تبلیغات
بصیرت - مطالب فروردین 1396

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.


نام نویسی احمدی‌نژاد، بقایی، زریبافان و پورمختار

خبرگزاری فارس: نام نویسی 287 داوطلب انتخابات ریاست جمهوری تا پایان روز دوم/ نام نویسی احمدی‌نژاد، بقایی، زریبافان و پورمختار
در پایان دومین روز نام‌نویسی از داوطلبان شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، 287 داوطلب ثبت نام کردند.


طبقه بندی: سیاسی، اجتماعی،

تاریخ : پنجشنبه 24 فروردین 1396 | 01:29 ق.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات


«بر باد رفته» در مقابل مردم
کی بود کی بود؛ من نبودم، من نگفتم!/چگونه روحانی در یک روز تمام وعده‌های مهم خود را انکار کرد
خبرگزاری فارس: کی بود کی بود؛ من نبودم، من نگفتم!/چگونه روحانی در یک روز تمام وعده‌های مهم خود را انکار کرد
رئیس‌جمهور روحانی در حالی به انکار وعده‌های اصلی خود روی آورده که به نظر می‌رسد با این کار ملاک بهتری را برای قضاوت در انتخابات به مردم داده است.

تاریخ : پنجشنبه 24 فروردین 1396 | 01:22 ق.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظراترهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار نوروزی

نتیجه راه نیفتادن تولید داخلی، بیکاری و اعتیاد و مفاسد گوناگون است/حضور در میدان مقابله با جریان تکفیری و دفاع از حرم نشانه‌هایی از جلوتر بودن مردم از مسئولان است

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار نوروزی جمعی از مسئولان بخشهای مختلف نظام، با تأکید بر لزوم استفاده همگان از فرصتها برای خدمت به مردم و سعادتمند کردن جامعه و جوانان، لازمه رونق تولید و اشتغال را پیگیری و نظارت جدی خواندند و خاطرنشان کردند: آن وارداتی باید متوقف شود که کارخانه‌های داخلی را تعطیل می‌کند.

گروه سیاسی-رجانیوز: حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ظهر امروز (دوشنبه) در دیدار نوروزی جمعی از مسئولان بخشهای مختلف نظام، با تأکید بر لزوم استفاده همگان از فرصتها برای خدمت به مردم و سعادتمند کردن جامعه و جوانان، لازمه رونق تولید و اشتغال را پیگیری و نظارت جدی خواندند و خاطرنشان کردند: آن وارداتی باید متوقف شود که کارخانه‌های داخلی را تعطیل می‌کند.

به گزارش رجانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه‌ای با تبریک عید نوروز و میلاد با سعادت امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام به ملت، مسئولان و خانواده‌های آنان، پیامِ نو شدن سال را گذشت عُمر و لزوم مراقبت در بهره‌گیری از فرصتها خواندند و افزودند: انسان خردمند و عاقبت‌اندیش از همه ساعات و لحظات برای خدمت و انجام کار خیر استفاده می‌کند.

ایشان با اشاره به فراهم بودن فرصت خدمت به مردم در نظام اسلامی، خاطرنشان کردند: قبل از انقلاب، چنین فرصتی فراهم نبود اما امروز سعادت یا شقاوت کشور در دست ما مسئولان است و این ما هستیم که می‌توانیم با تصمیم و عمل درست، مردم و جوانان را سعادتمند و اهل بهشت کنیم.

رهبر انقلاب اسلامی با توصیه به تلاوت قرآن و استفاده از ایام مبارک ماه رجب و ادعیه آن در تقرب به خداوند، افزودند: مسئولان می‌توانند در خدمت به مردم و انجام امور مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی با نیت و قصد قربت به خداوند عمل کنند.

ایشان با اشاره به فداکاریها و خونهای ارزشمند ریخته‌شده برای تشکیل و حفظ نظام اسلامی، گفتند: امروز جبهه بزرگی از دشمنان خبیث در مقابل نظام اسلامی قرار دارند که هدف همه آنها نابودی یا از درون‌تهی‌کردن جمهوری اسلامی است و هر گونه تلاش برای زمین‌گیر کردن دشمن در تضعیف نظام، در واقع همان تقرب به درگاه الهی است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، هدف پیامبران از مجاهدتهای مخلصانه را تشکیل نظام دینی و اقامه حق خواندند و خاطرنشان کردند: در نظام اسلامی باید احکام و سبکِ زندگی اسلامی پیاده شود و فرهنگ جامعه در همه ابعاد، منطبق بر آموزه‌های قرآنی باشد.

رهبر انقلاب، انگیزه اصلی مردم از فداکاری در صحنه‌های مختلف انقلاب اسلامی را انگیزه دینی دانستند و افزودند: اگر انگیزه اسلامی وجود نداشت، آن گستره عظیم جوانان وارد کارزار دفاع مقدس نمی‌شدند و از خانواده و راحتِ زندگی خود نمی‌گذشتند.

ایشان افزودند: امروز نیز برخی جوانان با همان انگیزه‌های مقدس برای حضور در میدان مقابله با جریان تکفیری و دفاع از حرم اصرار می‌کنند و اینها نشانه‌هایی از فداکاری و جلوتر بودن مردم از مسئولان است.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به نامگذاری سال جدید به «اقتصاد مقاومتی: تولید- اشتغال» گفتند: باید بر روی تولید و اشتغال متمرکز شوید و این هدف صرفاً با دستور دادن مسئولان ارشد محقق نمی‌شود بلکه به نظارت و پیگیری جدی نیاز دارد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با انتقاد از برخی برداشتهای نادرست از سخنان ابتدای سال ایشان در خصوص جلوگیری از واردات، افزودند: منظور از منع واردات، واردات کالاهایی نیست که در داخل به‌قدر کافی تولید نمی‌شوند یا واردات آنها می‌تواند برای تولید داخل الگو قرار گیرد، بلکه آن وارداتی باید متوقف شود که کارخانه داخلی و تولید را تعطیل می‌کند.

ایشان نگاه منفی به واردات را ناشی از نگاه مثبت به تولید داخل خواندند و خاطرنشان کردند: همه بدانند اگر کارخانه و تولید داخلی راه نیفتد، اشتغال ایجاد نمی‌شود و نتیجه بیکاری، آسیبهای اجتماعی همچون اعتیاد، فساد، مشکلات خانوادگی، نارضایتی از نظام و دولت است.

در این دیدار نماز ظهر و عصر به امامت رهبر انقلاب اسلامی اقامه شد.
طبقه بندی: سیاسی، اجتماعی، امنیتی،

تاریخ : سه شنبه 22 فروردین 1396 | 01:02 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظراتپیرو آن امامی هستیم که در برابر قاسطین و مارقین و ناکثین با قاطعیت ایستاد/ امام( ره) به دنبال برپایی نظامی الگو گرفته از حکومت حضرت علی(ع) بودند

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی طی سخنانی کوتاه در جمع نمازگزاران مسجد حوری تهران، به مناسبت 13 رجب و میلاد امیرالمومنین علی (ع) اشاره کرد و اظهار داشت: امام خمینی(ره) به دنبال برپایی نظامی برخاسته از اسلام و الگو گرفته از حکومت حضرت علی(ع) بودند.

گروه سیاسی-رجانیوز: حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی طی سخنانی کوتاه در جمع نمازگزاران مسجد حوری تهران، به مناسبت 13 رجب و میلاد امیرالمومنین علی (ع) اشاره کرد و اظهار داشت: امام خمینی(ره) به دنبال برپایی نظامی برخاسته از اسلام و الگو گرفته از حکومت حضرت علی(ع) بودند.

به گزارش رجانیوز، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رییسی ضمن تاکید بر اینکه به دعوت متولیان و روحانی مسجدحوری به این مجلس آمده، گفت: در این مجلس و مسجد بنده به دعوت امام جماعت و برای روز ولادت امیرمومنان(ع) آمده‌ام و غرض عرض ارادت به امیرمومنان است. بحث دیگری جز موضوع بسیار مهم و محوری حضرت علی(ع) نخواهم داشت. مسایل دیگر را در زمان‌های دیگر می‌شود بیان کرد. این زمان مناسب این بحث نیست. لذا با ارادتی که به همه دوستان و عزیزان دارم عرض می‌کنم که بنای بنده فقط حول محور شخصیت امیرمومنان خواهد بود.

وی با بیان اینکه امروز شناخت علی بن ابیطالب (ع) و شکل‌ دادن جامعه براساس سیره ایشان مهم است، تصریح کرد:‌ این تصور به وجود نیاید که علی (ع) در جایگاهی است که بشریت نمی‌تواند او را بشناسد و از او پیروی کند هرچند شناخت کامل ایشان دشوار است ولی باید سعی کرد سیره فردی و اجتماعی جامعه را علوی کرده و در مسیر علی بن ابیطالب (ع) حرکت کرد.

رئیسی تصریح کرد: امروز زندگی انسان‌ها با موجی از تهدیدات فکری و اخلاقی مواجه است که باید برای مقابله با این تهدیدات هوشیار بود.

وی افزود: ما پیرو آن امامی هستیم که در برابر قاسطین و مارقین و ناکثین با قاطعیت می‌ایستاد ولی وقتی در برابر محرومین و یتیمان قرار می‌گرفت انسان فکر نمی کرد که ایشان همان آقا باشد.

تولیت آستان قدس رضوی با تأکید براینکه ما دنبال حصن حصین هستیم که خود و جامعه خود را در برابر آفات محافظت کنیم، گفت: آن حصن حصین شخصیت بزرگوار امیرالمؤمنین (ع) است.

رئیسی با تأکید براینکه باید نسبت به امیرالمؤمنین (ع) معرفت پیدا کرد، افزود: زمینه این معرفت را هم خداوند متعال برای همه انسان‌ها مرحمت فرموده و ابزار شناخت به همه انسان‌ها عنایت فرموده است.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه باید خداوند، پیامبر اکرم و امیرالمؤمنین را شناخت، گفت: امام صادق (ع) به ما یاد دادند که بعد از نمازتان از خداوند مدال معرفت بخواهید و این معرفت گاهی احساسی و گاهی تعقلی است.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه امام خمینی (ره) به عنوان بنیانگذار جمهوری اسلامی بنا داشتند نظامی برخاسته از اسلام و با الگو قرار دادن امیرالمؤمنین (ع) بنا کنند، گفت: لذا بر همه دست‌اندرکاران و آحاد مردم است که شناخت امیرالمؤمنین (ع) و شناخت سیره و آموزه‌های علی بن ابیطالب (ع) را مورد توجه قرار دهند.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه خداوند متعال توفیق شناخت امیرالمؤمنین (ع) را به ما عطا کند، گفت: سیره امیرالمؤمنین (ع) می‌تواند انسانیت را سیراب کند و باید از خداوند بخواهیم به ما توفیق پیروی از ایشان را بدهد تا بتوانیم خداوند متعال را بندگی کنیم.
طبقه بندی: مذهبی،

تاریخ : سه شنبه 22 فروردین 1396 | 12:59 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظراتمسئله مرجوعی بودن هواپیمای خریداری شده توسط ایران را با جست‌وجوی کوتاهی در پایگاه‌های معتبر هواپیمایی دنیا می‌توان یافت. برای نمونه بررسی پایگاه فلایت گلوبال(FlightGlobal) این مسئله را تائید می‌کند که هواپیمای تحویل داده شده به ایران در سال 2014 یعنی سه سال پیش برای یک شرکت کلمبیایی (Avianca) ساخته شده است !

چه کسی دروغ گفته است؟

پایگاه فلایت گلوبال: هواپیمای خریداری شده دولت مرجوعی و برای شرکت کلمبیایی ساخته شده است+ سند/مدیر عامل ایران ایر: هواپیما فقط یازده ساعت پرواز کرده است!/ آقای آخوندی " برید بابا! شما حرفه ای نیستید!"

مسئله مرجوعی بودن هواپیمای خریداری شده توسط ایران را با جست‌وجوی کوتاهی در پایگاه‌های معتبر هواپیمایی دنیا می‌توان یافت. برای نمونه بررسی پایگاه فلایت گلوبال(FlightGlobal) این مسئله را تائید می‌کند که هواپیمای تحویل داده شده به ایران در سال 2014 یعنی سه سال پیش برای یک شرکت کلمبیایی (Avianca) ساخته شده است !

گروه سیاسی-رجانیوز: حاشیه سازی وزیر راه دولت روحانی و برخورد خشونت آمیز وی با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان روز گذشته درحالی در صدر اخبار قرار گرفت که بررسی‌های بیشتر نشان می‌دهد سوال مد نظر خبرنگار کاملاً بجا و دقیق بوده و عباس آخوندی به جای پاسخ‌گویی به این پرسش ترجیح داده است تا از استراتژی گازانبری استفاده نماید!

به گزارش رجانیوز مطابق با اخبار منتشر شده ماجرا از این قرار بوده است که پس از حضور عباس آخوندی در حیات هیأت دولت خبرنگاری نظر وی را درباره مرجوعی‌بودن هوایپمای جدید (کلمبیایی بودن هواپیمای خریداری شده) جویا شد که وزیر دولت روحانی، میکروفن خبرنگار باشگاه خبرنگاران را با عصبانیت گرفته و به سوی دیگری پرت کرده و می‌گوید: شماها خبرنگار نیستید؛ شماها بی‌..... هستید. ...مرجوعی یعنی چی، این حرف های عجیبی است.

در ادامه نیز وزیر راه پس از قطع دوربین نسبت به این سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان واکنش دیگری نشان داد و به خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان گفت: خبرنگار باید یک جُو عقل داشته باشد!

وزیر راه بعد از این سخنان میکروفن خبرنگار را گرفته و قصد پرت کردن آن را داشت و با لحن فریادگونه گفت: شما حرفه ای نیستید و از خبرنگاری سر در نمیارید برید بابا!

اما آیا هواپیمای خریداری شده مرجوعی بوده است؟

مسئله مرجوعی بودن هواپیمای خریداری شده توسط ایران را با جست‌وجوی کوتاهی در پایگاه‌های معتبر هواپیمایی دنیا می‌توان یافت. برای نمونه بررسی پایگاه فلایت گلوبال(FlightGlobal) این مسئله را تائید می‌کند که هواپیمای تحویل داده شده به ایران در سال 2014 یعنی سه سال پیش برای یک شرکت کلمبیایی (Avianca) ساخته شده است ! (1)

البته ناگفته نماند که مسئله مرجوعی بودن ایرباس موضوعی است که حتی مسئولین داخلی نیز آن را به صراحت پذیرفته اند؛ برای نمونه فرهاد پرورش مدیر عامل ایران ایر پیشتر با تائید این مسئله و عادی خواندن سفارشات مرجوعی گفته بود:

این که سفارش خرید از سوی کشوری انجام شده باشد و بعداً بنا به دلایلی لغو شودو کشور دیگری خواهان آن باشد،کاملا طبیعی است. کل ساعت پرواز این هواپیما تا قبل از تحویل به ایران ایر ۱۱ ساعت بود که این ۱۱ ساعت هم برای موارد آموزشی و هماهنگی انجام گرفته است.

لذا پر واضح است که سوال خبرنگار کاملاً به جا بوده است و این برخورد آخوندی از چند منظر اشتباه محض بوده است؛ اول رفتار خشونت آمیز که با هیچ منطق عقلانی قابل قبول نیست؛ ثانیاً فرار از پاسخ‌گویی که در پس این رفتار قرار گرفته است.

گفتنی است که خرید موردی هواپیما آن هم به شکل مرجوعی و با تمام قیدهای دیگرش در حالی صورت می‌گیرد که مطابق با برجام

فروش هواپیمای مسافربری به همراه قطعات و خدمات آن بدون هیچ قید شرطی از جمله تعهدات صریح و شفاف طرف آمریکایی به ایران محسوب می‌شد که در متن توافق هسته‌ای نیز صراحتاً به آن اشاره شد است اما این مسئله هیچ‌گاه اتفاق نیافتاده است.
تاریخ : جمعه 18 فروردین 1396 | 02:29 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات


حضور نوروزی رهبر انقلاب در منزل یکی از شهدای مشهد

رهبرانقلاب: این کشور به جوانهای انقلابی و حزب‌اللهی و مؤمن احتیاج دارد/

هر چه که معلوماتتان بیشتر باشد در محیط دینی و انقلابی می‌توانید مفیدتر باشید. ... درستان را پیش ببرید و خط بسیجی و انقلابی را از دست ندهید. بدانید که... راه لغزنده‌ای است. یعنی یک رفیق بد، یک مشاور بد، یک استاد بد، یک حادثه‌ی نامناسب گاهی پای انسان را می‌لغزاند، ا

گروه سیاسی- رجانیوز: نوروزِ رهبر انقلاب، امسال نیز مانند سالهای گذشته بدون دیدار با خانواده شهیدان سرافراز به پایان نرسید.

یکی از این شهیدان، شهید غلامرضا صمدیان از مشهد مقدس بود. معظم‌له با حضور در منزل این شهید سرافزار نکاتی بیان فرمودند که پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (KHAMENEI.IR) نظر به اهمیت آن در مسیر رشد جوانان عزیز انقلابی، بخش‌هایی از بیانات را به نظر خوانندگان محترم می‌رساند.

«ان‌شاءالله جوانان ما قدر بدانند، کار کنند و خودشان را بسازند. این کشور به جوانهای انقلابی و حزب‌اللهی و مؤمن احتیاج دارد. آن کسانی که در تبلیغاتشان، در حرفهایشان حزب‌اللهی را می‌کوبند، بسیجی را می‌کوبند، جوانهای مؤمن را می‌کوبند، نمی‌فهمند چه‌کار دارند می‌کنند؛ در واقع دارند به کشور و آینده‌ی کشور لطمه می‌زنند.

هر چه که معلوماتتان بیشتر باشد در محیط دینی و انقلابی می‌توانید مفیدتر باشید. ... درستان را پیش ببرید و خط بسیجی و انقلابی را از دست ندهید. بدانید که... راه لغزنده‌ای است. یعنی یک رفیق بد، یک مشاور بد، یک استاد بد، یک حادثه‌ی نامناسب گاهی پای انسان را می‌لغزاند، انسان باید حواسش جمع باشد، این حواس‌جمعی در تعبیرات قرآنی اسمش چی است؟ تقوا... اینها را اگر مراقبت کنید ان‌شاءالله آینده‌ی شما از گذشته‌تان خیلی بهتر خواهد شد و ان‌شاءالله برای کشورتان، برای اسلام، برای انقلاب، برای نظام مفید خواهید بود در آینده، به حول و قوّه‌ی الهی.»
طبقه بندی: سیاسی، اجتماعی، امنیتی،

تاریخ : جمعه 18 فروردین 1396 | 02:26 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظراتحمله موشکی آمریکا به سوریه/حمایت هم‎پیمانان از یاغی گری ترامپتاریخ : جمعه 18 فروردین 1396 | 02:24 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظراتبرخورد فیزیکی و درگیری لفظی آخوندی با یک خبرنگار زن/ وزیر پُرحاشیه روحانی دوباره حاشیه‌ساز شد + تصاویر

وزیر و مسکن و شهرسازی برای چندمین بار حاشیه ساز شد.

گروه سیاسی_رجانیوز: جلسه هیئت دولت در سال 96 صبح امروز (چهارشنبه، 16 فروردین) در حالی برگزار شد که در حیاط هیئت دولت یک اتفاق حاشیه‌ای افتاد.

به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم ماجرا از این قرار بود که پس از حضور عباس آخوندی وزیر پرحاشیه‌ راه و شهرسازی، خبرنگاری نظر وی را درباره مرجوعی‌بودن هوایپمای جدید (کلمبیایی بودن هواپیمای خریداری شده) جویا شد که وزیر دولت روحانی، میکروفن خبرنگار باشگاه خبرنگاران را با عصبانیت گرفته و به سوی دیگری پرت کرده و می‌گوید، شماها خبرنگار نیستید؛ شماها بی‌..... هستید.

بر اساس آنچه که منتشر شده است عباس آخوندی وزیر راه وشهرسازی امروز در حاشیه نشست هیئت دولت در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر اینکه گفته شده ایرباس سوم که به ایران آماده است مرجوعی کشور کلمبیا است، آیا این موضوع صحت دارد و شرایط آن اکنون چگونه است گفت: مرجوعی یعنی چی، این حرف های عجیبی است.

در ادامه اما وزیر راه پس از قطع دوربین نسبت به این سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان واکنش دیگری نشان داد و به خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان گفت: خبرنگار باید یک جُو عقل داشته باشد!


وزیر راه بعد از این سخنان میکروفن خبرنگار را گرفته و قصد پرت کردن آن را داشت و با لحن فریادگونه گفت: شما حرفه ای نیستید و از خبرنگاری سر در نمیارید برید بابا!

چندی پیش نیز همین وزیر دولت روحانی، در جریان بازدید از فرودگاه امام(ره) در پاسخ به یک شهروند که از وی بابت قیمت زیاد پارکینگ این فرودگاه انتقاد کرده بود، پاسخ عجیبی داده بود و انتقادات زیادی را بابت این رفتار زننده با شهروند خانم، در پی داشت.

وزیر راه و شهرسازی دولت یازدهم پیشتر نیز مسکن مهر را طرحی "مزخرف" خوانده بود.

سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی دیگر عضو کابینه دولت تدبیر و امید نیز اخیرا در جریان بازدید از یکی از مراکز بهداشتی ایلام، در پاسخ به درخواست فرماندار بدره او را با لفظ بی‌شعور خطاب کرده بود.
طبقه بندی: سیاسی، اجتماعی، اقتصادی،
برچسب ها: وزیر، عصبانی،

تاریخ : پنجشنبه 17 فروردین 1396 | 02:20 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظراتنشریه فارن‌پالیسی در آخرین شماره خود در تحلیلی به قلم «ایلان گلدنبرگ»، از مقام‌های دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا نوشته است که دولت حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران درباره مزایای اقتصادی توافق هسته‌ای غلو کرده است.
ادعاهای عجیب روحانی ؛ بی اطلاعی یا شگرد تبلیغاتی!
فارن‌پالیسی: دولت روحانی درباره مزایای اقتصادی برجام غلو کرده است
نشریه فارن‌پالیسی در آخرین شماره خود در تحلیلی به قلم «ایلان گلدنبرگ»، از مقام‌های دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا نوشته است که دولت حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران درباره مزایای اقتصادی توافق هسته‌ای غلو کرده است.گروه سیاست خارجی - رجانیوز : اظهارات انتخاباتی رئیس دولت یازدهم درباره مزایای اقتصادی برجام همچنان ادامه دارد.

حسن روحانی سه روز پیش (دوشنبه 14/1/95) در دیدار جمعی از کارگزاران نظام و مدیران دستگاه ها بدون توجه به وضعیت اقتصادی موجود در کشور گفت: هدف ما در برجام این بود که سایه تهدید را از سر کشور برداریم و همچنین زنجیر تحریم های ظالمانه و تحمیلی را پاره کنیم که همه اینها در سایه کمکهای خداوند ، هدایت های مقام معظم رهبری و حمایت های مردم تحقق یافت.

به گزارش رجانیوز؛ در حالی که رئیس دولت یازدهم در آستانه انتخابات به حجم اظهارات تبلیغاتی خود درباره مزایای برجام افزوده است، با این حال آنچه که همانند آفتاب تابان واضح می باشد، آن است که برخلاف این دست از اظهارات اقای روحانی ، همچنان از گشایش های اقتصادی برجام و رفع تحریم های وعده داده شده خبری نیست!

مقامات دولت یازدهم هر چند برای فرار از پاسخگویی درباره امتیازات برجام ، به دستاوردتراشی از برجام روی آوردند اما این واقعیت که ادعاهای روحانی درباره امتیازات اقتصادی برجام صحت ندارد؛ مورد اذعان رسانه های خارجی نیز قرار گرفته است.
نشریه فارن‌پالیسی در آخرین شماره خود در تحلیلی به قلم «ایلان گلدنبرگ»، از مقام‌های دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا نوشته است که دولت حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران درباره مزایای اقتصادی توافق هسته‌ای غلو کرده است.«گلدنبرگ» که بین سال‌های 2009 تا 2012، در دفتر معاون وزیر دفاع آمریکا به عنوان مشاور ویژه امور خاورمیانه و ایران حضور داشته در یادداشتی در فارن‌پالیسی نوشته است: «در واقع، ایران از سرعت کاهش تحریم‌ها در دوران اوباما ناراضی بود.»او اضافه کرده است: «بخش زیادی از این موضوع تقصیر ایران است، چرا که رئیس‌جمهور حسن روحانی این توافق را با غلو در مزایای اقتصادی آن به عموم مردم ایران فروخت.»«گلدنبرگ» اضافه کرده که تردید شرکت‌‌های بین‌المللی برای سرمایه‌گذاری در ایران در دوران پسابرجام پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا از گذشته هم بیشتر شده است.شرکت‌های اروپایی، رسانه‌های غربی و مقامات غربی در ماه‌های گذشته بارها به این موضوع اذعان کرده‌اند که بانک‌های بین‌المللی از بیم نقض تحریم‌های آمریکا از انجام تراکنش‌های بانکی مربوط به ایران امتناع می‌کنند.

اصرار روحانی برای موفق جلوه دادن برجام در حالی است که عده ای معتقدند رئیس دولت یازدهم خود می داند امتیازاتی که برای برجام متصور بوده قابل تحقق نیست ولی برای جلوگیری از آسیب وارد آمدن به سبد رای خود در انتخابات پیش رو مجبور است روند دستاوردتراشی برای برجام را ادامه دهد ، اما برخی دیگر از کارشناسان معتقدند اظهارات آقای روحانی درباره برجام مبتنی بر تصورات وی از مزایای برجام است و این تصورات در نتیجه فاصله گرفتن از مردم و واقعیات جامعه و پرکردن این خلا با بسنده کردن به اطلاعات و تحلیل های نزدیکان و اطرافیان موافقش و بولتن های نهاد ریاست جمهوری صورت گرفته است.
طبقه بندی: اقتصادی، بین الملل، سیاسی،

تاریخ : پنجشنبه 17 فروردین 1396 | 02:15 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات
متن زیارت جامعه كبیره به گونه ای است كه هر منصفی صدور این معارف بلند را غیر معصوم محال عادی می داند. افزون بر آنكه خطوط كلی آن را با خطوط كلی معارف قرآن كریم- كه مرجع نهایی در بررسی روایات است- هماهنگ می بیند و این چیزی است كه ما را از بحث سندی آن بی نیاز می كند» ( جوادی آملی، ادب فنای مقربان1/87). علاوه بر این رویكرد عالمانه، می توان به مواردی اشاره داشت كه از هر جهت زیارت جامعه كبیره را به عنوان یادگار و اثر امام هادی (علیه السلام) برای شیعیان ، باز می شناسد.

 علت هراس منافقان از این دعا چیست؟/ پاسخ به برخی شبهات درباره سندیت دعای جامعه کبیره

متن زیارت جامعه كبیره به گونه ای است كه هر منصفی صدور این معارف بلند را غیر معصوم محال عادی می داند. افزون بر آنكه خطوط كلی آن را با خطوط كلی معارف قرآن كریم- كه مرجع نهایی در بررسی روایات است- هماهنگ می بیند و این چیزی است كه ما را از بحث سندی آن بی نیاز می كند» ( جوادی آملی، ادب فنای مقربان1/87). علاوه بر این رویكرد عالمانه، می توان به مواردی اشاره داشت كه از هر جهت زیارت جامعه كبیره را به عنوان یادگار و اثر امام هادی (علیه السلام) برای شیعیان ، باز می شناسد.

ادامه مطلب

طبقه بندی: دینی، مذهبی،

تاریخ : دوشنبه 14 فروردین 1396 | 10:33 ق.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات
طبقه بندی: دینی، مذهبی، نظامی،
برچسب ها: خوش غیرت، مدافع حرم،

تاریخ : دوشنبه 14 فروردین 1396 | 10:31 ق.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات


آرام آرام نسیم خوش آغاز ماه پرفیض الهی فرا می رسد این الرجبیون... گو اینکه با گوش دل نوای خوش دعای سحرماه خدا و طنین ربنای هنگامه افطار از هم اکنون گوش دل و جان مؤمنان را می نوازد، آری ماه رجب با تمام شکوهش آمد.
سلام بر ماه رجب،
ماه پیوند بندگان با معبود مهربان،
ماه بارش باران مهر و محبت الهی،
ماه رسیدن به سر منزل مقصود،
و ماه اُنس شب زنده دارانِ همیشه بیدار با محبوب و معبود بی همتا.ماه رجب، از ماه‏های بزرگی است که طلوع سه امام معصوم، امام علی علیه ‏السلام ، امام محمد باقر علیه ‏السلام و امام جواد علیه ‏السلام را در آن شاهدیم و شروع بزرگ ترین جنبش تاریخ بشری، یعنی برانگیخته شدن پیام آور مهر و محبت، محمد مصطفی صلی‏ الله ‏علیه ‏و‏ آله برای هدایت و سعادت انسان‏ها، در آن اتفاق افتاده است.همچنین یاد و نام پیشوایان شهید این ماه، حضرت امام موسی کاظم علیه ‏السلام و امام هادی علیه‏ السلام و نیز پیام‏ آور کربلا، زینب کبری علیه السلام گرما‏ بخش دل‏های مؤمنان است و نیمه رجب هم، پذیرای معتکفان کوی دوست خواهد بود و شاهدِ خلوتِ مشتاقان.از جمله فضیلت های ماه رجب آن است که ایام البیض در آن واقع شده یعنی روز سیزدهم و چهاردهم و پانزدهم و اعتکاف برای خدا و روزه ‏داری که در آموزه‏ های دینی بر آن تأکید و سفارش شده است. ولادت حضرت امیرالمؤمنین علی(ع) نیز در روز سیزدهم همین ماه واقع شده است.سلام بر بهار مناجات و بندگی. سلام بر نجوای شبانه اهالی رجب. سلام بر شب های رجب که پذیرای زاهدان است و سلام بر روزهایش که میزبان عاشقان وصال الهی است و سلام بر لحظه لحظه رجب که شاهد ذکرِ ذاکران است.لینک اعمال شب اول ماه رجبموج همراه حلول ماه رجب و ولادت امام محمد باقر(ع) را به تمام عاشقان وصال الهی تبریک عرض می نماید.التماس دعا

طبقه بندی: دینی، مذهبی،

تاریخ : چهارشنبه 9 فروردین 1396 | 10:49 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
تعداد کل صفحات : 2 :: 1 2
لطفا از دیگر صفحات نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.