وزارت دفاع فرانسه اعلام کرد ائتلاف دریایی تحت رهبری اروپا از ماه آینده میلادی در خلیج فارس شروع به فعالیت می‌کند.

ائتلاف دریایی اروپا از ماه آینده در خلیج فارس فعال می‌شود

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک سخنگوی نیروهای مسلح فرانسه روز پنج‌شنبه اعلام کرد ائتلاف دریایی تحت رهبری اروپا که با محوریت فرانسه شکل گرفته، از ماه آینده میلادی در خلیج فارس شروع به کار می‌کند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، «آنه سسیل اورتمان» معاون سخنگوی نیروهای مسلح فرانسه در این مورد گفت: «ناوچه "کوربت" از ابتدای سال آینده میلادی (۱۱ دی) در ابتکار امنیت دریایی اروپایی مشارکت خواهد کرد.»

دولت فرانسه از چند ماه پیش طرح تشکیل ارتش واحد اروپایی را ارائه کرده و همزمان از مشارکت در ائتلاف دریایی تحت رهبری آمریکا که به بهانه مقابله با «تهدید ایران» در خلیج فارس شکل گرفته، خودداری کرده است.

آلمان، هلند و دانمارک از جمله دیگر اعضای ائتلاف اروپایی هستند. این ائتلاف قرار است در ابتدا کار خود را با حدود ۱۰ عضو آغاز کند و مقر آن در پایگاه نظامی فرانسه ابوظبی امارات عربی متحده خواهد بود. این پایگاه قرار است ظرف چند ماه آینده عملیاتی شود.

دو ائتلاف اروپایی و آمریکایی در حالی در خلیج فارس شکل می‌گیرد که خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران و بازگشت تحریم‌های ضدایرانی همراه با اعزام نزدیک به ۱۴۰۰۰ نیروی آمریکایی به منطقه، تنش‌ها در خلیج فارس را به میزان کم‌سابقه‌ای افزایش داده است. واشنگتن مدعی است که حضور ناوهای هواپیمابر، بمب‌افکن‌ها و هزاران نیروی نظامی این کشور در منطقه با هدف ایجاد بازدارندگی در برابر ایران صورت گرفته است. تهران با رد این ادعا، گفت‌وگوی منطقه‌ای برای کاهش تنش را در قالب «ابتکار صلح هرمز» پیشنهاد کرده است.
طبقه بندی: نظامی، بین الملل، امنیتی،

تاریخ : پنجشنبه 28 آذر 1398 | 10:38 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات


دادستان کل کشور گفت: یک محموله سلاح در میدان ۷۲ تن قم کشف شد که برای استفاده در درگیری‌های آبان در حال انتقال به تهران بود.

دادستان کل کشوربه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از هرمزگان ، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور گفت:عوامل نفوذ تنها کارشان این نیست که جاسوس دشمن باشند و اطلاعات را به دشمن منتقل کنند بلکه یکی از مهم‌ترین فشار‌های نفوذ این است که با ایجاد موانع نگذارند مدیران دلسوز به اهداف و برنامه‌هایشان برسند.

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین منتظری در مراسم تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان افزود: انتظار به حق عامه مردم این است که در هر پدیده نو و جابجایی جدید یک تحول و دگرگونی شاهد باشند.

دادستان کل کشور با اشاره به اینکه تحول تنها با شعار قوه قضاییه و معاون اول و دادستان کل و مقامات عالیه دستگاه قضایی تحقق نمی‌یابد، گفت: تحول توسط افرادی صورت می‌گیرد که در میدان کار هستند و عمدتا مردم تحول را باید از قلم قاضی، رفتار کارمندان و تصمیمات مدیران در سطح اجرا و قضا ببینند.

او افزود: در حوادث اخیر اگر حسن تدبیر داشتیم با این اشکالات مواجه نمی‌ شدیم، تراکم پرونده‌ها در دستگاه قضا ناشی از سوء تدبیر در جامعه است، هرکسی در حوزه کاری خود باید بیماری خود را بشناسد و به درمان خود بپردازد.

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین منتظری با اشاره به اینکه زمانی سپاهیان و ارتشی‌ها سیم‌خاردار، گلوله فشنگ و سلاح در اختیارشان نبود، اما هشت سال مقاومت کردند، گفت: امروز به‌ جایی رسیده‌ایم که با فناوری‌های جدید با قدرتمندترین ارتش‌های جهان می‌توانیم مقابله کنیم که مهم‌ترین نشانه‌های آن همان ساقط کردن پهپاد آمریکایی‌ها بود.

دادستان کل کشور با بیان اینکه پیشرفت‌های کشورمان در زمینه نانو برهیچ کس پوشیده نیست، افزود: آیا جوانان ما که در حوزه نظامی و دفاعی این افتخارات را آفریدند، نمی‌توانند در حوزه‌های اقتصادی هم نقش‌ آفرین باشند؟ به‌طور حتم می‌توانند، اما نیاز به آماده کردن شرایط، بستر و زمینه لازم برای ورود آنان است.

او با اشاره به اینکه چند سال متوالی است که مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی تاکید می‌کنند و همه بستر‌های آن موجود است، افزود: در حوزه اقتصاد که یکی از مهم‌ترین و مشکلات کشور است، دستان نفوذ دشمن را به‌خوبی می‌ بینیم.

دادستان کل کشور گفت: کسانی که در اتاق فکر دشمنان نشسته و برای مقابله با کشورمان فکر و برنامه‌ریزی می‌کنند با پول‌های شیوخ منطقه برنامه‌های خود را توسط عوامل نفوذ در کشور اجرا می‌کنند و بعد می‌ بینیم که در جامعه اقتصادمان قفل می‌شود و فشار به مردم وارد می‌شود و در اثر این فشار به‌اصطلاح خودشان طغیان گری و تقابل با نظام رخ می‌دهد تا به هدفشان که همان سرنگونی نظام جمهوری اسلامی ایران است، دست یابند.

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین منتظری با اشاره به اینکه به‌ واقع دشمنان احمق هستند که ۴۰ سال با تمامی برنامه‌هایشان و ایجاد مشکل برای کشورمان و ملت به هیچ نتیجه‌ای نرسیده و به اهدافشان دست نیافتند و شکست پشت شکست را تجربه کردند، اضافه کرد: در حوادث آبان ماه برخی پشت پرده‌ها برملا شد که با برنامه‌ ریزی و آمادگی از قبل به دنبال اجرای اهداف خود بودند و تغییر قیمت بنزین بهانه‌ای شد برای آنان که مشتی سربازان جیره‌خوار در خارج و داخل را به میدان فرستادند و در چند شهر و مرکز استان حوادث تلخی برای مردم به وجود آوردند.

او با بیان اینکه از مسئولان استان هرمزگان تشکر می‌کنم که با مدیریت به موقع شاهد حادثه تلخی در این استان نبودیم، گفت: در برخی شهرستان‌ها شاهد حوادث تلخی بودیم، حوادث تلخی که بی‌تردید ریشه در برنامه‌ریزی آمریکا، اسرائیل، عربستان و انگلیس داشت و ابعاد مختلف این حادثه باید توسط مسئولان امنیتی برای مردم تبیین شود.

دادستان کل کشور تصریح کرد: باید به مردم بگوییم پشت پرده چه خبر بوده است؛ عده‌ای به میدان آمده و طلبکارانه نیروی نظامی و انتظامی ما را که در برابر حوادث، درگیری و اغتشاش سینه سپر کردند، تضعیف می‌کنند.

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین منتظری افزود: مسئولین انتظامی کشور وظیفه دارند از جان و مال و ناموس مردم دفاع کنند، وقتی می‌ بینیم دشمن با عوامل نفوذی خود به داخل کشور اسلحه فرستاده، برنامه‌ریزی کرده، فضای مجازی را نیز بستر هدایت قرار داده، در خارج از کشور اغتشاش را هدایت می‌کند و می‌گوید فلان ساعت به فلان خیابان بروید.

او تصریح کرد: چرا باید با ۴۸ ساعت تأخیر فضای مجازی بسته شود؟ چه کسی پاسخگوی خسارتی که به مردم وارد شده است؟ چه کسی پاسخگوی جان‌ها و خون‌ هایی است که به‌ ناحق ریخته شده است؟ چه تعداد از نیرو‌های بسیجی و انتظامی و پاسدار ما جان باختند و توسط عوامل دشمن به شهادت رسیدند؟ چه تعداد از مردم بی‌گناه در خیابان توسط گلوله یا آتش یا سلاح سرد اشرار جان باختند و مصدوم شدند؟

دادستان کل کشور عنوان کرد: بیشترین آسیب دیدگان این حادثه نیروی انتظامی بود، مأمورین امنیتی که وظیفه تأمین امنیت جامعه را دارند. عده‌ای راه افتادند حالت طلبکارانه به نیرو‌های انتظامی و اطلاعاتی و قضایی ما دارند، اگر این‌ها نبودند و آتش به دامن شما می‌افتاد چه می‌گفتید؟

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین منتظری تصریح کرد: مقام معظم رهبری چه زیبا و به‌ موقع به میدان آمدند و دستور دادند کسانی که در این حادثه آسیب دیدند دولت وظیفه دارد پشتیبانی کند، چه‌بسا افرادی که بی‌ گناه در مسیر خانه و زندگی خود توسط عوامل دشمن از بین رفتند و این‌ ها را می‌خواهند به‌پای نظام بگذارند، این بی‌انصافی بزرگی است.

او اضافه کرد: یک خوروی حامل اسلحه در میدان ۷۲ تن قم و ۸۳ تا ۸۴ اسلحه شکاری با گلوله‌های مخصوص کشف شد که مشابه آن را ما در حوادث دیده بودیم، این‌ها برای چه وارد شده است؟ آیا اگر مأمورین انتظامی و اطلاعاتی و امنیتی و قضایی در راستای وظایف خود برای ایجاد امنیت تلاش کردند باید توسط عده‌ای این‌گونه مورد هجمه قرار بگیرند؟

دادستان کل کشور بیان کرد: کسانی که بی‌گناه در این حوادث جان خود را از دست دادند با تأکید مقام معظم رهبری حقوقشان حفظ می‌شود، البته هنوز مسئولین امر در حال تفکیک هستند باید مشخص شود چه کسانی اشرار بوده و چه کسانی توسط اشرار به شهادت رسیدند، اطلاعات پس از جمع‌آوری به اطلاع مردم خواهد رسید.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین منتظری اظهار کرد: دشمن برای نیل به اهداف خودش دست‌بردار نیست، ۴۰ سال است دست‌بردار نیست و بعد از این نیز نخواهد بود، تا زمانی که قدرت این نظام و ملت به‌گونه‌ای باشد که جرات نکند عوامل نفوذی خود را بفرستد باید مراقب باشیم.

او با اشاره به اینکه باید برنامه‌ریزی درستی برای جذب نیرو‌های بومی در استان هرمزگان صورت بگیرد، افزود: مبارزه با قاچاق باید در اولویت اهداف و دستور کار دستگاه قضای استان هرمزگان قرار گیرد.

در این مراسم مجتبی قهرمانی به عنوان دادستان جدید مرکز استان هرمزگان معرفی و از خدمات ابوالفتح ابوالهادی دادستان پیشین مرکز استان نیز قدردانی شد.
طبقه بندی: اجتماعی، نظامی، امنیتی،

تاریخ : پنجشنبه 28 آذر 1398 | 06:44 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات


وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بازدید از خطوط تولید و مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو گروه خودروسازی سایپا گفت: خطوط تولید سایپا به‌صورت پویا مشغول فعالیت است که بیانگر توان این خودروساز در بی‌اثرساختن تحریم‌ها است.

سایپا و وزارت دفاع تفاهم‌نامه همکاری مشترک امضا کردند

‌اخبار شرکت‌ها: ‏‎به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سایپانیوز‌ امیرسرتیپ امیر حاتمی در بازدید از خطوط تولید و مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو گروه خودروسازی سایپا بیان کرد: دشمن تلاش کرده با ایجاد محدودیت، جلوی جریان تولید در کشور را بگیرد و صنایع را به تعطیلی بکشاند اما امروز حرکت تولیدی و توسعه‌ای در سایپا نشان می‌دهد این محدودیت‌ها و موانع راه به جایی نخواهند برد.

‏‎وی به وجود باور به توان و ظرفیت داخلی در مدیریت ارشد سایپا هم اشاره کرد و گفت: خوشبختانه تیم کاری خلاق، مبتکر و متعهدی در سایپا مشغول فعالیت شده‌اند و توانسته‌اند نیاز بخش زیادی از جامعه را تأمین کنند.

‏‎وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ادامه تصریح کرد: ماهیت تولید خودرو همچون دیگر بخش‌های تولیدی در کشور، مبارزه و مقابله با محدودیت‌ها و موانع ایجاد شده از سوی دشمنان و بدخواهان ملت ایران است که سایپا در این عرصه فعالیت و پویایی ویژه‌ای دارد.

‏‎وی با بیان این‌که وزارت دفاع اولویت خود را پویایی و تولید در بخش‌ خصوصی و شرکت‌های دانش‌بنیان می‌داند، درخصوص نحوه همکاری این وزارت‌خانه با صنعت خودرو هم گفت: وزارت دفاع خود را پشتیبان و نیروی قابل اتکای صنعت خودرو ملی در برابر فشارها و محدودیت‌های حداکثری دشمنان می‌داند.

‏‎امیر حاتمی همچنین پس از بازدید از خودروهای جدید، پلت‌فرم‌های اختصاصی سایپا و بخش‌های مطالعاتی مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا هم گفت: پروژه‌های بسیار خوبی در زمینه طراحی پلت‌فرم و خودروهای جدید توسط مهندسان و محققان جوان ایرانی انجام شده که من به‌عنوان یک ایرانی به پویایی و نشاط این مرکز افتخار کردم.

‏‎وی به آمادگی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برای همکاری با صنعت خودرو در زمینه طراحی و ساخت قطعات پیشرفته و پشتیبانی از این صنعت در برابر تحریم‌های ظالمانه اشاره کرد و گفت: صنایع دفاعی کشور آماده است تا هرگونه نیاز صنعت خودرو را در این عرصه با استفاده از ظرفیت‌های خود پاسخ دهد.

‏‎وی افزود: سایپا نیز همچون مجموعه صنایع دفاعی در مسیر رونق تولید و استفاده از توان درونی و ظرفیت‌های بومی قرار دارد.

‌مدیرعامل گروه سایپا: چندین قطعه مهم و پیچیده خودرو با همکاری صنایع دفاع بومی‌سازی شده است‌

در این مراسم همچنین سیدجواد سلیمانی، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا ‌گفت: خوشبختانه صنایع دفاعی پشتوانه و اتکای محکمی برای صنعت خودرو محسوب شده و سایپا قصد دارد علاوه بر همکاری‌های قبلی، از ظرفیت‌های وزارت دفاع بیش از گذشته استفاده کند.

وی تأکید کرد: قصد داریم با همکاری صنایع دفاع، پروژه ملی بومی‌سازی قطعات خودرو را که با اجرای آن تاکنون توانسته‌ایم ۵۳ قطعه را داخلی‌سازی کنیم، با جدیت بیشتر ادامه داده و قطعات بیشتری را با کمک این صنایع، داخلی‌سازی کنیم.

سلیمانی با بیان این‌که چندین قطعه مهم و پیچیده خودرو با همکاری صنایع دفاع بومی‌سازی شده است گفت: در محصولات آینده نیز که به‌زودی به بازار عرضه خواهند شد از این توانمندی بهره خواهیم برد.

بنابراین گزارش در حاشیه این بازدید سند تفاهم با موضوع کمک و پشتیبانی وزارت دفاع از صنعت خودرو، تعمیق بومی‌سازی قطعات و توسعه همکاری میان گروه خودروسازی سایپا و معاونت امور صنعتی و تحقیقاتی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به امضا طرفین رسید.
طبقه بندی: نظامی، اقتصادی، فناوری،

تاریخ : پنجشنبه 28 آذر 1398 | 06:41 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات


صبح امروز معاون اداره نظارت بر قانونمندی دادستانی کل جمهوری ارمنستان و هیات همراه به نمایندگی از دستگاه قضایی این کشور با معاون قضایی دادستان کل کشورمان دیدار کردند.

در این دیدار راهکار‌های مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان یافته مورد بررسی قرار گرفت.

سعید عمرانی معاون دادستان کل کشور در امور مبارزه با مواد مخدر و جرائم سازمان یافته در ابتدای این نشست با اشاره به سوابق تاریخی دو کشور از ضرورت‌های مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان یافته گفت و توضیح داد: امروز در بسیاری از مکان‌های دنیا شاهد قاچاق مواد مخدر، تروریستم، قاچاق انسان و قاچاق اعضای انسان و مهاجرت‌های غیرقانونی هستیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اگر همکاری‌های قضایی وجود نداشته باشد هیچ کشوری به تنهایی قادر به کنترل آن نخواهد بود، خاطرنشان کرد: خوشبختانه ایران و ارمنستان از روابط مناسبی برخوردار هستند.

عمرانی در ادامه تاکید کرد: کشور ایران به علت وضعیت جغرافیایی در همسایگی یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مواد مخدر قرار گرفته است و آن‌ها در سایه‌ای که گروه‌های ائتلاف ایجاد کرده‌اند تولید مواد مخدر شان از ٢٠٠ تن به ١٠ هزار تن افزایش پیدا کرده است. این در حالی است که متاسفانه بیش از ٩٠ درصد این مواد به خاطر وضعیت جغرافیایی باید از ایران عبور کند.

معاون قضایی دادستانی کل کشور در امر مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان یافته در ادامه این دیدار با اشاره به نگاه بشر دوستانه ایران گفت: ما در این راه ٣٨٠٠ شهید و کشته و ١٢هزار جانباز و از کار افتاده داده‌ایم.

عمرانی خاطر نشان کرد: کافی بود ما چشمانمان را می‌بستیم تا اروپا نمی‌تواست از باتلاق مواد مخدر خارج شود. ایران با اقداماتی که تاکنون انجام داده است توانسته از خطر نفوذ مواد مخدر به کشورهای همسایه جلوگیری کند.

معاون قضایی دادستان کل کشور با بیان اینکه از همسایگان و اروپا انتظار داریم در این راه به ما کمک کنند، تاکید کرد: ما اگر چه از همسایگانمان راضی هستیم، اما از اروپاییان رضایت نداریم. ما امروز وقتی مواد اولیه مخدرها را کشف می‌کنیم متوجه می‌شویم که مبدا این مواد اروپا بوده است.

معاون قضایی دادستان کل کشور در ادامه با بیان اینکه نسبت به سال گذشته افزایش ١٧ درصدی کشفیات مواد مخدر داشته‌ایم گفت:۶٠ تا ٧٠ درصد زندانیان ایران مربوط به مواد مخدر هستند. خوشبختانه در سال‌های اخیر باند‌های بزرگ مواد مخدر را کشف کرده‌ایم که تراکنش‌های مالی بزرگی داشتند.

عمرانی خاطر نشان کرد: امروز ما با قاچاقچیانی مواجه هستیم که با پهپاد مواد مخدر جابجا می‌کنند، اما ما توانسته ایم در این زمینه به موفقیت‌های بسیار زیادی دست یابیم. به طوری که یک قاچاقچی مشهور به نام «تمساح خلیج » را دستگیر کرده‌ایم که ٢٨ هزار میلیارد تومان تراکنش مالی تا زمان دستگیری داشته است.

**شیوه‌های کشف قاچاق مواد مخدر همواره در حال بروز رسانی است

در ادامه این نشست علی اکبر بختیاری دادیار دیوان عالی کشور با بیان اینکه شیوه‌های جرم و قاچاق مواد مخدر همواره در حال گسترش و به روز شدن است گفت: قانون و مقامات ما همیشه به دنبال کشف این جرائم هستند.

رییس دفتر دادستان کل کشور خاطر نشان کرد: امیدوارم همکاری‌های دو کشور در امر مبارزه با مواد روز به روز بیشتر شود و این همکاری‌ها گسترش یابد.

در این دیدار نماینده دادستان کل کشور ارمنستان هم به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود در زمینه مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان یافته پرداخت و بر ادامه همکاری ها تاکید کرد.
طبقه بندی: نظامی، بین الملل، امنیتی،

تاریخ : پنجشنبه 28 آذر 1398 | 06:37 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات


صبح امروز معاون اداره نظارت بر قانونمندی دادستانی کل جمهوری ارمنستان و هیات همراه به نمایندگی از دستگاه قضایی این کشور با معاون قضایی دادستان کل کشورمان دیدار کردند.

در این دیدار راهکار‌های مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان یافته مورد بررسی قرار گرفت.

سعید عمرانی معاون دادستان کل کشور در امور مبارزه با مواد مخدر و جرائم سازمان یافته در ابتدای این نشست با اشاره به سوابق تاریخی دو کشور از ضرورت‌های مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان یافته گفت و توضیح داد: امروز در بسیاری از مکان‌های دنیا شاهد قاچاق مواد مخدر، تروریستم، قاچاق انسان و قاچاق اعضای انسان و مهاجرت‌های غیرقانونی هستیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اگر همکاری‌های قضایی وجود نداشته باشد هیچ کشوری به تنهایی قادر به کنترل آن نخواهد بود، خاطرنشان کرد: خوشبختانه ایران و ارمنستان از روابط مناسبی برخوردار هستند.

عمرانی در ادامه تاکید کرد: کشور ایران به علت وضعیت جغرافیایی در همسایگی یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مواد مخدر قرار گرفته است و آن‌ها در سایه‌ای که گروه‌های ائتلاف ایجاد کرده‌اند تولید مواد مخدر شان از ٢٠٠ تن به ١٠ هزار تن افزایش پیدا کرده است. این در حالی است که متاسفانه بیش از ٩٠ درصد این مواد به خاطر وضعیت جغرافیایی باید از ایران عبور کند.

معاون قضایی دادستانی کل کشور در امر مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان یافته در ادامه این دیدار با اشاره به نگاه بشر دوستانه ایران گفت: ما در این راه ٣٨٠٠ شهید و کشته و ١٢هزار جانباز و از کار افتاده داده‌ایم.

عمرانی خاطر نشان کرد: کافی بود ما چشمانمان را می‌بستیم تا اروپا نمی‌تواست از باتلاق مواد مخدر خارج شود. ایران با اقداماتی که تاکنون انجام داده است توانسته از خطر نفوذ مواد مخدر به کشورهای همسایه جلوگیری کند.

معاون قضایی دادستان کل کشور با بیان اینکه از همسایگان و اروپا انتظار داریم در این راه به ما کمک کنند، تاکید کرد: ما اگر چه از همسایگانمان راضی هستیم، اما از اروپاییان رضایت نداریم. ما امروز وقتی مواد اولیه مخدرها را کشف می‌کنیم متوجه می‌شویم که مبدا این مواد اروپا بوده است.

معاون قضایی دادستان کل کشور در ادامه با بیان اینکه نسبت به سال گذشته افزایش ١٧ درصدی کشفیات مواد مخدر داشته‌ایم گفت:۶٠ تا ٧٠ درصد زندانیان ایران مربوط به مواد مخدر هستند. خوشبختانه در سال‌های اخیر باند‌های بزرگ مواد مخدر را کشف کرده‌ایم که تراکنش‌های مالی بزرگی داشتند.

عمرانی خاطر نشان کرد: امروز ما با قاچاقچیانی مواجه هستیم که با پهپاد مواد مخدر جابجا می‌کنند، اما ما توانسته ایم در این زمینه به موفقیت‌های بسیار زیادی دست یابیم. به طوری که یک قاچاقچی مشهور به نام «تمساح خلیج » را دستگیر کرده‌ایم که ٢٨ هزار میلیارد تومان تراکنش مالی تا زمان دستگیری داشته است.

**شیوه‌های کشف قاچاق مواد مخدر همواره در حال بروز رسانی است

در ادامه این نشست علی اکبر بختیاری دادیار دیوان عالی کشور با بیان اینکه شیوه‌های جرم و قاچاق مواد مخدر همواره در حال گسترش و به روز شدن است گفت: قانون و مقامات ما همیشه به دنبال کشف این جرائم هستند.

رییس دفتر دادستان کل کشور خاطر نشان کرد: امیدوارم همکاری‌های دو کشور در امر مبارزه با مواد روز به روز بیشتر شود و این همکاری‌ها گسترش یابد.

در این دیدار نماینده دادستان کل کشور ارمنستان هم به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود در زمینه مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان یافته پرداخت و بر ادامه همکاری ها تاکید کرد.
طبقه بندی: اجتماعی، امنیتی،

تاریخ : چهارشنبه 27 آذر 1398 | 03:08 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات

داریوش بهنیا-عباس شیرزادی- استان کهگیلویه و بویراحمد در هشت سال دفاع مقدس یکی از استان‌های اول در اعزام نیرو به جبهه‌های حق علیه باطل بود استانی که به نسبت جمعیت خود بیشترین اعزام‌ها را به جبهه‌ها داشت و در روزگاری که جمعیت آن از 300 هزار نفر تجاوز نمی‌کرد اما با این حال در اعزام نیرو رتبه اول بود و روی سکو قرار داشت.

استانی که با کم‌ترین جمعیت بیشترین شهید را تقدیم انقلاب و نظام کرده است و در این بین تعداد زیادی از رزمندگان استان یعنی چیزی معادل با 10 هزار نفر هم به درجه رفیع جانبازی نائل آمده‌اند.

به گزارش فارس یکی از این جانبازان سرافراز 8 سال دفاع مقدس کسی نیست جز مهدی صیادی جانباز50 درصدی که سال‌های سال است با درد و رنج ناشی از بمباران شیمیایی دشمن دست و پنجه نرم می‌کند و با سخت‌ترین و طاقت فرساترین وضعیت هنوز مثل سال‌های ابتدایی حضور در جبهه و جنگ با روحیه انقلابی و ولایتمداری به زندگی سخت و زجرآور ادامه می‌دهد بزرگترین آرزویش زیارت مولا و مقتدایش مقام معظم رهبری است.

روایت مردی سربلندتر از قله دنا

در همین خصوص به سراغ برخی از مردم شهر سی‌سخت شهری زیبا و خفته در دامنه کوه همیشه سرافراز دنا رفتیم و از هم محلی‌های مهدی صیادی در خصوص وضعیت وی و همچین شخصیت این جانباز جبهه و جنگ سوالاتی پرسیدیم.وی می‌گوید باید نمره 20 به صبر و استقامت همسر این جانباز انقلاب داد چرا که همه عمر و جوانی خود را به پای آقا مهدی گذاشت و امروز شریک در افتخارات اوست.

به الگوهای واقعی خود بی‌تفاوتیم

به سراغ جوانان سی سختی که رفتیم آن ها نیز هر چند سن و سال کمی داشتند اما به خوبی مهدی صیادی را می‌شناختند و با همه وجود او را دوست داشتند.

صیادی جوان کم سن و سال سی سختی معتقد است که مهدی صیادی را آن گونه که باید برای نسل جوان خودمان معرفی نکرده‌ایم و باید چنین افرادی که از جان و سلامتی خود گذاشتند بیشتر مورد توجه قرار گیرند و بیشتر به نسل جان معرفی شوند تا بتوانیم آنان را الگوی خود قرار دهیم.

او معتقد است که وقتی الگوهای مجسمی از صبر و استقامت و خودساختگی در استان و شهر خود داریم چرا باید جوانان به سمت الگوهای غربی بروند و از مسیر زندگی و عزت خارج شوند.

خانم مهرابی که از فرهنگیان شهر سی‌سخت بوده و مهدی صیادی و خانواده را از نزدیک می‌شناسد اظهار تاسف می‌کند که چرا نباید نظام تعلیم و تربیت ما با داشتن چنین الگوهای مجسمی تا که زنده‌اند از آن‌ها برای ساخت و تزکیه نسل جوان و نوجوان استفاده نکنند.

برای عرض ارادت و همچنین سرکشی از این جانباز والامقام سی‌سختی به منزل او رفتیم تا از نزدیک حرف دل آقا مهدی و همسر با وفایش را بشنویم.

فرمانده‌ای که از عناوین گریزان بود

خانم صیادی که همچنان با همه سختی‌ها با روحیه‌ای خوب و انقلابی پاسخگوی سوالات ما بود در ابتدا از منش بسیجی وار آقا مهدی سخن گفت و افتخار می‌کرد که همسر یک جانباز بسیجی است که علیرغم فرمانده گردان بودن در دفاع مقدس اما همچنان خود را بسیجی معرفی می‌کند.

خانم صیادی می‌گوید در همان روزهای جبهه و جنگ وقتی از او می‌پرسدیم که در جبهه چه کاری انجام می‌دهید و چه مسوولیتی دارید مسؤولیت گردان یا زهرا را از ما پنهان می‌کرد و در جواب می‌گفت من تنها یک بسیجی هستم و بس.

ماجرای عقد خانم صیادی با آقا مهدی خیلی جالب و خاطره انگیز است چرا که خطبه عقد این زوج خوشبخت را کسی نخوانده و به جز شهید والامقامم عبدالله میثمی که از شهدای شاخص انقلاب و نظام است.

خطبه عقد خاطره‌انگیز

خانم صیادی می‌گوید روز عقد دیدم که آقای صیادی با یک روحانی آمدند قرار شد که خطبه عقد ما خوانده شود آن روحانی که چهره‌ای نورانی داشت و شهادت از سر و رویش می‌بارید از من پرسید آیا قبول می‌کنید با کسی ازدواج کنید که ممکن است یا در آینده شهید شود و یا جانباز و آیا تحمل سختی‌های زندگی با یک رزمنده را دارید که بی درنگ قبول کردم و گفتم که حاضرم با همه سختی‌های آقا مهدی بسازم و با او زندگی کنم که همین گونه هم شد اکنون سال‌های سال است که زندگی شیرینی علی رغم همه سختی‌ها با هم داریموی از خشنودی شهید میثمی نسبت به حجاب خود گفت و افزود: آن روزها وضعیت مثل حالا نبود که بدحجابی رواج داشته باشد شهید میثمی به خاطر حجابی که داشتم چندین بار مرا روی همان سفره عقد تحسین کرد.

آقا مهدی هم روی تخت تا نام شهید میثمی را شنید بی‌درنگ به گریه افتاد و با همان صدای برآمده از اعماق قلب خود چند بار نام شهید میثمی را بر زبان آورد و گویی خاطرات شیرین خود در روز عقد را با یکی از شهدای شاخص به یاد آورده بود.

خانم صیادی با شکرگزاری به درگاه خداوند که فرزندانش هم در راه دین و اسلام و نظام جمهوری اسلامی قدم برداشته‌اند به فرزند پسر خود اشاره می‌کند که از همان ابتدا گام در راه بسیج و سپاه گذاشت و بسیاری از جوانان سی‌سختی همگام با او به بسیج پیوستند، بسیج را کارخانه انسان سازی می‌داند که باید فرزندان خود را بسیجی وار تربیت کنیم.

شعار هم غزه هم لبنان اینجا تفسیر می‌شود

خانم صیادی می‌گوید قبل از این که به فکر مشکلات خود و همسرم باشم به فکر مشکلات مردم کشورهای اسلامی هستم که اکنون در بدترین وضعیت روزگار خود را سپری می‌کنند مردم کشورهای عراق و فلسطین و البته سوریه که باید امت اسلامی فکری به حال آن‌ها کند.

خانم صیادی می‌گوید ای کاش مهدی وضعیتی داشت که او را بسوی حرم حضرت زینب روانه می‌کردم تا مدافع حرم شود و امروز بیشترین ناراحتی من از این است که چرا نمی‌توانیم به مردم مسلمان و زجر کشیده سوریه و فلسطین کمک کنیم.

تنها آرزوی آقا مهدی قبل از مرگ

خانم صیادی که هم خود خواهر شهید است و هم همسر جانباز با این سوال ما روبه‌رو می‌شد که مسوولان استانی تا چه اندازه به چنین خانواده‌هایی توجه دارند که در جواب می‌گوید: ما با مسوولان معامله نکرده‌ایم که توقعی از آن ها داشته باشیم اما آن‌ها اگر امروز مسوولیتی دارند، صندلی مدیریتی دارند به واسطه همین جانبازان و ایثارگران و جانفشانی آنهاست که متاسفانه به وظیفه خود در قبال آن‌ها آن چنان که باید عمل نکرده‌اند.

از خانم صیادی می‌پرسیم که با همه این مشکلات آیا دچار یاس و نامیدی هم شده‌اید که می‌گوید تا هنگامی که رهبری را داریم هیچ گاه ناامید نمی‌شویم اما صدای ما را به ایشان برسانید بگویید که ما تنها دنبال زیارت شما هستیم و آقا مهدی تنها آرزویی که قبل از مرگ دارد، دیدن روی ایشان است و از مسوولان دل خور و ناراحت هستیم که چرا چنین فرصتی را برای ما فراهم نمی‌کنند.

در همین حین آقا مهدی وقتی نام مقام معظم رهبری را شنید بی‌درنگ اشک از چشمانش سرازیر شد و با صدایی که سخت قابل شنیدن است از تنها آرزوی خود قبل از مرگ می گوید که برای یک بار هم که شده آقا را زیارت کند و غیر این هیچ آرزوی دیگری ندارد.

با اجازه خانم صیادی و با توجه به شرایط حاد و ویژه آقا مهدی به کنار بالینش رفتیم و از خاطراتش در جنگ و جبهه پرسیدیم که قبل از هر نامی، اسم شهید چمران و حاج احمد متوسلیان را بر زبان آورد گویا همرزم آن‌ها در آبادان و در غرب کشور بوده است.

حکایت آن سید خوش فرم و آراسته

از رشادت‌ها و دلاورمردی حاج احمد که سخن می‌گفت از او به عنوان سرو بلندقامتی یاد می‌کرد که تاکنون به چشم خود چنین مرد شجاعی را ندیده است و البته از شهید چمران به عنوان یک انسان کامل یاد می‌کند..از روزهایی می‌گوید که سیدی خوش تیپ و خوش اندام و خوش لباس به عنوان نماینده امام در جنگ به آن‌ها سری می‌زد روزگاری که 17 سال بیشتر نداشت، می‌گفتند آقای خامنه‌ای است لباس نظامی آراسته بر تن داشت و به ما قوت قلب می‌بخشید و از آن به بعد تا حالا هیچ توفیقی نبوده که آقا را ببیند.

مهدی صیادی آن گونه که خود تعریف می‌کند در عملیات والفجر مقدماتی مجروح شده است و از خاطرات روزهایی می‌گوید که همراه سایر رزمنده‌ها در تیپ 17 علی ابن ابی‌طالب حضور داشته است.

به عملیات رمضان اشاره می‌کند و همچنین فرمان امام راحل مبنی بر این که راه قدس از کربلا می‌گذرد و از دلاورمردی حاج قاسم در کربلای 4 می‌گوید که تا آخر در کنار نیروهایش ماند و هرگز آن‌ها را تنها نگذاشت.

مهدی، اصلی‌ترین دغدغه و مهم‌ترین نگرانی خود را عمل نکردن به دستورات رهبری به خصوص در زمینه اقتصادی می‌داند و می‌گوید اگر فرمان رهبری را در اول هر سال اجرایی می‌کردند وضعیت کشور مثل حالا نبود و اگر به دستورات ایشان عمل می‌کردیم اصلا به نفت نیازی نداشتیم.

وقتی کل اسلام مقابل کفار عالم قرار گرفت

وی به روزهای سخت خود در دفاع مقدس اشاره می‌کند و می‌گوید در 28 عملیات شرکت کردم، سخت ترین آن‌ها کربلای 5 بود، وقتی کل اسلام مقابل همه کفار عالم قرار گرفت در آن روزها همه جای جبهه‌ها را دور زدم از لشکر 19 فجر تا لشکر 25 کربلا و سپس که در تیپ مستقل استان خودمان حضور داشتم.

مهدی به مردان مورد علاقه خود و الگوهای خودش در زندگی اشاره می‌کند و می‌گوید به سردار علی فضلی و حاج قاسم عشق می‌ورزم و حاج احمد متوسلیان را با قامت رعنایش هرگز از یاد نمی‌برم با شهید میثمی خاطره‌ها دارم و شهید ردانی‌پور را الگوی خود می‌دانم. خانم صیادی هم در ادامه به سختی‌های زندگی اشاره می‌کند که اکنون همسرش وضعیتی به مراتب بدتر از گذشته دارد و دچار زخم بستر شده است کار به جایی رسیده که تخت مورد نیاز او را فامیل و بستگان تامین کرده‌اند با این حال از کسی توقع و انتظاری ندارد و راضی به رضای خداست.

او بدترین وضعیت را مربوط به مسائل فرهنگی و از همه بدتر در بدحجابی می‌داند که روز به روز این وضعیت بد و بدتر می‌شود و مسوولان برای رهایی از آن تدبیر و چاره اندیشی ندارند.

وقتی شنیدن سختی‌های آقا مهدی امانمان را برید

بیان سختی‌های زندگی مهدی صیادی از زبان همسرش به قدری ناراحت کننده و عذاب آور بود که تحمل شنیدن آن را نداشتیم به خصوص وقتی که این جانباز با بدترین وضعیت مجبور است با اتوبوس راهی تهران شود.

به گزارش فارس؛ مهدی صیادی و همسرش همچون کوهی استوار در جوار دنای همیشه سرافراز کماکان با آبرو و عزت به زندگی سخت و طاقت فرسا اما شیرین و با عزت ادامه می‌دهند اما روی سخن با مسوولانی است که هنوز چنین گوهرهای گرانبهایی را درک نکرده و به فکر رفع مشکلات آن‌ها نیستند و از همه زجرآورتر این که نتوانسته‌ایم از مهدی صیادی‌ها به عنوان الگوی صبر و استقامت و دلاورمردی و شهامت برای آینده فرزندان خود به درستی استفاده کنیم.

عمادی از ریش سفیدان و متنفذین شهر سی‌سخت در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان این که آقا مهدی چشم و چراغ شهر سی سخت است، اظهار کرد: بر خود می‌بالیم که چنین فرزندی از شهر سی سخت به استواری کوه دنا بعد از گذشت سال‌ها از جبهه و جنگ همچنان در سخت‌ترین شرایط روحیه انقلابی خود را حفظ کرده و امروز سربلندتر از دنا و ستبرتر و بلندقامت تر از این کوه افسانه‌ای مهدی صیادی فرزند عزیز شهر سی سخت است.
طبقه بندی: اجتماعی، مذهبی،

تاریخ : چهارشنبه 27 آذر 1398 | 03:02 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات


حاج یونس حبیبی مداح، نوحه‌خوان و جانباز شیمیایی دفاع مقدس، ۵۲ سال دارد که ۷ بار در جبهه‌های جنوب دچار عوارض بمباران‌های شیمیایی دشمن شده، پس از سه بار سکته مغزی، حدود ۷۲ ساعت را در حالت کما به سر برد و حتی در بهمن‌ماه سال ۹۵ خبر درگذشت او در فضای مجازی منتشر شد؛ اما پس از ۳ روز از اغما خارج ش
د و به زندگی بازگشت.اما این مداح اهل بیت(ع) مجدداً از ساعت سه‌ و نیم بامداد روز ۲۱ خردادماه به دلیل مشکلات تنفسی و کاهش سطح هوشیاری در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان ساسان بستری شد و به کما رفت و اخیراً بعد از ۱۸۰ روز، بخشی از هوشیاری خود را به دست آورده استمجتبی حبیبی فرزند این مداح در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهارداشت: پدرم به مرور در این ۶ ماه، بخشی از هوشیاری خود را به دست آورده است البته هنوز بخشی از توانایی‌های وی، بازنگشته است. به دلیل آن‌که نیمه چپ بدن وی فلج بود، هم‌اکنون چشم چپ او اصلا باز نمی‌شود و چشم راست نیز به‌صورت کامل بینایی ندارد البته تنفس او پیشرفت داشته است و هم‌اکنون بدون دستگاه‌های تنفسی و تنها با یک اکسیژن کمکی به‌راحتی تنفس می‌کند.

وی ادامه داد: تکلم وی با مشکلاتی مواجه است البته این امر شاید به دلیل تراک موجود در گلویش باشد که ان‌شاء‌الله در آینده، این مشکل برطرف شود.

حبیبی با بیان اینکه از روز چهارشنبه ۲۰ آذرماه این مداح اهل بیت(ع) به بیمارستان فوق تخصصی بازپروری نورافشار منتقل شده است، گفت: او هم‌اکنون در بخش ICU این بیمارستان بستری شده و هدف از این انتقال نیز کمک به بازتوانی وی است.

فرزند یونس حبیبی تصریح کرد: بعد از انتشار اخبار و گزارش‌ها در خبرگزاری فارس، مسئولان بیمه نیروهای مسلح پیگیر وضعیت پدر شدند و مشکلات موجود را برطرف کردند.
وی با بیان اینکه خانواده حاج یونس در قائمشهر ساکن هستند، گفت: برای انتقال پدر از بیمارستان ساسان به مرکز درمانی دیگر، حتی پیشنهاد دادیم، بیمارستان طرف قراردادی در شمال کشور معرفی کنند اما در نهایت تصمیم شد باتوجه به امکانات بیمارستان نورافشار، به این مرکز منتقل شود.

حبیبی با قدردانی از تلاش‌های مسئولان بیمه نیروهای مسلح افزود: این بیمه تمامی هزینه‌های درمانی و بستری پدرم در مدت ۶ ماه حضور در بیمارستان ساسان را پرداخت کردند و حتی با مساعدت مسئولان بیمارستان هزینه‌های خارج از تعهد بیمه نیز از ما گرفته نشدفرزند یونس حبیبی تصریح کرد: ما دو مرتبه پوشش بیمه‌ای ۶۰ روزه نیروهای مسلح را در مدت حضور در بیمارستان ساسان تمدید کردیم و در نهایت نیز با مساعدت این بیمه، هیچ هزینه‌ای پرداخت نکردیم که جای تشکر و قدردانی دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با مساعدت بیمه نیروهای مسلح و با تلاش‌های کادر پزشکی بیمارستان نورافشار، امر بازپروری حاج یونس حبیبی جانباز و مداح اهل بیت(ع) به خوبی پیش رود..
طبقه بندی: اجتماعی، پزشکی،

تاریخ : جمعه 22 آذر 1398 | 12:36 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات


ناامیدی «طراحان داخلی توطئه» برای به نتیجه رساندن فشار حداکثری آمریکا

رهبر انقلاب درحالی با ورود خود به این مساله و پرداخت هزینه مانع از گستردگی این بحران شدند که حتی قدردانی برخی اصلاح‌طلبان از رهبرانقلاب را در پی داشت.

گروه سیاسی-رجانیوز: صدای شکست راهبرد فشار حداکثری دونالد ترامپ حتی به گوش ساکنان کاخ سفید رسیده بود که یک جرقه در داخل نشان داد برخی برای به نتیجه رساندن این فشارها به کمک آمریکا رفته اند.

به گزارش رجانیوز: آتش اغتشاشات خاموش شده ولی هنوز حسن روحانی حاضر نشده در برنامه‌ای تلویزیونی به عذرخواهی از مردم یا حتی توضیح در خصوص این اقدام دولت بپردازد، حتی در اقدامی ضدمردمی مقامات دولتی از اینکه مخفیانه و شبانه به مردم پاتک زده اند ابراز موفقیت و خوشحالی می‌کنند.

گذشت زمان نشان داده که پشت این اتفاقات توطئه ای عمیق و خطرناک وجود داشته است تا با قرار دادن نظام در فشار امنیتی، طراحی آمریکایی ها برای مجبور کردن ایران به امتیازدهی‌های یک طرفه را به ثمر برساند، رخدادی که صرفا با ورود مستقیم رهبرانقلاب به ماجرا قابل برطرف شدن بود. رهبرانقلاب با پذیرش برخی تبعات در دفاع از تصمیم پرحاشیه دولت، خطر امنیتی که می‌رفت تا با آدم‌کشی و ناامنی و اختلاف داخلی پروژه سوریه‌سازی ایران را پیاده کند دفع کردند.

درخواست برای ورود رهبرانقلاب

حالا هفته نامه خط حزب الله با انتشار مطالبی نشان داده که فاجعه مدیریتی حسن روحانی در مساله بنزین کار را حتی از دست شورایعالی امنیت ملی خارج کرده بوده ، این درحالی است که بلندپایه ترین مقامات لشگری و کشوری در این شورا حضور دارند اما صحبت‌های فردی آنها و ورودشان به جدال با دولت در خصوص اجرای سهیه بندی بنزین می‌توانست بازی در پازل دشمنان و ایجاد تفرقه در کشور و افزایش آشوب ها را به ارمغان بیاورد.

این هفته نامه نوشته است: «عصر روز شنبه، با گسترش آشوب‌ها در شهرهای مختلف، جلسه‌ی فوق‌العاده‌ی شورای عالی امنیت ملی مبتنی بر وظائفی که در اصل 176 قانون اساسی برای آن در نظر گرفته شده است، جهت تصمیم‌گیری درباره‌ی این موضوع برگزار شد. در جلسه‌ی شورا، همه‌ی اعضا متفق‌القول بر این نظر بودند حالا که این طرح کلید خورده، باید اجرا شود، وگرنه عقب‌نشینی از این موضع، شدیدتر شدن آشوب‌ها و ناامنی‌ها را به دنبال خواهد داشت. اما اقناع نمایندگان مجلس در این شرایط، فراتر از توان رئیس مجلس بود، برای همین، نظر اعضای شورای عالی امنیت ملی این بود که باید برای حل این موضوع، باید از رهبر انقلاب کمک گرفته شود.

صبح روز یکشنبه، جلسه‌ی غیرعلنی مجلس برای تصمیم‌گیری درباره‌ی طرح سهمیه‌بندی بنزین برگزار شد. آقای لاریجانی، رئیس مجلس، در حالی به سمتِ بهارستان رفت که پیغامی کوتاه، از رهبر انقلاب برای نمایندگان دارد: «پیرو اظهارنظر برخی از نمایندگان محترم در باب مصوبه‌ی اخیر سران قوا، لازم است به حضرات محترم نمایندگان گفته شود مقتضی است که هرگونه اقدامی درخصوص این مصوبه در مجلس در چارچوب مصوبات شورای عالی امنیت ملی باشد و از آن تخطی نشود و شرایط حساس کشور مورد توجه قرار گیرد. توفیقات آنان را از خداوند متعال خواستارم.» وقتی پیام رهبر انقلاب در مجلس خوانده شد، مجلس آرام شد.»

بدین ترتیب اعضای شورایعالی امنیت ملی با در دست داشتن منابع خبری و اطلاعاتی خود به این نتیجه رسیده اند که آشوب‌ها با تذبذب رای مسئولین و عقب نشینی از این موضع خطرناک تر خواهد شد و نظام یا باید از بی تدبیری و اقدام بدهنگام دولت حمایت کند و یا تن به شورش‌هایی بدهد که به سرعت در حال رادیکال‌تر شدن است.

درست فردای جلسه شورایعالی امنیت ملی نیز قرار بود مجلسی که سال‌ها در مقابل عملکرد فاجعه بار دولت سکوت کرده و با وزرای ناکارآمدی چون بیژن زنگنه مماشات کرده‌اند در مقابل دولتمردان قرار بگیرد و درمیانه آشوب ها بر ساز تفرقه بنوازد. جلوگیری از این کش‌مکش سیاسی در کشور تقریبا از هیچ کس برنمی‌آمد جز رهبرانقلاب.

تقدیر اصلاح‌طلبان از رهبرانقلاب

رهبر انقلاب درحالی با ورود خود به این مساله و پرداخت هزینه مانع از گستردگی این بحران شدند که حتی قدردانی برخی اصلاح‌طلبان از رهبرانقلاب را در پی داشت.

ترکان مشاور پیشین حسن روحانی این اقدام رهبرانقلاب را از فرازهای سی سال مدیریتی ایشان دانست که باعث شده ایران به سرنوشت لیبی و مصر دچار نشود. وی گفت: «روز بعد از اجرای اجرای طرح سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین طرح‌های چند فوریتی به میان آمد و می‌خواستند جلوی این کار را بگیرند و شاید در قدم بعدی پای رئیس‌جمهور هم به میان می‌آمد. اگر این اتفاق می‌افتاد ما دچار اخلال مدیریتی می‌شدیم، همین موقع مقام معظم رهبری وارد شدند و تصمیم را اعلام کردند. ایشان برای این کار هزینه داد؛ معمول این است جامعه وقتی چیزی را می‌گوید ، یک فرد روحانی مانند مقام معظم رهبری نمی‌گوید که من از این دفاع می‌کنم و بار را بر دوش می‌گیرد ولی این اقدام رهبر انقلاب یکی از فرازهای ۳۰ساله ایشان بود و کشور آرام شد و اوضاع مدیریت شد و کارها به روال عقلایی افتاد و حالا می‌شود اصلاح و اقدام کرد و این اقدام مقام معظم رهبری نباید از حافظه‌ها برود.»

عباس عبدی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب نیز گفت: «در چنین شرایطی چنانچه رهبری در روز یکشنبه به ماجرا ورود نمی‌کرد هیچ چیز باقی نمی‌ماند.» وی سیاست های دولت روحانی را سیاست های نئولیبرال خواند و گفت: «واقعیت این است که سیاست نئولیبرالی خیلی اعتقادی به افکار عمومی ندارد.»

حالا باید دولت پاسخگو باشد که چرا با وجود هشدارهای بسیاری از مسئولان اعم از مقامات قضایی، نظامی و امنیتی این طرح را به بدترین شیوه ممکن اجرا کرده و حاضر به گفت و گو با مردم در این خصوص هم نیست؟ چه کسانی شرایط را به گونه‌ای رقم زدند که آمریکایی‌ها را امیدوار به جواب دادن سیاست فشار حداکثری کردند؟
طبقه بندی: سیاسی، اجتماعی، امنیتی،

تاریخ : پنجشنبه 14 آذر 1398 | 10:48 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات

در زمانی که هیچ کشوری تصور نمی‌کرد جمهوری اسلامی ایران چنان قدرتی باور نکردنی در زمینه پهپادی پیدا کند؛ متخصصان جوان ایران اسلامی توانستند با ترکیب دانش بال و بدنه پرنده‌های بدون سرنشینی را بسازند که مانند پرنده‌هایی، چون اف ۲۲ و اف ۳۵ سطح مقطع راداری را کاهش و رادارگریز باشند.دانش ساخت تجهیزات رادارگریز بسیار پیچیده است و فقط در اختیار چند کشور قرار دارد و با چنین اقدامی جمهوری اسلامی ایران هم در رده این کشور‌ها قرار گرفت، هر چند با طراحی پهپادهایی، چون دلتا ما در ابتدای این راه قرار داریم، اما با پیشرفتی که کشورمان در سایر زمینه‌ها داشته می‌توان حدس زد که به زودی پهپاد‌های رادارگریز پیشرفته به صورت فراوان و در چندین نمونه ساخته خواهد شد.

پرنده‌ای که ایران را وارد باشگاه پرنده‌های بال دلتا کرد/ دلتا، پرنده‌ای پنهان‌کارکه هنوز هم پنهان است + تصاویر

پرنده‌ای که ایران را وارد باشگاه پرنده‌های بال دلتا کرد/ دلتا، پرنده‌ای پنهان‌کارکه هنوز هم پنهان است + تصاویر

نمونه اولیه این پهپاد ایران دارای یک پیکربندی دلتا شکل با یک سکان عمودی و بدنه کامپوزیتی است که موجب شده تا جرم معمول برخاست پهپاد دلتا به حدود ۵ کیلوگرم و در صورت حمل محموله به ۷ کیلوگرم برسد که در این صورت می‌توان متوجه شد که این پهپاد قادر است محموله‌هایی با جرم تا ۲ کیلوگرم را حمل کند، به همین خاطر در رده پهپاد‌های سبک قرار می‌گیرد.

پهپاد دلتا از یک موتور احتراقی و ملخ که در جلوی بدنه تعبیه شده استفاده می‌کند، وزن سبک و نوع موتور این قابلیت را به دلتا می‌دهد که با سرعتی بالغ بر ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت پرواز کند؛ از طرف دیگر طول بدنه آن ۱.۲ متر و دهانه بال ۲.۲۲ متر است و همین موضوع باعث شده تا مانورپذیری دلتا بالا برود.

پرنده‌ای که ایران را وارد باشگاه پرنده‌های بال دلتا کرد/ دلتا، پرنده‌ای پنهان‌کارکه هنوز هم پنهان است + تصاویر

پرنده‌ای که ایران را وارد باشگاه پرنده‌های بال دلتا کرد/ دلتا، پرنده‌ای پنهان‌کارکه هنوز هم پنهان است + تصاویر

نیرو‌های عمل کننده می‌توانند این پهپاد بومی را به صورت دست‌پرتاب یا با پرتابگر از روی خودروی در حال حرکت پرتاب کنند و پس از پرواز قادر است با سرعتی بین ۷۰ تا ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت پیش برود، این پرنده بدون سرنشین با مداومت پروازی ۶۰ دقیقه‌ای تا ارتفاع ۲ هزار متری و برد ۱۵ کیلومتری پرواز می‌کند.


دلتا یک پهپاد بدون ارابه فرود است و روش بازیابی آن فرود عادی روی سطح زمین است؛ هر چند پهپاد دلتا از یک سکان عمودی بهره می‌برد عملاً شباهت بالایی با یک بال پرنده داشته، زیرا فاقد یک بدنه مشخص است. به نظر می‌رسد نمونه ایی از همین پهپاد در رزمایش سال گذشته نیروی پدافند هوایی ارتش مورد استفاده قرار گرفته است که شباهت‌های کلی به دلتا داشته با این تفاوت که به جای یک سکان عمودی در وسط بال‌ها، از دو سکان عمودی کوچکتر در نوک بال‌ها بهره می‌برد.

پرنده‌ای که ایران را وارد باشگاه پرنده‌های بال دلتا کرد/ دلتا، پرنده‌ای پنهان‌کارکه هنوز هم پنهان است + تصاویر

پرنده‌ای که ایران را وارد باشگاه پرنده‌های بال دلتا کرد/ دلتا، پرنده‌ای پنهان‌کارکه هنوز هم پنهان است + تصاویر

چنین پیشرفت بزرگی آن درست در زمانی که دشمنان می‌خواهند که انقلاب اسلامی نتواند مانند گذشته در میان سایر ملت‌ها گسترش پیدا کند گواه این موضوع است که ما می‌توانیم؛ شعاری که بار‌ها دل کشور‌های دوست ایران را قرص و پشت دشمنان را لرزانده است.
طبقه بندی: نظامی، امنیتی،

تاریخ : پنجشنبه 14 آذر 1398 | 10:45 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات

رسانه‌های یمنی از انهدام یک پهپاد جاسوسی ائتلاف سعودی در منطقه جیزان در جنوب غرب عربستان سعودی خبر دادند.


سرنگونی پهپاد ائتلاف سعودی در جنوب غرب عربستان

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن یک فروند پهپاد جاسوسی متعلق به عربستان سعودی را در منطقه مرزی جیزان هدف قرار دادند.

شبکه المسیره یمن پنجشنبه گزارش داد که این پهپاد در حین انجام ماموریت خود در شرق منطقه «جحفان» هدف قرار گرفته و سرنگون شده است.

این سومین پهپاد ائتلاف عبستان سعودی است که طی کمتر از ۲۴ ساعت گذشته، توسط نیروهای ارتش یمن در منطقه جیزان و عسیر ساقط می‌شود.

هنوز مشخص نیست این پهپاد به چه طریقی هدف قرار گرفته است. با این حال، به احتمال زیاد این پهپاد نیز همانند دفعات پیشین با پدافند موشکی جدید یمن هدف قرار گرفته باشد.
طبقه بندی: نظامی، بین الملل، امنیتی،

تاریخ : پنجشنبه 14 آذر 1398 | 10:39 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات


پدافند هوایی ارتش سوریه شامگاه یکشنبه با یک پهپاد وابسته به گروه‌های تروریستی مقابله کرد.

به نوشته خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، این پهپاد در حال پرواز در اطراف فرودگاه نظامی «حماة» بوده که ارتش سوریه اقدام به شلیک به سوی آن کرد.

شامگاه پنجشنبه (۷ آذر) نیز ارتش سوریه از سرنگونی پهپاد ترکیه در شمال شرق این کشور خبر داد.

پدافند هوایی ارتش سوریه این پهپاد را در روستای «حامو» واقع در ریف جنوبی قامشلی در استان حسکه هدف قرار داده بود.
طبقه بندی: نظامی، بین الملل، ارتش،

تاریخ : دوشنبه 11 آذر 1398 | 06:19 ق.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات


، در فضای مجازی کلیپی در حال دست به دست شدن است که ماجرای اهانت یک جوان را به کودکی نشان می‌دهد؛ در این کلیپ کودک توسط یک جوان به سطح زباله شهری انداخته می‌شود و در میان خنده‌های اطرافیان و جوان خاطی، خودش بیرون می‌آید.

وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی نیز از شکایت از اهانت کننده به کودک زباله‌گرد خبر داد و گفت: اگر این فرد شناسایی شود، حتما از وی شکایت می‌کنیم.

حاجی رضا شاکری دادستان عمومی و انقلاب استان البرز در گفت وگو با خبرنگار قضایی فارس گفت: در رابطه با این موضوع، پرونده قضایی تشکیل شده است.

وی افزود: این فرد خاطی هنوز دستگیر نشده اما دادستانی به این ماجرا ورود کرده است.

این درحالی است که برخی منابع خبری از دستگیری جوان اهانت کننده به کودک زباله گرد خبرداده بودند.
طبقه بندی: اجتماعی،

تاریخ : دوشنبه 11 آذر 1398 | 06:17 ق.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات
تعداد کل صفحات : 3 :: 1 2 3
لطفا از دیگر صفحات نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • زیر وب
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic