تبلیغات
بصیرت - مطالب خرداد 1396

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

فارس گزارش می‌دهدخبرگزاری فارس: ابهام و تخلف‌ در پیش فروش پژو ۲۰۰۸/ حداقل قیمت ۱۲۰ میلیون تومان

پیش فروش پژو ۲۰۰۸ در حالی قرار است در روزهای آینده انجام شود که هنوز قیمت قطعی آن اعلام نشده است و در عین حال با توجه به ۶۰ میلیون تومانی تعیین شده برای پیش پرداخت، قیمت قطعی این خودرو دستکم ۱۲۰ میلیون تومان خواهد بود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بر اساس آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو، عرضه کنندگان خودرو اجازه ندارند در زمان پیش فروش محصولاتشان، بیش از 50 درصد قیمت خودرو را از خریداران دریافت کنند.

در چنین شرایطی مبلغ تعیین شده برای پیش‌پرداخت پژو 2008 در جدولی که از سوی ایران خودرو منتشر شده معادل 60 میلیون تومان تعیین شده است. به این ترتیب با استناد به قانون حمایت از مصرف‌کنندگان خودرو قیمت قطعی این خودروی فرانسوی حداقل 120 میلیون تومان خواهد بود، مگر اینکه ایران خودرو قصد تخلف از این قانون را داشته باشد.

ابهام در قیمت پژو 2008 در شرایطی مطرح است که یکه زارع مدیرعامل ایران خودرو اردیبهشت امسال قیمت این خودرو را بین 90 تا 100 میلیون تومان اعلام کرد که اگر بخواهیم این قیمت را ملاک قرار دهیم باید بگوییم که ایران خودرو در پیش فروش پژو 2008 دچار تخلف شده زیرا حتی با در نظر گفتن قیمت 100 میلیون تومانی برای این محصول، مبلغ پیش پرداخت که باید حداکثر معادل 50 درصد قیمت خودرو باشد،50 میلیون تومان خواهد بود.

* ابهام در قیمت‌گذاری پژو 2008

از سویی، پیش فروش پژو 2008 در حالی صورت می‌گیرد که نحوه تعیین قیمت این خودرو نیز با ابهام روبرو است و مشخص نیست قیمت آن توسط شورای رقابت مشخص خواهد شد یا توسط ایران خودرو! شیوا رئیس شورای رقابت چهار روز پیش گفته بود که ایران خودرو قیمت پیشنهادی خود را برای محصول 2008 به شورای رقابت اعلام نکرده است.

در این وضعیت باید دید اگر قرار است قیمت پژو 2008 توسط شورای رقابت تعیین شود، این شورا با چه قیمتی موافقت خواهد کرد و در صورتی که نرخ مورد موافقت شورای رقابت کمتر از 100 میلیون تومان باشد، ایران خودرو بر چه اساسی نسبت به دریافت بیش از 60 درصد مبلغ خودرو در زمان پیش فروش اقدام کرده است؟

یکی دیگر از موارد قابل توجه در اعلام شرایط پیش فروش پژو 2008 عدم اعلام نرخ جریمه تأخیر در تحویل خودرو است. طبق قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو باید بابت جبران تأخیر در تحویل خودرو، سود مشارکت به علاوه یک درصد ماهانه در نظر گرفته شود و از سوی خودروساز به خریدار پرداخت شود. این موضوع در شرایط اعلام شده از سوی ایران خودرو برای پیش فروش پژو 2008 نیامده که باید دید آیا در قرارداد هم حذف خواهد شد یا خیر؟

* تخلف در مدت زمان تحویل خودرو

در پیش فروش پژو 2008 یکی دیگر از موارد مغایر با قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو، زمان تعیین شده برای تحویل خودرو است به طوری که این زمان بین 3 تا 14 ماه (شهریور 96 تا مرداد 97) در نظر گرفته شده است. حال آنکه طبق قانون، حداکثر زمان تحویل خودرو در پیش فروش قطعی 9 ماه و در پیش فروش عادی 12 ماه تعیین شده است.

به این ترتیب پیش فروش خودروی لوکس فرانسوی در شرایطی صورت می‌گیرد که خریداران با برخی ابهام‌ها روبرو هستند. در عین حال، مردم همچنان برای عرضه خودروی مردمی و قابل خرید برای قشر متوسط جامعه انتظار می‌کشند و در این میان پس از دو سال رایزنی با فرانسوی‌ها، حال شاهد عرضه محصول گران‌قیمت این شرکت در بازار پر عطش خودروی ایران هستیم.
طبقه بندی: اقتصادی،

تاریخ : سه شنبه 30 خرداد 1396 | 10:34 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات


باید از ورود نیروهای آمریکایی به عراق جلوگیری کرد/ به آمریکا اعتماد نکنید

خبرگزاری فارس: باید از ورود نیروهای آمریکایی به عراق جلوگیری کرد/ به آمریکا اعتماد نکنید

حضرت آیت الله خامنه‌ای در دیدار نخست وزیر عراق خطاب به وی فرمودند: به هیچ وجه به امریکایی‌‎ها اعتماد نکنید زیرا آنها منتظر فرصت هستند تا ضربه خود را وارد کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (سه‌شنبه) در دیدار آقای حیدر العبادی نخست وزیر عراق و هیأت همراه با تجلیل از وحدت و انسجام همه جریانهای سیاسی و مذهبی عراق در مبارزه با داعش، «نیروهای مردمی» را پدیده ای مهم و مبارک و عامل اقتدار در عراق خواندند و با تأکید بر لزوم حفظ یکپارچگی سرزمین عراق، گفتند: باید در مقابل امریکایی‌ها هوشیار بود و به هیچ وجه به آنها اعتماد نکرد زیرا امریکا و اذناب او، مخالف «استقلال، هویت و وحدت عراق» هستند.

ایشان با اشاره به حضور نیروهای داعش تا نزدیکی بغداد در یک مقطع از زمان، خاطرنشان کردند: اکنون داعش در حال فرار و خروج از عراق است و این موفقیت تحسین برانگیز، نتیجه وحدت و انسجام درونی در عراق و همچنین سیاست درست دولت عراق در اعتماد به نیروهای جوان و مؤمن عراق و حضور آنها در وسط میدان است.

رهبر انقلاب اسلامی به مخالفت امریکا و اذناب او با «حشدالشعبی» یا همان نیروهای مردمی، اشاره کردند و افزودند: مخالفت امریکایی‌ها با نیروهای مردمی به این علت است که آنها می‌خواهند عراق، عامل مهم اقتدار خود را از دست بدهد.

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: به هیچ وجه به امریکایی‌‎ها اعتماد نکنید زیرا آنها منتظر فرصت هستند تا ضربه خود را وارد کنند.

ایشان، بروز اختلاف و دو دستگی در عراق را فرصت مورد نظر امریکا برای ضربه زدن خواندند و گفتند: نباید این فرصت به آنها داده شود ضمن آنکه باید از ورود نیروهای امریکایی به عراق به بهانه آموزش و مسائل دیگر جلوگیری کرد.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه مخالفت امریکایی‌ها با داعش واقعی نیست، خاطرنشان کردند: امریکایی‌ها و برخی کشورهای تابع آن در منطقه، به‌دنبال نابودی و ریشه‌کنی داعش نیستند زیرا داعش با حمایت و پول آنها به‌وجود آمده است و تمایل دارند یک داعشی که در مشت آنها باشد، در عراق باقی بماند.

حضرت آیت الله خامنه ای ضمن تقدیر از رسیدن نیروهای عراقی به مرز سوریه، آن را حرکتی راهبردی و بزرگ خواندند و بر لزوم حفظ آن، تأکید کردند.

ایشان بر لزوم حفظ یکپارچگی سرزمین عراق اشاره کردند و گفتند: جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان همسایه، با برخی زمزمه‌ها مبنی بر برگزاری همه پرسی برای جدایی یک بخش از عراق مخالف است و دامن زنندگان به این موضوع را مخالفان استقلال و هویت عراق می داند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به «غنای مادی، انسانی و تاریخی عراق» تأکید کردند: عراق با چنین ریشه و تمدن تاریخی و فرهنگی و انسانی، باید یکپارچه بماند و حق چنین کشوری، ایستادن بر روی پای خود و مقابله قدرتمندانه با کسانی است که به دنبال برخورد با عراق هستند.

حضرت آیت الله خامنه ای با ابراز امیدواری برای فائق آمدن دولت عراق بر مشکلات و آرزوی فردایی بهتر برای ملت عراق، افزودند: دولت عراق باید از همه جهت تقویت شود و وظیفه همه جریانهای سیاسی و مذهبی در عراق حمایت از دولت مستقر است.

ایشان درخصوص روابط دو جانبه ایران و عراق نیز با تأکید بر لزوم گسترش هرچه بیشتر روابط در زمینه های مختلف گفتند: باید از برخی مشکلات اداری موجود در راه گسترش روابط عبور کرد و سطح همکاریها را تا آنجا که ممکن است ارتقاء داد.

در این دیدار که آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور نیز حضور داشت، آقای حیدر العبادی نخست وزیر عراق ضمن قدردانی از حمایتهای جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با داعش، هدف از دیدار خود را گفتگو برای گسترش هرچه بیشتر روابط دو کشور در عرصه‌های مختلف بیان کرد و گفت: امروز عراق در مقابله با داعش منسجم و متحد است و همه جریانهای سیاسی و مذهبی بر لزوم استمرار مبارزه با داعش تا ریشه کنی آن متفق القول هستند.

وی نابودی داعش را امکان پذیر خواند و با تأکید بر لزوم استمرار حمایتهای ایران، افزود: ما به کمک و مساعدتهای جمهوری اسلامی ایران در مرحله مبارزه با داعش و همچنین در مرحله پس از داعش که مرحله ثبات و آرامش و سازندگی است، نیازمندیم.

نخست وزیر عراق به ریشه های تاریخی فرهنگی و اجتماعی روابط دو ملت ایران و عراق اشاره و تأکید کردند: ما به دنبال گسترش روابط با ایران در همه زمینه ها از جمله افزایش خدمات رسانی برای سفر زائران ایرانی به عتبات عالیات هستیم و خدمت به زوار ایرانی را افتخار خود می دانیم.
طبقه بندی: سیاسی، اجتماعی، بین الملل، امنیتی،

تاریخ : سه شنبه 30 خرداد 1396 | 10:31 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظراتسردار حاجی‌زاده: تصاویر اصابت موفق موشک‌ها با پهپاد و آنلاین به ایران مخابره شد/ اصابت دقیق موشک‌ها به ساختمانی کوچک در سوریه پیامی روشن به دشمنان است + فیلم

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: موشک‌ها از ایران شلیک شد و بر فراز عراق عبور کرد و در سوریه فرود آمد و پهپادهایی که از اطراف دمشق به پرواز درآمده بودند بر فراز دیرالزور اصابت‌ها را به صورت همزمان برای ما در ایران مخابره می‌کردند.

گروه سیاسی-رجانیوز: سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در جریان شلیک موشک‌های بالستیک سپاه به مقر داعش در دیرالزور سوریه گفت: اگر تروریست‌ها به شرارت ادامه دهند نتیجه پرهزینه‌ای برایشان رقم خواهد خورد.

به گزارش رجانیوز، وی تاکید کرد:‌ در اطراف دیرالزور پایگاه‌های فرماندهی، مراکز ساخت و تولید خودروهای انتحاری و مراکز تجمع آنها توسط موشک‌های میانبرد مورد هدف قرار گرفت. دشمنان باید بدانند تهران، لندن و پاریس نیست و این یک کار کوچکی بود که انجام شد و اگر دست از پا خطا کنند ضربات مهلک‌تر بر سر آنها فرود خواهد آمد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه اظهار داشت: این موشک‌ها از ایران شلیک شد و بر فراز عراق عبور کرد و در سوریه فرود آمد و توسط هواپیماهای بدون سرنشینی که از اطراف دمشق به پرواز درآمده بود بر فراز دیرالزور اصابت‌ها را به صورت همزمان برای ما در ایران مخابره می‌کرد.

حاجی‌زاده همچنین تاکید کرد: تمام موشک‌ها دقیقا به محل مورد نظر اصابت کرد.

وی افزود: شناسایی و احاطه اطلاعاتی این تروریست‌ها به خودی خود یک دنیا مسئله است و شلیک این موشک‌ها از فاصله 700 کیلومتری و نشاندن روی یک ساختمان کوچک، خودش یک پیام است و آنها می‌فهمند عیار ایرانی‌ها کجاست.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه ادامه داد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تبعیت از فرماندهی معظم کل قوا این عزم و اراده محکم برای دفاع از نظام را به صورت کامل دارد و سر سوزنی هم عقب نمی‌نشیند.

ویدیوها

Video Player

01:46

Use Left/Right Arrow keys to advance one second, Up/Down arrows to advance ten seconds.

05:28

1. 1254 (2).mp4 | دانلود فیلم
طبقه بندی: سیاسی، اجتماعی،

تاریخ : سه شنبه 30 خرداد 1396 | 12:57 ق.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات


حجت الاسلام و المسلمین قاسم روانبخش:
/توصیه می کنم اگر فرصتی داشتید چند صفحه ای از کتاب ارزشمند« الغدیر مرحوم علامه امینی» ورق بزنید
شما که علی علیه السلام را طرفدار دموکراسی معرفی می کنید فرمان پیامبر صلی الله علیه و آله در غدیر مبنی بر نصب علی علیه السلام به عنوان امام و ولی «من کنت مولاه فهذا علی مولاه» چگونه توجیه می کنید؟ آیا تصمیم پیامبر(ص) بر خلاف دموکراسی دانسته، ایشان را به نوعی استبداد متهم می کنید؟! توصیه می کنم اگر فرصتی داشتید چند صفحه ای از کتاب ارزشمند« الغدیر مرحوم علامه امینی» ورق بزنید. آیا می خواهید پس از گذشت 1400 سال از غدیرخم و زحمات امثال مجلسی ها و امینی ها امروز حق را به غاصبان ولایت و امامت بدهید؟
طبقه بندی: امنیتی، بین الملل، اجتماعی، اجتماعی،

تاریخ : شنبه 27 خرداد 1396 | 05:42 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظراتخطبه 92 نهج‌البلاغه در احوالات متشنّج بعد از مرگ خلیفۀ سوم ایراد شده است/ «ابن ابی الحدید» شارح سنّی نهج البلاغه مخاطبان را از این که مسألۀ جانشینی پیامبر امری دلبخواهی است نهی کرده است

واضح است که خطبۀ 92 به دنبال تحذیر بیعت کنندگان از اندیشه و عادتی است که حکومت و استانداردهای آن در اسلام را امری انتخابی و دلبخواهی می داند و می پندارد که چون نیروی ایشان علی(ع) را بر سرکارآورده پس او مطابق رسم خلفای پیشین متأثّر از سبک مورد پسند ایشان حکم خواهد کرد. حتّی «ابن ابی الحدید» شارح سنّی و بزرگ نهج البلاغه در توضیح این خطبه توجّه کاملی به زمینۀ ایراد آن داشته و مخاطبان خود را از این برداشت غلط که مسألۀولایت و جانشینی پیامبر امری انتخابی و دلبخواهی است به صراحت بازداشته است؛ علی جعفری-رجانیوز: مسألۀ 1596-اگر روزه دار به گفتن یا نوشتن یا به اشاره و مانند اینها به خدا و پیغمبر و جانشینان آن حضرت عمدا نسبت دروغ دهد اگرچه فورا بگوید دروغ گفتم یا توبه کند روزۀ او باطل است

حسن روحانی روز چهارشنبه در ضیافت افطار اساتید دانشگاه ابراز داشت که: «امیرالمؤمنین مبانی حکومت و مبنای ولایت را نظر مردم و انتخاب مردم می داند». او در ادامه با قرائت بخش کوتاهی از خطبۀ 92 نهج البلاغه که «لِمَن وَلَّیتُموا اَمرَکُم» ادامه داد: «[علی (ع)] گفت: هرکسی که شماها بروید و برگزینید او را به عنوان ولی خودتان و به عنوان رهبر جامعه من هم اطاعت می کنم، من هم می شنوم و [حکم او را] اجرا می کنم...»

طبیعی است که هر شیعۀ 12 امامی که نصب علی علیه السّلام به مقام ولایت و امامت امّت را از طرف خداوند و پیامبر می داند از شنیدن این سخنان تعجّب کند -خصوصا اینکه گوینده عبارتی از خود امیرالمؤمنین را به عنوان مؤیّد آورده است- و سؤالاتی از این دست برایش طرح شود که : «چگونه می شود امام علی(ع) به این راحتی اعلام کند شما هرکس را به دلخواهتان به ولایت برگزینید من هم با شما همراهی می کنم؟ اساسا اگر قرار بود امر ولایت بر جامعه انتخابی باشد پس ماجرای غدیر خم برای چه بود؟ وقتی امام علی اینقدر آسان با ماجرا کنار آمده، حضرت زهرا(س) چرا آنچنان مقاومتی کرد که به قیمت جانش تمام شد؟ پس اینهمه روایت که بر انتصابی بودن مقام امامت و نیز غصب آن دلالت دارند چه می شود؟»

برای هرکس که اندکی با عقاید کلامی و اساسی شیعه در باب ولایت آشنا باشد فساد نظر حسن روحانی کاملا آشکار است.تا اینجا و به اجمال معلوم است که این خطبه از بیانات «متشابه» امیرالمؤمنین است که مثل هر بیان متشابه دیگری از جمله آیات متشابه قرآن قابلیّت برداشت دوگانه یا چندگانه دارد. مطابق دستور قرآن و روایات برای فهم درست متشابهات باید به محکمات قرآن و روایت مراجعه کرد که فقط یک دلالت دارد. اما داستان این خطبه از چه قرار است؟

خطبه 92 در احوالات متشنّج بعد از مرگ خلیفۀ سوم ایراد شده است؛ هنگامیکه بسیاری از نخبگان سیاسی و مذهبی جامعه و آحاد مردم از فرط ناچاری و نگرانی از اوضاع نابسامان حکومت و افول همه مدّعیان، ظاهرا چاره را فقط در حکمرانی علی (ع) می دیدند؛ از این جهت حضرت را تحت فشار گذارده بودند تا جانشینی جناب عثمان را بپذیرد. امام می دانستند که این اصرارهای پی درپی، نه از باب پشیمانی از پایمال شدن حق ولایت ایشان، بلکه از سرناچاری است و آگاه بودند که این جماعت، استانداردهای حکومت علوی را تاب نخواهند آورد زیرا ذهنیّتشان از "حکومت نُرمال" مطابق حکمرانی ناب محمّدی نیست. لذا خطبه ای ایراد کردند تا نشان دهند که از مبدأ اصرار این جماعت و مزاج حکومتیشان مطّلعند و اتمام حجّت کنند که حتّی اگر سماجت آنها در تأسیس حکومت علوی مؤثّر باشد امّا حکومت آتی نه تنها بر مدار سبک و سلیقۀ ایشان نخواهد بود چه بسا تعارضاتی جدّی را هم به دنبال داشته باشد:

«مرا رها كنید و به سراغ دیگری بروید كه ما به كاری روی آورده ایم كه دارای رنگ های گوناگون است. دلها بر آن قرار نمی گیرد... به راستی كه همه جا را ابر فتنه پر كرده و راه راست ناشناخته مانده است. بدانید اگر من درخواست شما را پذیرا باشم با شما آن گونه كه خود می دانم رفتار خواهم كرد و به حرف ملامت گرها و این و آن گوش نمی دهم. و اگر دست از من بردارید من همانند یكی از شما خواهم بود. و در میان كسانی كه ولایت امور را بدو می سپارید من شنواتر و فرمانبردارتر می باشم. من اگر وزیر شما باشم بهتر است از آنكه امیر شما باشم.»

واضح است که خطبۀ 92 به دنبال تحذیر بیعت کنندگان از اندیشه و عادتی است که حکومت و استانداردهای آن در اسلام را امری انتخابی و دلبخواهی می داند و می پندارد که چون نیروی ایشان علی(ع) را بر سرکارآورده پس او مطابق رسم خلفای پیشین متأثّر از سبک مورد پسند ایشان حکم خواهد کرد. حتّی «ابن ابی الحدید» شارح سنّی و بزرگ نهج البلاغه در توضیح این خطبه توجّه کاملی به زمینۀ ایراد آن داشته و مخاطبان خود را از این برداشت غلط که مسألۀولایت و جانشینی پیامبر امری انتخابی و دلبخواهی است به صراحت بازداشته است؛ اشتباهی که متأسّفانه شیخ حسن روحانی دچارش شده تا با زبان روزه نسبت دروغی را به امیرالمؤمنین(ع) بدهد

شوربختانه باید گفت که جهالت و شاید هم «جسارت»، کار رییس جمهوری را که مطابق قانون اساسی باید پاسدار «مذهب رسمی »کشور باشد به جایی رسانده که صحّت روزه اش به دلیل شبهۀ افترا به امام اوّل شیعیان محلّ تردید واقع شود.
طبقه بندی: سیاسی، مذهبی، فرهنگی،
برچسب ها: رئیس جمهور، نسبت دروغ به امام علی(ع)،

تاریخ : شنبه 27 خرداد 1396 | 05:38 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظراتتقلیل فرمان مهم و راهبردی «آتش به اختیار» به موضوع کم اهمیت ورود چند زن به ورزشگاه! / طبق معمول ماجرای2030، تحریم جدید، برجام منطقه ای و فروش گاز مجانی مسکوت ماند/ «حزب اللهی ها» جلو ظلم به فرمایش رهبر انقلاب را بگیرند
طبقه بندی: فرهنگی،

تاریخ : شنبه 27 خرداد 1396 | 05:27 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظراتآمریکا با قطر قرارداد ۱۲ میلیارد دلاری فروش جنگنده امضا کرد

خبرگزاری فارس: آمریکا با قطر قرارداد ۱۲ میلیارد دلاری فروش جنگنده امضا کرد

دولت آمریکا تنها چند روز پس از آنکه قطر را «حامی تروریسم» توصیف کرد، با این کشور قرارداد فروش جنگنده امضا کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع قطر اعلام کرد که قراردادی را به ارزش 12 میلیارد دلار با آمریکا برای خرید جنگنده‌های «اف 15» امضا کرده است.

خبرگزاری رویترز گزارش کرد، این قرارداد علیرغم انتقادات اخیر «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا از حمایت قطر از تروریسم به امضا رسید.

یک منبع آگاه از این توافق به رویترز اعلام کرد، «جیمز متیس» وزیر دفاع آمریکا و نمایندگانی از قطر قرار بود روز چهارشنبه (دیروز) برای امضای این توافقنامه با یکدیگر دیدار کنند.

پایگاه خبری «بلومبرگ» گزارش کرد که این قرارداد 12 میلیارد دلاری برای خرید 36 جنگنده می‌باشد.

پنتاگون در یک بیانیه ایمیلی در روز چهارشنبه اعلام کرد، فروش این جنگنده‌ها، همکاری امنیتی و قابلیت همکاری بین آمریکا و قطر را افزایش می‌دهد.

متیس و «خالد العطیه» وزیر امور دفاعی قطر همچنین وضعیت کنونی عملیات علیه داعش و اهمیت تنش‌زدایی میان کشورهای قطر و دیگر کشورهای حاشیه خلیج‌فارس گفت وگو کردند.

در ماه نوامبر، آمریکا فروش احتمالی تا 72 هواپیمای « F-15QA» به قطر به ارزش 21.1 میلیارد دلار را تأیید کرد. شرکت بوئینگ اولین پیمانکار فروش این جنگنده به این کشور خاورمیانه است.

بوئینگ حاضر نشده در اینباره اظهارنظر کند.

ترامپ هفته گذشته همزمان با بالا گرفتن تنش میان عربستان و قطر، جانب ریاض را گرفت و در چند توییت و سپس در یک سخنرانی، گفت دوحه سابقه‌ای طولانی در حمایت از تروریسم دارد.

عربستان، امارات و چند کشور عربی متحد دیگر دو هفته پیش به صورت ناگهانی روابط خود را با قطر قطع کردند. دلیل این اقدام، حمایت قطر از حماس و اخوان المسلمین و خودداری دوحه از قطع روابط با ایران اعلام شده است.

رئیس‌جمهور آمریکا اندکی پیش از ظهور مناقشه میان کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، به عربستان سفر کرده و قراردادی ۱۱۰ میلیارد دلاری برای فروش جنگ‌افزار به این کشور، امضا کرده بود.
طبقه بندی: سیاسی، نظامی، بین الملل،
برچسب ها: آمریکا، فروش جنگنده، قطر،

تاریخ : پنجشنبه 25 خرداد 1396 | 01:40 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات


تاملی پیرامون اجلاس اسلو فروم
اذعان تمامی طرف‌ها به اجرای کامل تعهدات ایران ذیل توافق هسته‌ ای / حالا که نقض توافق برای همه آشکار شده است هیات نظارت بر اجرای برجام چه زمانی از دکوری بودن خارج می‌شود؟/ رهبر انقلاب: مواردی را که مکتوب کردیم باید دقیقاً رعایت شود
تمامی اعضای شرکت کننده در این کنفرانس به پایبند بودن کامل ایران به توافق هسته‌ای ‌‌‌‌‌‌‌اذعان داشتند. جان کری وزیر خارجه سابق آمریکا با استناد به گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت که ما مطمئن هستیم که ایران به توافق پایبند است و آن را اجرا کرده است.(1) موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز با تاکید بر اجرای کامل توافق هسته‌ای گفت: در ششمین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی آمد که ایران به برجام پایبند است و کسانی که شکاک بودند و تلاش کردند که این توافق حاصل نشود برایشان ثابت شد که اشتباه می‌کردند.(2)
طبقه بندی: سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، بین الملل،
برچسب ها: برجام، کمیته دکوری،

تاریخ : پنجشنبه 25 خرداد 1396 | 01:34 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظراتنباید با تقسیم کردن مردم، کار بزرگ ملت در انتخابات را خراب کرد/دشمن درحال استفاده از خلأهایی در برجام است که بعلت اعتماد به طرف مقابل باقی ماند/ امریکا با اصل جمهوری اسلامی و استقلال کشور مخالف است پس با آن نمی‌توان کنار آمد
لکن در همین قضیّه‌ی برجام، ما در موارد زیادی -به‌خاطر اعتماد به حرف آن طرف مقابل، مذاکره‌کننده‌ی مقابل- از یک نقطه‌ای صرفِ­‌نظر کردیم، به یک چیزی اهتمام نورزیدیم، یک خلأیی باقی ماند؛ دشمن همین الان از همان خلأ دارد استفاده میکند؛ اینها واقعاً مسائل مهمّی است. وزیر محترم خارجه‌ی ما، آقای دکتر ظریف، یک نامه‌ی گویایی به مسئول اروپایی مینویسند -البتّه این بارِ چندم است- و موارد نقض روح برجام و جسم برجام [را مطرح میکند].گروه سیاسی-رجانیوز: حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (دوشنبه) در دیدار سران قوا، مسئولان و کارگزاران نظام و جمعی از مدیران کشور، اعتماد همه رأی دهندگان به صندوق انتخابات نظام اسلامی را مهمترین واقعیت انتخابات ۲۹ اردیبهشت خواندند و با تأکید بر ضرورت ایجاد فضایی جدید از همکاری و کار و تلاش برای پیشرفت ایران و اعتلای نظام افزودند: برای اداره درست کشور و مدیریت فرصتها و تهدیدها باید ضمن استفاده از تجربیات که مهمترین آنها وحدت ملی و اعتماد نکردن به امریکاست، به ملاکهای درست تصمیم گیری اتکا کرد که اصلی ترین این ملاکها، «تأمین منافع ملیِ حقیقی» یعنی منافعی است که با هویت ملی و انقلابی ملت در تعارض نباشد.تاریخ : چهارشنبه 24 خرداد 1396 | 03:32 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظراتنباید با تقسیم کردن مردم، کار بزرگ ملت در انتخابات را خراب کرد/دشمن درحال استفاده از خلأهایی در برجام است که بعلت اعتماد به طرف مقابل باقی ماند/ امریکا با اصل جمهوری اسلامی و استقلال کشور مخالف است پس با آن نمی‌توان کنار آمد
لکن در همین قضیّه‌ی برجام، ما در موارد زیادی -به‌خاطر اعتماد به حرف آن طرف مقابل، مذاکره‌کننده‌ی مقابل- از یک نقطه‌ای صرفِ­‌نظر کردیم، به یک چیزی اهتمام نورزیدیم، یک خلأیی باقی ماند؛ دشمن همین الان از همان خلأ دارد استفاده میکند؛ اینها واقعاً مسائل مهمّی است. وزیر محترم خارجه‌ی ما، آقای دکتر ظریف، یک نامه‌ی گویایی به مسئول اروپایی مینویسند -البتّه این بارِ چندم است- و موارد نقض روح برجام و جسم برجام [را مطرح میکند].گروه سیاسی-رجانیوز: حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (دوشنبه) در دیدار سران قوا، مسئولان و کارگزاران نظام و جمعی از مدیران کشور، اعتماد همه رأی دهندگان به صندوق انتخابات نظام اسلامی را مهمترین واقعیت انتخابات ۲۹ اردیبهشت خواندند و با تأکید بر ضرورت ایجاد فضایی جدید از همکاری و کار و تلاش برای پیشرفت ایران و اعتلای نظام افزودند: برای اداره درست کشور و مدیریت فرصتها و تهدیدها باید ضمن استفاده از تجربیات که مهمترین آنها وحدت ملی و اعتماد نکردن به امریکاست، به ملاکهای درست تصمیم گیری اتکا کرد که اصلی ترین این ملاکها، «تأمین منافع ملیِ حقیقی» یعنی منافعی است که با هویت ملی و انقلابی ملت در تعارض نباشد.تاریخ : چهارشنبه 24 خرداد 1396 | 03:24 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظراتکی روش:همه فکر می‌کردند بایرن قهرمان است اما تیم من قهرمان اروپا شد/ دیگر در تیم ملی بازیکن فیکس و نیمکت نشین معنا ندارد

خبرگزاری فارس: کی‌روش:همه فکر می‌کردند بایرن قهرمان است اما تیم من قهرمان اروپا شد/ دیگر در تیم ملی بازیکن فیکس و نیمکت نشین معنا ندارد

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، گفت: این طرز تفکر جاری است که ایران به جام جهانی صعود کرده اما جام جهانی برای ما فردا است و ما فردا در جام جهانی بازی داریم.

به گزارش خبرگزاری فارس، کارلوس کی‌روش در نشست خبری قبل از دیدار مقابل ازبکستان در چارچوب رقابت‌های انتخابی جام جهانی 2018 روسیه، گفت: به همه دوستان و اصحاب رسانه خوشامد می‌گویم. همه فکر می‌کنند جام جهانی برای ایران سال 2018 است اما ما فردا در جام جهانی بازی داریم.

کی‌روش افزود: فردا بازی مهمی مقابل ازبکستان پیش رو داریم و هنوز 3 قسمت برایمان باقی مانده که فردا اولین قسمت صعود تا جام جهانی برایمان بوده و تلاش می‌کنیم بهترین عملکردمان را داشته باشیم و بتوانیم به سطح استانداردهایی که در ذهن‌مان است برسیم. ازبکستان یکی از بهترین تیم‌های ملی در گروه ماست و آنها تیم بسیار خوبی دارند. ضمن اینکه همیشه در گذشته هم بازی مقابل این تیم چه در خانه و چه در خارج از خانه سخت بوده است. این تیم بازیکنان،‌مربیان و سازماندهی خوبی بر زمین و بیرون زمین دارد ولی باور داریم که ما کاملا آماده‌ایم برای رویارویی مقابل ازبکستان مخصوصا الان که در خانه هستیم.

وی افزود: ورزشگاه آزادی همیشه برای ما یار دوازدهم بوده و هر گاه در آزادی بودیم حمایت هواداران کمک حالمان بوده و امیدوارم فردا هم همین اتفاق رخ دهد تا به تحقق آرزوهایمان نزدیک شویم.

سرمربی تیم ملی در مورد اینکه خط دفاعی کشورمان یکی از بهترین خطوط دنیاست، گفت: فردا احتیاج به کمک هواداران داریم چون ازبکستان تیم خوبی است و این تیم یکی از کاندیدای جدی برای کسب یکی از دو رتبه اول گروه در پایان مسابقات به شمار می‌رود. اگر بخواهیم به استانداردها توجه کنیم باید در 90 دقیقه با تمرکز بازی کنیم و فوتبال خوبی ارائه دهیم. باید تلاش کنیم هم در کارهای دفاعی و هم هجومی تیم برتر باشیم اما در این بین چون میزبان هستیم بازیکن و یار اصلی ما در بازی فردا استادیوم مملو از هوادار است. همه تیم‌ها به هواداران نیاز دارند اما اگر استادیوم پر شود کارمان راحت‌تر خواهد بود. اطمینان داریم می‌توانیم نتیجه بگیریم همانطور که در گذشته به این مهم رسیدیم و امیدوارم فردا هم نتیجه بگیریم. ولی مطمئنا تنها چیزی که می‌توانیم قول دهیم این است که هیچ کاری را برای حریف راحت نمی‌گذاریم چون در فوتبال چیزی آسان به دست نمی‌آید. ضمن اینکه طرز تفکرمان نسبت به بازی فردا این است که گویا در فینال جام جهانی به میدان می‌رویم و یک mach point را پیش رو داریم که امتیاز آن بسیار ما سرنوشت‌ساز است. چون تیم خوبی پیش رویمان است و اطمینان دارم با عملکرد خوب‌مان نتیجه لازم را کسب کنیم.

به گزارش فارس،‌کی‌روش در ادامه نشست خبری در مورد اینکه آیا دیدار فردا را هم می‌توان در کارنامه دیدارهای حساس سرمربیگری او قلمداد کرد، گفت: ما از اهمیت بازی فردا اطلاع داریم و همه می‌دانند این بازی چقدر مهم است. اینگونه نیست از اهمیت آن دیروز یا امروز مطلع شده باشیم و از ابتدا به اهمیت آن واقف بودیم. ارزش بازی اول ما سه امتیاز بود و اگر حافظه من یاری کند ارزش بازی دوم و همینطور بازی‌های بعد هم 3 امتیاز داشتند. در فوتبال هیچ چیزی تغییر نکرده و تک تک بازی‌ها مهم است. فردا هم همینطور و برای کسب 3 امتیاز تمام تلاش خود را خواهیم کرد.

کی‌روش گفت: فردا فقط یک بازی داریم و در فوتبال همان یک بازی هم سخت است چه برسد که بخواهیم به دو سه بازی همزمان فکر کنیم و کار سخت‌تر می‌شود. با این حال تمام تمرکزمان به بازی فرداست و این ساده است. از لحاظ اهمیت بازی آن نیز بازی مقابل مونته‌نگرو، چین و قطر نیز برای ما مهم بود و تک تک بازی‌ها برای ما مهم است.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار ازبک که چرا مانند بازی رفت در این دیدار هم هیچ بازیکنی برای پاسخگویی در کنفرانس نیامده و او چقدر به ارتباط بین بازیکنان و رسانه‌ها اهمیت می‌دهد، گفت: این ارتباط بسیار مهم است اینکه ارتباط بین بازیکنان و اصحاب رسانه باشد اما اگر بخواهیم از منافع بازیکنان دفاع کنیم و آنها را به کنفرانس بیاوریم باید حواس‌مان به همه جا باشد. امروز بازیکنی که انتخاب شده بود تا به کنفرانس بیاید مسئله دندانپزشکی برایش پیش آمده و نتوانست بیاید. ممنون که این سؤال را پرسیدید.همانطور که می‌دانید در تمرین ماقبل بازی بازیکنان صحبت نمی‌کنند اما امروز خاص و ویژه است و کاپیتان ما جلوی خبرنگاران در ابتدای تمرین حاضر خواهد شد.

سرمربی تیم ملی درباره اینکه چقدر اطمینان می‌دهد در صورت صعود تیم ملی به جام جهانی این تیم در این رقابت‌ها موفق باشد، گفت: راجع به این موضوع قبلا صحبت کردم و با شما موافق نیستم. ما به صعود نزدیک هم نیستیم و با آن فاصله داریم. در فوتبال شرایط با زندگی متفاوت است. مثلا ما همیشه نزدیک به صبح که می‌شود بیدار می‌شویم اما در فوتبال نمی‌شود گفت نزدیک به برد هستیم و تا زمانی که داور سوت پایان را نزده نمی‌توان گفت برنده شدیم. در دیکشنری فوتبال چیزی به نام نزدیک وجود ندارد. هنوز باور دارم که تیم من در فینال لیگ قهرمانان اروپا در حالی که فکر می‌کردند بایرن قهرمان می‌شود اما در 30 ثانیه پایانی قهرمان شد و این قهرمانی به منچستر رسید. حتی در دو فصل پیش در ایران یکی از تیم ها فکر می‌کرد قهرمان است و شادی هم کردند اما تیم دیگری قهرمان شده بود. وقتی بازی دشواری پیش رو دارید که حریف از جباروف، اودیل احمدوف و بازیکنان شاخص سود می‌برد اگر فکر میکنید نزدیک به برد هستید باز هم اشتباه کردید.

کی‌روش در پاسخ به این سؤال که چه ترکیبی را برای فردا تدارک دیدید،‌گفت: اگر قول بدهید جواب من را به سرمربی ازبکستان ندهید من پاسخ شما را می‌دهم! ( باخنده) الان حتی من تلاش می‌کنم بازیکنان فیکس را حدس بزنم و به آن فکر می‌کنم. ما زمانی که این اردو را شروع کردیم تعدادی بازیکنان مصدوم بودند اما الان 26 بازیکن آماده داریم. در تیم ملی یک مطلب که مدت‌های طولانی با آن روبرو نیستیم و از آن رد شده‌ایم این است که دیگر بازیکنی به نام بازیکن فیکس و نیمکت‌نشین نداریم. ما گروهی از بازیکنان را داریم که همه وظایف خود را می‌دانند و هر لحظه لازم باشد به تیم کمک می‌کنند.
طبقه بندی: ورزشی،

تاریخ : یکشنبه 21 خرداد 1396 | 06:09 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظراتدرس های فراموش ناشدنی جدیدی به تروریست ها خواهیم داد

خبرگزاری فارس: درس های فراموش ناشدنی جدیدی به تروریست ها خواهیم داد

سرلشکر باقری در پیامی که در مراسم گرامیداشت شهدای حادثه تروریستی تهران قرائت شد تاکید کرد که درس های فراموش ناشدنی جدیدی به تروریست‌ها خواهیم داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، سرلشکر باقری در پیامی به مراسم گرامیداشت شهدای حادثه تروریستی اخیر در تهران تاکید کرد: به پشتوانه اطلاعات 80 میلیونی و اشراف اطلاعاتی بر تحرکات و برنامه های جبهه دشمن، درس های فراموش ناشدنی جدیدی به تروریست ها و حامیان آنان خواهیم داد.

همزمان با برگزاری مراسم گرامیداشت شهدای حادثه تروریستی 17 خرداد که با حضور جمع کثیری از مقامات عالی رتبه نظام و آحاد مختلف مردم انقلابی در مدرسه عالی شهید مطهری تهران، پیام سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران بمناسبت این حادثه تروریستی قرائت شد.

متن کامل پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

شهادت تعدادی از هموطنان عزیز و روزه دار در جنایت تروریستی 17 خردادماه در جوار مرقد شریف حضرت امام (ره) و ساختمان جانبی مجلس شورای اسلامی که توسط تروریست های مزدور و پرورش یافته در مکتب تروریسم امریکایی – وهابی، پدید آمد را به مقام معظم رهبری، ملت با صلابت ایران و خانواده‌های معظم شهدای مظلوم تسلیت و تبریک عرض می نمایم.

با گرامیداشت یاد و خاطره این شهیدان عزیز، در این مجلس باشکوه که در مقام تعظیم و تکریم شهدای ترور و ترسیم فداکاری ها و بیان مظلومیت های آنان برپا شده است یادآور می شود:

تردیدی نیست نظام سلطه و صهیونیسم که با همراه سازی ارتجاع منطقه و سران رژیم‌های قبیله ای و بیگانه با مردمسالاری و ارتزاق از دلارهای سعودی، تروریسم دست پرورده سازمان های جاسوسی و زخم خورده از رزمندگان جبهه مقاومت اسلامی را به مصاف با ملت ایران گسیل داشته است، فرجامی جز شکست و رسوایی نخواهد داشت.

تجارب تاریخی گواهی می دهد با توسل به زور، خشونت و ترور نمی توان مسیر الهی را که طی چهار دهه ی اخیر با نفوذ گفتمان انقلاب اسلامی و استکبارستیزی و بیداری ملت های حق طلب و بیزار از مدعیان دروغین حقوق بشر می رود تا کاخ های شیشه ای سردمداران کفر، نفاق و شرک جهانی را فرو ریزد، مسدود و منحرف کرد، زیرا جامعه ی بشری هم اکنون به نقطه ای از رشد، آگاهی و اراده رسیده است که بر سلطه گران چیره شود و آرزوها و رؤیاهای آنان در بازگشت پذیر ساختن جاهلیت قرون وسطایی را باطل سازد.

این حقیقتی غیرقابل انکار است که ملت ایران به عنوان یکی از قربانیان اصلی تروریسم دولتی و مورد حمایت مثلث شوم "امریکا، رژیم صهیونیستی و آل سعود" به شمار می رود و طی 38 سال اخیر بیش از 17000 تن از سرمایه های گرانقدر خود از آحاد مردم و مسئولین را در راه اسلام عزیز و دفاع از آرمان های بلند و تاریخ ساز انقلاب و نظام اسلامی و ایستادگی برابر دشمنی خباثت آلود استکبار جهانی از دست داده است و در عین حال این خون های پاک ریخته شده چنان استحکامی به شجره‌ی طیبه جمهوری اسلامی بخشیده است که اقدامات تروریستی کور و ترقه بازی‌های منفور تزلزلی در آن ایجاد نخواهد کرد.

به شرکت کنندگان در رقص شمشیر اخیر سعودی ها و آنهایی که همچنان درصدد توطئه چینی و طراحی سناریوهای ضدامنیتی علیه جمهوری اسلامی ایران هستند هشدار می دهیم از فرجام تروریست های مهاجم 17 خردادماه و نیز آنچه بر سر سایر عوامل خود طی روزهای جاری و نیز سال های دور، در دیگر نقاط کشور عزیزمان آمد عبرت بگیرند و از پرورش و تکرار خطا حتی در ذهن و خیال خودداری کنند.

فرزندان عاشورایی ملت ایران در نیروهای مسلح و نهادهای اطلاعاتی و امنیتی کشور با ملحوظ داشتن حق انتقام از مسببان و عاملان اقدام تروریستی اخیر در تهران، مصمم تر از گذشته راهبرد "مقابله عملی ضد تروریسم" را در دستور کار خود داشته و به پشتوانه اطلاعات 80 میلیونی و اشراف اطلاعاتی بر تحرکات و برنامه های جبهه ی دشمن، درس های فراموش ناشدنی جدیدی به تروریست ها و حامیان منطقه ای و فرا منطقه ای آنان در نقطه دلخواه خواهند داد، تا به فضل الهی زوال قطعی ترور و تروریسم در جغرافیای انقلاب اسلامی را رقم زده و در مقیاسی گسترده تر با همکاری و هم افزایی ظرفیت های سایر ملت های مسلمان این پدیده شوم را از صحنه زندگی آنان نیز محو و ریشه کن سازند.

در پایان ضمن طلب رحمت واسعه الهی و علو درجات شهدای مظلوم حادثه تروریستی حرم و مجلس، بر خود وظیفه می دانم از همت، هوشمندی و برخورد قاطعانه و در عین حال صبورانه کلیه نهادها و سازمان‌های نظامی، انتظامی و امنیتی به ویژه "سپاه پاسداران انقلاب اسلامی"، "نیروی انتظامی" و "وزارت اطلاعات" با تروریست‌های مزدور و اجاره ای در این صحنه تلخ قدردانی و تشکر نمایم.

سرلشکر پاسدار محمد باقری

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح
طبقه بندی: سیاسی، اجتماعی، نظامی، بین الملل، امنیتی،

تاریخ : یکشنبه 21 خرداد 1396 | 06:06 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
تعداد کل صفحات : 3 :: 1 2 3
لطفا از دیگر صفحات نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.