غرب آسیا، گفت: با تولید روزانه ۴ میلیون ماسک،‌ ایران از واردات ماسک بی نیاز شد. ایران از واردات ماسک بی‌نیاز شد/ افتتاح بزرگترین کارخانه تولید ماسک تنفسی جنوب غرب آسیا

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمد مخبر در مراسم افتتاح بزرگترین کارخانه تولید ماسک جنوب غرب آسیا با بیان این‌که تعدادی از دستگاه‌های ساخت ماسک را از کشورهای دیگر وارد کردیم و با کمک شرکت های دانش بنیان داخلی موفق به ساخت دستگاه های تولید ماسک هم شده ایم، ادامه داد:‌ این کارخانه طی مدت یک ماه راه اندازی و ظرفیت تولید روزانه 4 میلیون ماسک را دارد.

وی با بیان این‌که هم اکنون با تولید روزانه یک میلیون ماسک فعالیت خود را آغاز کرده که به‌تدریج افزایش پیدا خواهد کرد، افزود:‌ ماسک های تولید شده از نوع فیلتردار، N95 و نانو است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام افزود: دستگاه هایی که در حال حاضر تولید شده است توسط شرکت‌های دانش‌بنیان و نخبگان کشور طراحی و ساخته شده است و ساخت این دستگاه ها ظرف 23 روز اتفاق افتاده است.

مخبر افزود: با این حجم از تولید و تقاضای ماسک در کشور، اضافه شدن این کارخانه کشور را از واردات ماسک بی نیاز خواهد کرد و تا زمانی که نیاز کل کشور تامین نشود هرگز صادراتی نخواهیم داشت. تمام ماسک های تولید شده به وزارت بهداشت تحویل داده می‌شود و ستاد اجرایی فرمان امام دخالتی در توزیع آن نداریم.
طبقه بندی: اجتماعی، اقتصادی، فناوری، پزشکی،

تاریخ : سه شنبه 26 فروردین 1399 | 06:12 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات

شناسایی ۱۵۷۴ مبتلای جدید به کرونا/ آمار جان‌باختگان بعد از مدت‌ها ۲ رقمی شد

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از روز گذشته تا امروز 1574 مبتلای جدید به ویروس کرونا شناسایی شده و بعد از مدت‌ها آمار فوتی‌ها دو رقمی شد.

شناسایی ۱۵۷۴ مبتلای جدید به کرونا/ آمار جان‌باختگان بعد از مدت‌ها ۲ رقمی شد

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از دیروز تا امروز ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۵۷۴ بیمار جدید مبتلا به کووید در کشور شناسایی شد.

وی افزود: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷۴۸۷۷ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۹۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

جهانپور گفت: تا امروز ۴۶۸۳ نفر از بیماران، جان باخته و دیگر در بین ما نیستند.

وی تصریح کرد: تا کنون ۴۸۱۲۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

این در حالی است که ۳۶۹۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

براساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت تا کنون ۲۸۷ هزار و ۳۵۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
طبقه بندی: اجتماعی، فناوری، پزشکی،

تاریخ : سه شنبه 26 فروردین 1399 | 06:07 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به گفته سخنگوی وزارت بهداشت افزایش یافت. آخرین آمار کرونا در ایران

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به ۷۳۳۰۳ نفر افزایش یافت/ ۴۵۹۸۳ نفر از بیماران، بهبود یافته‌اند

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به گفته سخنگوی وزارت بهداشت افزایش یافت.

گروه اجتماعی-رجانیوز: کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت درباره آخرین وضعیت ویروس کرونا در ایران اظهار کرد: از دیروز تا امروز ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی ۱۶۱۷ بیمار جدید مبتلا به کووید در کشور شناسایی شد.

او افزود: با در نظر گرفتن موارد جدید، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷۳۳۰۳ نفر رسید. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: تا امروز ۴۵۸۵ نفر از بیماران، جان باخته و دیگر در بین ما نیستند. تا کنون ۴۵۹۸۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

جهانپور بیان کرد: ۳۸۷۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۲۷۵ هزار و ۴۲۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
طبقه بندی: سیاسی، اجتماعی، پزشکی، بین الملل،

تاریخ : دوشنبه 25 فروردین 1399 | 09:29 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات
تعداد کل صفحات : 8 :: 1 2 3 4 5 6 7 ...
لطفا از دیگر صفحات نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • زیر وب
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات