تبلیغات
بصیرت - مطالب تیر 1396

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.


رجانیوز پاسخ می‌دهد:
آیا دست فرمان روحانی برای تشکیل دولت دوازدهم، کشور را به سمت تورم 50 درصدی می برد؟ / ادامه رکود 6 ساله، چه تبعاتی را برای به بار خواهد آورد؟
انجام نخبگانی در اروپا و امریکا و حذف اختلافات سیاسی برای رسیدن به یک هدف بزرگتر به نام شکست رکود، موفقیت را برای آنها به ارمغان آورد؛ ولی در ایران با وجود تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ذیل قوه مجریه، هنوز دولت برنامه مشخص، جامع و آینده نگری برای عبور از رکود فعلی را تبعیین نکرده و با نگاه پروژه ای برای حل مسئله، خود بر بحران موجود افزوده است.تاریخ : پنجشنبه 29 تیر 1396 | 02:40 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات


حجت الاسلام و المسلمین رئیسی ضدیت با استکبار را یکی از اصول مهم دین اسلام برشمرد و خاطرنشان کرد: همواره ضدیت با استکبار جزو سیره و سلوک زندگی پیشوایان دین بوده و یک گفتمان واحد میان تمام اولیای دین وجود داشته که دعوت به توحید و عدالت اجتماعی و مبارزه با استکبار و تلاش برای حاکمیت حق بوده است.
هیچکدام از امامان و پیشوایان الهی با ظلم سازش نکردند
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی ضدیت با استکبار را یکی از اصول مهم دین اسلام برشمرد و خاطرنشان کرد: همواره ضدیت با استکبار جزو سیره و سلوک زندگی پیشوایان دین بوده و یک گفتمان واحد میان تمام اولیای دین وجود داشته که دعوت به توحید و عدالت اجتماعی و مبارزه با استکبار و تلاش برای حاکمیت حق بوده است.
طبقه بندی: سیاسی، اجتماعی، فرهنگی،

تاریخ : پنجشنبه 29 تیر 1396 | 02:33 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات
سخنگوی قوه‌قضاییه گفت: حسین فریدون به دلیل اینکه قرار تأمین را تأمین نکرد به زندان معرفی شد.
حجت الاسلام اژه ای تایید کرد

 اتهام برادر رئیس جمهور مسائل مالی است

سخنگوی قوه‌قضاییه گفت: حسین فریدون به دلیل اینکه قرار تأمین را تأمین نکرد به زندان معرفی شد.

گروه سیاسی-رجانیوز: حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای در نشست خبری امروز خود، در پاسخ به سوالی، ضمن تأیید این خبر گفت: در خصوص ایشان چندین نوبت تحقیق شد و از افرادی هم که مرتبط بودن تحقیق شد. برخی افراد بازداشت هستند. دیروز برای ایشان قرار تامین صادر شد.

 

وی ادامه داد: چون قرار تامین را دیروز تامین نکردند به زندانی معرفی شد اما اگر قرار را تامین کنند آزاد می‌شوند. قرار بازداشت موقت نیست.

 

معاون اول قوه‌قضاییه در پاسخ به سوالی، درباره اتهام فریدون گفت: اتهام وی مربوط به مسائل مالی است اما ربطی به معوقات بانکی ندارد.
طبقه بندی: سیاسی، اقتصادی،

تاریخ : دوشنبه 26 تیر 1396 | 08:09 ق.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات
خبرگزاری فارس: وزرای آینده باید شجاعت حل مشکلات را داشته باشند نه اینکه در جلسات درددل کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: وزرای آینده باید شجاعت داشته باشند که وقتی مشکلات را می‌بینند به سمت آن بروند نه اینکه فقط در جلسات درد دل کنند.


ادامه مطلب

طبقه بندی: سیاسی، اجتماعی،

تاریخ : یکشنبه 25 تیر 1396 | 01:12 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات
اولا مبلغ اعلام شده مربوط به کل دوره عمر این میدان است نه مدت قرارداد! یعنی توتال طی 20 سال با سرمایه گذاری 1.2 میلیاردی صاحب 12میلیارد دلار سود (بدون در نظر گرفتن حق انحصاری تعمیر و نگهداری و پاداش حاصل از فروش که خود قصه مفصلی دارد!) خواهد شد و ایران طی 50 سال صاحب 84 میلیارد دلار!

1.2 میلیارد دلار، کل پولی که توتال به ایران می آورد؛ سود واقعی ایران از قرارداد توتال چقدر است؟/ «توتال» طی 20 سال صاحب 12میلیارد دلار سود خواهد شد و «ایران» طی 50 سال صاحب 84 میلیارد دلار!

اولا مبلغ اعلام شده مربوط به کل دوره عمر این میدان است نه مدت قرارداد! یعنی توتال طی 20 سال با سرمایه گذاری 1.2 میلیاردی صاحب 12میلیارد دلار سود (بدون در نظر گرفتن حق انحصاری تعمیر و نگهداری و پاداش حاصل از فروش که خود قصه مفصلی دارد!) خواهد شد و ایران طی 50 سال صاحب 84 میلیارد دلار!
گروه اقتصادی - رجانیوز: پس از امضای قرارداد توسعه و بهره برداری فاز 11 پارس جنوبی در قالب نسل جدید قراردادهای نفتی موسوم به IPC، نظرات مختلفی درباره میزان و نحوه سرمایه گذاری و سود و عواید حاصل از این قرارداد در میان سه شرکت اصلی کنسرسیوم یعنی شرکت توتال با 50.1%، شرکت ملی نفت چین با 30% و شرکت پتروپارس با 19.9% مطرح شد.
 
به گزارش رجانیوز، زنگنه طی مصاحبه‌ای اعلام کرد: «در قراردادی که منعقد کردیم ارزش خالص آنچه که سرمایه‌گذاری می‌شود حدود 5 میلیارد دلار است اما شرکت توتالبیش از 6 میلیارد دلار سرمایه می‌آورد و حدود یک میلیارد دلار آن به عنوانمالیات و عوارض به دستگاه‌های دولتی ایران پرداخت می‌شود.» و افزود: « برآورد ما از درآمد میدان با نفت ۵۰ دلاری حدود ۸۴ میلیادر دلار خواهد شد، اما آنچه که به توتال و مجموعه این شرکت در طول ۲۰ سال داده خواهد شد که به تصویب شورای اقتصاد هم رسیده حدود ۱۲ میلیارد دلار خواهد شد»
 
مبلغ واقعی سرمایه گذاری؛ 1.2 یا 6 میلیارد دلار؟
 
طبق اعلام وزارت نفت، مبلغ دقیق کل سرمایه گذاری این قرارداد 4.8 میلیارد دلار بوده و هر کدام از اعضای کنسرسیوم بنا بر سهم خود اقدام به  تامین مالی پروژه خواهند کرد.اما این سرمایه گذاری چگونه انجام خواهد گرفت؟ طبق اطلاع رجانیوز، این مبلغ به دو قسمت 2.4 میلیارد دلاری تقسیم شده و طی دو مرحله پرداخت خواهد شد. مرحله اول مربوط به توسعه فاز 11 پارس جنوبی است که هر شرکت بنابر سهم خود و به ترتیب زیر اقدام به سرمایه گذاری خواهد کرد:
 
توتال 1.2 میلیارد دلار/ شرکت ملی نفت چین 720 میلیون دلار/ شرکت پتروپارس 480 میلیون دلار
 
این بدان معناست که در فاز اول سرمایه‌گذاری شرکت توتال تنها 1.2 میلیارد دلار سرمایه وارد پروژه خواهد کرد. این مرحله نزدیک به 40 ماه به طول خواهد انجامید و طبق پیش بینی ها، چند سال پس از آغاز تولید و استخراج، میدان پارس جنوبی دچار افت فشار گاز خواهد شد و نیاز به نصب تجهیزات تقویت فشار ایجاد خواهد شد.
 
در این مرحله (چیزی نزدیک به ده سال بعد) توتال مجددا 2.4 میلیارد دلار سرمایه جهت نصب تجهیزات تقویت فشار وارد پروژه خواهد کرد. اما نکته مهم در این مرحله آن است که این مبلغ در این مرحله سرمایه گذاری جدید به حساب نمی آید و از محل درآمد حاصل از همین پروژه در ده سال گذشته خواهد بود. یعنی شرکت توتال صرفا با 1.2 میلیارد دلار در آغاز این پروژه شرکت خواهد کرد و با 12 میلیارد دلار خارج خواهد شد و این یعنی آمار جناب آقای زنگنه مبنی بر سرمایه گذاری 6 میلیاردی توتال صرفا یک مغالطه و بازی با اعداد است.
 
مبلغ واقعی درآمد ایران
 
آقای زنگنه اعلام کرده است که ایران با نفت 50 دلاری 84 میلیارد دلار از این فاز درآمد خواهد داشت. اما این اعداد تا چه حد واقعیت دارد؟در این زمینه دو نکته مهم باید مدنظر باشد:
 
اولا مبلغ اعلام شده مربوط به کل دوره عمر این میدان است نه مدت قرارداد! یعنی توتال طی 20 سال با سرمایه گذاری 1.2 میلیاردی صاحب 12میلیارد دلار سود (بدون در نظر گرفتن حق انحصاری تعمیر و نگهداری و پاداش حاصل از فروش که خود قصه مفصلی دارد!) خواهد شد و ایران طی 50 سال صاحب 84 میلیارد دلار!
 
ثانیا آنکه دولت ایران نباید درآمد حاصل از فروش منابع ملی را با شرکت پیمانکاری خصوصی مقایسه کرده و به آن افتخار کند! این درست مانند آن است که شما یک معدن 100میلیارد تومانی دارید ولی به آن دسترسی ندارید و برای رسیدن به آن تونلی با قیمت 1 میلیارد تومان نیاز است و شما به یک پیمانکار 10 میلیارد تومان (ده برابر قیمت) پول می دهید که تونلی برای استخراج آن باز کند، سپس به عنوان افتخار بگویید او 10 میلیارد تومان کاسب شد و ما هم 100 میلیارد! این استدلال نیز از همین جنس و به همین میزان غلط و غیرقابل افتخار است!طبقه بندی: بین الملل، اقتصادی،

تاریخ : یکشنبه 25 تیر 1396 | 01:11 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات


یاداشتی درباره یک برنامه پرمخاطب که دارد از دست می‌رود
با احتیاط ببینید، کمدینها در حال استندآپ هستند!
آنچه که در چند روز گذشته و در قالب مسابقه خنداننده شو اتفاق افتاد بیشتر از همه به خود خندوانه ضربه زد! تا پیش از این طنزی که در قالب آیتم‌های عروسکی، نمایشی یا حتی تلفنی در برنامه اجرا می‌شد غالبا از دو شاخصه برخوردار بود: سالم و فاخر بودن. یعنی هم میشد آنها را با خیال راحت و در کنار خانواده و اعضای کوچک و بزرگش دید، و هم اینکه متنهایی مورد استفاده قرار می‌گرفت که شوخی‌هایی جدی و فاخر داشت. خنداننده شو این دو خصوصیت حیاتی و ارزشمند را از طنز خندوانه گرفت!
طبقه بندی: اجتماعی، فرهنگی،

تاریخ : شنبه 24 تیر 1396 | 09:17 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات


از خودسانسوری تیم مذاکره کننده تا اعتراف روزنامه های اصلاح طلب به شکست برجام
همزمان با دوسالگی، برجام از چشم رسانه های اصلاح طلب هم افتاد/ گزارش خواندنی روزنامه های حامی دولت از تجربه شکست خورده در مذاکرات هسته ای
در سالگرد دوسالگی برجام دراقدامی قابل توجه روزنامه های حامی دولت یا به آن هیچ اشاره ای نکردند و به سهم خواهی های درونی خود از قدرت پرداختند ویا با نگاهی حاشیه ای به برجام از آن به عنوان سندی بر بی اعتمادی به آمریکا پرده برداشتند.
طبقه بندی: سیاسی، اجتماعی، اقتصادی،

تاریخ : شنبه 24 تیر 1396 | 09:08 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظراتخبرگزاری فارس: انفعال مدیران وضعیت عفاف و حجاب را به سمت سینمای قبل از انقلاب می‌برد

پروانه معصومی بازیگر سینمای ایران همزمان با هفته عفاف و حجاب گفت: انفعال مدیران سینمایی وضعیت عفاف و حجاب را به سمت سینمای قبل از انقلاب می‌برد. بعد انقلاب بانوانی که در سینما فعالیت می‌کردند بسیار راحت‌تر از گذشته فعالیت‌هایشان را ادامه دادند.

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، بازیگر فیلم سینمایی مسافر ری در گفتگو با سینماپرس افزود: پس از وقوع انقلاب اسلامی و زمانی که استفاده از حجاب در سینما اجباری شد و بازیگران مجبور شدند برای بازی جلوی دوربین از حجاب اسلامی استفاده کنند برکات زیادی در این هنر به وجود آمد؛ یکی از این برکات این بود که خانواده های متعددی که پیش از انقلاب به دلیل نشان دادن صحنه های بی پروا و... به سینماها نمی رفتند به راحتی و با خیال راحت بعد از انقلاب توانستند به سینما بروند و در کنار فرزندان شان فیلم های سالم را تماشا کنند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر بانوانی هم که در سینما فعالیت می کردند بسیار راحت تر از گذشته فعالیت های شان را در سینما ادامه دادند؛ حجاب برای بازیگران زن سینما نوعی ایمنی از نامحرم و چشم های ناپاک را به وجود آورده بود و زمانی که ما روپوش و حجاب استفاده می کردیم با فراغ بال بیشتری می توانستیم در فیلم ها بازی کنیم.

بازیگر فیلم سینمایی «گل های داوودی» سپس با تأکید بر اینکه البته بسیاری از بازیگران زن پیش از انقلاب هم بودند که هرگز راضی به پوشش های زننده و نادرست در سینما نشدند یادآور شد: بنده شخصاً پیش از انقلاب و در زمان رژیم ستم شاهی در 3 فیلم بازی کردم که هر 3 فیلم داستان هایی خانوادگی داشت و البته من هم با هر فیلمسازی کار نمی کردم و تنها با فیلمسازی که از معتمدان و دوستان قدیمی و خانوادگی مان بود راضی به همکاری شدم و یا در آثاری بازی کردم که کارگردانان آن ها مورد قبول ایشان بودند و همیشه هم در فیلم ها با یک پوشش مناسب و معمول بانوان شریف ایرانی حضور پیدا می کردم چرا که هیچ گاه درصدد آن نبودم تا خودنمایی کنم و لباس های آنچنانی بپوشم و با آرایش های زننده تصویری زننده و زشت از یک بانوی ایرانی ارائه دهم.

معصومی تصریح کرد: اما متأسفانه امروزه پس از گذشت سال ها از پیروزی انقلاب اسلامی به دلیل انفعال بسیاری از مدیران سینمایی و فرهنگی ما مجدداً شاهد آن هستیم که در برخی آثار سینمایی از زنان تنها استفاده ابزاری می شود و برخی فیلمسازان و برخی تهیه کنندگان فی الواقع از افرادی به اسم بازیگر استفاده می کنند که هنری از بازیگری به ارث نبرده اند و برای خودنمایی به سینما آمده اند؛ البته بخش عمده ای از این مشکلات از سوی همین دست بازیگران است که به این افراد اجازه هرگونه سوء استفاده ای را می دهند؛ این بازیگران زن نباید اجازه استفاده ابزاری از خود را بدهند و به محض اینکه به این باور می رسند که از آن ها استفاده ابزاری می شود باید برای همیشه از سینما کناره گیری کنند.

این هنرمند پیشکسوت تأکید کرد: پیش از انقلاب اسلامی اغلب بازیگرانی که تنها چهره زیبایی داشتند در سینما به کار گرفته می شدند و به اینکه هنر و توانایی کار در سینما را دارند یا خیر هیچ توجهی صورت نمی گرفت و مجدداً امروزه وضعیت سینمای کشور به همین سمت در حال حرکت است.

وی در بخش دیگری از این گفتگو گفت: برای ما بسیار تأسف بار است که در جامعه با بانوانی روبرو می شویم که تنها برای حفظ ظاهر تکه پارچه ای را به عنوان روسری روی سرشان می اندازند؛ ما در کشوری زندگی می کنیم که بخش عمده ای مردمان آن اعتقادات قوی دینی و مذهبی دارند اما هجوم شبکه های بیگانه و بی تدبیری مسئولان در قبال برخورد با آن ها باعث شده تا امروزه شاهد شرایط بدی باشیم.

برنده 2 سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن از جشنواره فیلم فجر در خاتمه این گفتگو متذکر شد: تصویری که امروز از جامعه ما به جهان مخابره می شود مطابق با عنوان جمهوری اسلامی ایران نیست چرا که متأسفانه به دلیل کم کاری، بی اعتقادی و یا بی تدبیری مسئولان ذیربط فرهنگی و هنری ما از اصل اساسی اسلام که حفظ حجاب است دور شده ایم و روز به روز بیشتر در دام خواسته ها و امیال دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی گرفتار می شویم.
طبقه بندی: سیاسی، اجتماعی، مذهبی، فرهنگی،

تاریخ : دوشنبه 19 تیر 1396 | 06:35 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات


یزد ثبت جهانی شد

ثبت شهر تاریخی یزد در یونسکو طشت رسوایی اصلاح طلبان را از بام انداخت/ ماجرای ممانعت مسئولین دولتی از دفن شهدان گمنام در امیرچخماق با بهانه ثبت جهانی+فیلم اعتراف بی بی سی به این موضوع

حالا دو سال و نیم از رویارویی مردم آتش به اختیار و انقلابی یزد با مسئولینی که با فراموشی ارزش ها مخالف دفن شهدا در امیرچخماق بودند مشخص شد نه تنها بهانه ثبت «امیرچخماق» وجود نداشته که ماجرا مربوط به ثبت جهانی «شهر یزد» بوده است وحتی این مساله و دفن شهدا هیچ تاثیردر آن نداشته است بلکه بهانه ای بوده تا مردم دارالعباده از حضور شهدا در شهر خود محروم شوند. یزد ثبت جهانی شد
ثبت شهر تاریخی یزد در یونسکو طشت رسوایی اصلاح طلبان را از بام انداخت/ ماجرای ممانعت مسئولین دولتی از دفن شهدان گمنام در امیرچخماق با بهانه ثبت جهانی+فیلم اعتراف بی بی سی به این موضوع
حالا دو سال و نیم از رویارویی مردم آتش به اختیار و انقلابی یزد با مسئولینی که با فراموشی ارزش ها مخالف دفن شهدا در امیرچخماق بودند مشخص شد نه تنها بهانه ثبت «امیرچخماق» وجود نداشته که ماجرا مربوط به ثبت جهانی «شهر یزد» بوده است وحتی این مساله و دفن شهدا هیچ تاثیردر آن نداشته است بلکه بهانه ای بوده تا مردم دارالعباده از حضور شهدا در شهر خود محروم شوند.
طبقه بندی: سیاسی، اجتماعی، بین الملل، فرهنگی،
برچسب ها: شهدا شرمنده ایم، یزد، آتش به اختیار فرهنگی،

تاریخ : دوشنبه 19 تیر 1396 | 06:26 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات


این قرارگاه با پشتوانه عظیم نظامی و بودجه مشخص در دولت فدرال اصلی‌ترین پیمانکار اجرایی در حوزه‌های معادن، سواحل و دریاچه‌های این کشور است و فعالیت‌های اقتصادی خود را نیز علاوه بر داخل آمریکا، در بیش از 130 کشور جهان ارائه می‌کند؛ مساله‌ای که سبب شده تا این قرارگاه تبدیل به یکی از اصلی‌ترین بازوهای اقتصادی دولت این کشور در جهان شود.

از «قرارگاه مهندسین» ارتش آمریکا چه می‌دانید؟/

این قرارگاه با پشتوانه عظیم نظامی و بودجه مشخص در دولت فدرال اصلی‌ترین پیمانکار اجرایی در حوزه‌های معادن، سواحل و دریاچه‌های این کشور است و فعالیت‌های اقتصادی خود را نیز علاوه بر داخل آمریکا، در بیش از 130 کشور جهان ارائه می‌کند؛ مساله‌ای که سبب شده تا این قرارگاه تبدیل به یکی از اصلی‌ترین بازوهای اقتصادی دولت این کشور در جهان شود.

گروه بین‌الملل – رجانیوز: «ما با اقدامات فنی و عمرانی خود، به تقویت امنیت ملی کشور کمک می‌کنیم.» این جمله برگرفته از بخش توضیحات سایت رسمی «قرارگاه مهندسین ارتش ایالات متحده آمریکا» است؛ جایی که حدود 37000 سرباز و نیروی مهندسی در حال فعالیت و اقدامات عمرانی و اقتصادی در این کشور هستند.

به گزارش رجانیوز، این قرارگاه با پشتوانه عظیم نظامی و بودجه مشخص در دولت فدرال اصلی‌ترین پیمانکار اجرایی در حوزه‌های معادن، سواحل و دریاچه‌های این کشور است و فعالیت‌های اقتصادی خود را نیز علاوه بر داخل آمریکا، در بیش از 130 کشور جهان ارائه می‌کند؛ مساله‌ای که سبب شده تا این قرارگاه تبدیل به یکی از اصلی‌ترین بازوهای اقتصادی دولت این کشور در جهان شود.

در بخش اهداف و چشم‌انداز این قرارگاه مهندسی آمده است: «ارائه خدمات مهم عمومی و نظامی مهندسی به منظور تقویت امنیت ملی آمریکا و همچنین بهینه‌سازی اقتصاد کشور و کاهش خطرات در زمان بحران، هدف اصلی این قرارگاه است. ما به دنبال حل مشکلات و چالش‌های جدی کشور در زمان‌های حساس به وسیله مهندسین خود هستیم.»

برخی از ویژگی‌های اختصاصی این قرارگاه بدین شرح است:

- پیمانکار شماره یک دولت فدرال در پروژه‌های بازسازی

- تنها پیمانکار رسمی در زمینه مهندسی محیط زیست

- طراحی و اجرای بیش از 600 سد در آمریکا

- احداث و حفر بیش از 12000 هزار مایل (حدود 20 هزار کیلومتر) کانال

فرماندهان این قرارگاه هم همگی از نیروهای باسابقه و کهنه‌کار ارتش آمریکا هستند که مسئولیت‌های مختلف این قرارگاه مهندسی و سازندگی را برعهده دارند.
طبقه بندی: نظامی، اقتصادی، بین الملل،

تاریخ : دوشنبه 19 تیر 1396 | 06:19 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظراتکارتان خیلی عالی بود، خداوند از شماها قبول کند/ این، عبادت ماه رمضان است/ هر چه می‌توانید روی موشک کار کنید؛ دشمن باید سیلی بخورد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: «هر چه می‌توانید روی موشک کار کنید؛ ببینید دشمن چقدر روی موشک حساس است، پس بدانید که چقدر کارتان مهم است.»ایشان گفتند: «همگی می‌توانید و تا می‌توانید و امکان دارید کار کنید؛ دشمن باید سیلی بخورد.»

گروه سیاسی-رجانیوز: ساعاتی پس از یورش غرورآفرین موشکی سپاه پاسداران به مراکز تجمع داعش در دیرالزور سوریه، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در دیداری صمیمانه با جمعی از سرداران و فرماندهان سپاه، با قدردانی از تلاش‌های سپاه در عرصه‌ی موشکی فرمودند: «کارتان خیلی عالی بود، خداوند از شماها قبول کند. این، عبادت ماه رمضان است.»

به گزارش رجانیوز به نقل از دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله خامنه‌ا،ی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: «هر چه می‌توانید روی موشک کار کنید؛ ببینید دشمن چقدر روی موشک حساس است، پس بدانید که چقدر کارتان مهم است.»

ایشان گفتند: «همگی می‌توانید و تا می‌توانید و امکان دارید کار کنید؛ دشمن باید سیلی بخورد.»

در این دیدار، فرماندهان ضمن ارائه‌ی گزارشی از عملیات موفقیت‌آمیز «لیلةالقدر» تأکید کردند: همان‌طور که حضرت‌عالی درباره‌ی حفظ جان غیر نظامیان دستور داده بودید، در این عملیات با هدایت اطلاعاتی نیروی قدس، فقط مواضع تروریست‌ها هدف قرار گرفت و هیچ یک از مردم و غیر نظامیان آسیب ندیدند.

این دیدار با دعای رهبر انقلاب اسلامی برای حاضران پایان یافت.
طبقه بندی: سیاسی، نظامی، بین الملل، امنیتی،
برچسب ها: مقام معظم رهبری، حمله موشکی، سپاه،

تاریخ : جمعه 16 تیر 1396 | 02:30 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات


صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

برخی مسئولان فقط منتظرند کسی چیزی بگوید تا پاسخ دهند

خبرگزاری فارس: برخی مسئولان فقط منتظرند کسی چیزی بگوید تا پاسخ دهند/ با حضور سازمان بازرسی نباید تخلف در هیچ وزارتخانه‌ای واقع شود

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه با حضور سازمان بازرسی کل‌کشور نباید تخلفی در هیچ وزارتخانه‌ای واقع شود، گفت: برخی مسئولان فقط منتظرند کسی چیزی بگوید، تحمل ندارند و زود باید پاسخ او را بدهند و اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه پایتخت با اشاره به هفتم تیرماه و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر و ضرورت سعه صدر مسئولان، اظهار داشت: شهید بهشتی نه تنها در زمان خودش مظلوم بود، بلکه بعد از شهادت‌اش هم گوهر ناشناخته‌ای باقی مانده است.

وی افزود: امروز من متأسفم که برخی مسئولان ما فقط منتظرند کسی چیزی بگوید، تحمل ندارند و زود باید پاسخ او را بدهند و اقدام کنند یا او را اخراج کنند یا او را حذف کنند، شهید بهشتی همه مخالفانش را تحمل می‌کرد و در برابر آن همه تهمت و جوّ سنگینی که علیه او به وجود آورده بودند، برای دفاع از حودش لب باز نمی‌کرد، جمله‌ای در دفاع از خودش بیان نکرد و این عظمت شهید بهشتی بود، آن شهید در برابر جوسازی‌های بنی‌صدر و ملی‌گراها و گروه‌های مخالف دین علیه ایشان که خار چشم دشمنان بود، جمله‌ای در دفاع از خودش بیان نکرد، آیا امروز چنین کسی مثل بهشتی سراغ داریم؟ نمی‌دانید چه از ما گرفتند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به دیدار مسئولان قضایی کشور با رهبر انقلاب و بیانات معظم‌له در این دیدار، گفت: دستگاه قضایی همه جا بر اساس اختیاراتی که قانون اساسی داده، دستش باز است، نظارت بر اجرای قانون با داشتن 2 بازوی مهم بازرسی کل کشور در تمام وزارتخانه‌ها چتر نظارتی‌اش باید باز باشد و پیشگیری کند، نه اینکه بعد از وقوع تخلفات چند میلیونی تازه شروع به رسیدگی کنند، باید با حضور سازمان بازرسی کل‌کشور خلافی در هیچ وزارتخانه‌ای واقع نشود و تخلفاتی که در ارگان‌های دولتی واقع می‌شود، دیوان عدالت می‌تواند مصوبات آنان را ابطال کند، اجحافی که به کارمندان دولت از طریق دولت می‌شود، دیوان عدالت اداری جایگاه خاض خودش را دارد و می‌تواند رسیدگی کند.

وی یادآور شد: توقع از آیت‌الله آملی‌لاریجانی رئیس محترم قوه قضائیه این است که این قوه تقویت شود و جایگاه واقعی خود را باز کند و نسبت به اموری هم که حضرت آقا تذکر دادند، توجه ویژه داشته باشند، به خصوص در مسئله بورسیه‌ها که سال‌ها گذشت و تعدادی از این افراد مظلوم بودند و مکرر پیش ما هم آمدند، همه جا هم فریادشان را بلند کردند، ولی تاکنون اقدام مؤثری در این زمینه انجام نشد،‌ امیدواریم قضات ما بدانند در لبه آتش هستند. آنجا جای جهت‌گیری و پارتی‌بازی و ملاحظه این و آن نیست و هم از نظر اشراف به قانون و هم رعایت اخلاق بدانند خدا بشر را تکریم کرده است، انسان‌ها ارزش دارند، پُشت درب اتاق‌هایتان تحقیر نشوند.

امام جمعه موقت تهران همچنین با اشاره به وضعیت وخیم مردم یمن، گفت: لعن و نفرین می‌کنیم آل‌سعود و آل‌خلیفه و همچنین آمریکایی که با آمدن ترامپ، تیغ ظلم این کشورها را تیزتر کرد، مردم یمن تحت سخت‌ترین فشارهای اقتصادی، نظامی و وضعیت وخیم زندگی هستند، قتل نفس می‌کنند‌، در حال ویران کردن کشور یمن هستند، انسانیت مدفون شده است و حقوق‌بشر آنان قلابی و حامی ظالم و مظلوم‌کُش است و ما آنان را نفرین می‌کنیم و همه باید برای نجات مظلومین یمن تلاش کنند.

وی اضافه کرد: ما از داخل کشور عربستان خبر نداریم، ما خبر نداریم در داخل کشور عربستان در شهرهای شیعه‌نشین با حمایت آمریکا چه می‌گذرد و چه جنایاتی در آنجا انجام می‌شود؟ در آذربایجان می‌بینیم که مردم اجازه گرامیداشت مراسم‌های مذهبی را ندارند، در هیچ کشوری سراغ نداریم که مثل همین آذربایجان، مردم در مراسم مذهبی آزاد نباشند، در کشورهای کُفر هم این کار را نمی‌کنند که در این کشورها صورت می‌گیرد، در این شرایط مجامع حقوق بشری خفه خون گرفتند و هیچ کسی صدایش بلند نمی‌شود و هیچ کسی کاری نمی‌کند.

حجت‌الاسلام صدیقی در پایان خاطرنشان کرد: پیگیری بین‌المللی جنایت‌های بشری یکی از وظایف دستگاه قضایی است، یکی از مطالباتی که مقام معظم رهبری داشتند و البته متوجه معاونت فرهنگی و حقوق بشر قوه قضائیه است که باید از انصاف هم نگذشت که قدم‌های خوبی برداشته شده، ولی تا حد مطلوب فاصله داریم، پیگیری حقوقی و قضایی مسائل بین‌المللی از جمله حمایت از مظلومین است؛ آیت‌الله زکزاکی به چه جرمی زندان است؟ علمای آذربایجان به چه جُرمی در زندان هستند؟ باید این مسائل در چارچوب حقوقی پیگیری شود.
طبقه بندی: سیاسی، اجتماعی،

تاریخ : جمعه 16 تیر 1396 | 01:35 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
تعداد کل صفحات : 3 :: 1 2 3
لطفا از دیگر صفحات نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.