تبلیغات
بصیرت - مطالب اسفند 1395

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.یک پایگاه صهیونیستی مدعی شد زمان تعیین شده برای منع فعالیت‌های موشکی ایران به سرعت در حال سپری شدن است و اسرائیل آماده رویارویی با دوران پس از لغو ممنوعیت‌ها می‌شود.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ پایگاه صهیونیستی جروزالم پست در گزارشی نوشت: در توافق هسته‌ای ایران یک مهلت ده ساله برای ممنوعیت فعالیت‌های هسته‌ای ایران، غنی‌سازی اورانیوم در این کشور و توسعه تجهیزات با قابلیت هسته‌ای قید شده است. مقامات اسرائیل معتقد هستند این مهلت 10 ساله ، که یک سال آن نیز سپری شده است، احتمالا در زندگی سیاسی طولانی به نظر برسد؛ اما در زندگی یک ملت چندان زمان طولانی نیست.

جروزالم پست در ادامه این گزارش نوشت: اسرائیل از هم‌اکنون در حال آماده شدن برای زمان انقضای توافق هسته‌ای ایران است. به ویژه آنکه دو مورد از محدودیت‌های تعیین شده برای ایران در زمینه فروش تسلیحات و توسعه برنامه‌ ساخت موشک‌های بالستیک این کشور در چند سال آینده لغو خواهد شد.

"بنیامین نتانیاهو"، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، در سفر ماه گذشته به واشنگتن اظهار داشت وی همراه با کابینه "دونالد ترامپ"، رئیس جمهور آمریکا، بر روی مواردی از توافق هسته‌ای ایران گفتگو و رایزنی کردند که دورنمای آنها بیش از سایرین چالش‌برانگیز بوده است. برای اسرائیل، ایران با اجرای این توافق بسیار خطرناک‌تر خواهد بود تا با لغو آن.

در ضمیمه "B” قطعنامه شماره 2231 شورای امنیت سازمان ملل قید شده است ایران اجازه انجام هیچ فعالیتی که به ساخت و طراحی موشک با قابلیت حمل سلاح هسته‌ای منتهی شود را نخواهد داشت. همچنین این کشور از استفاده فناوری‌های مرتبط با این نوع از موشک‌ها و خرید تجهیزات مربوط به توسعه موشک‌های بالستیک منع شده است. این ممنوعیت‌ها به موجب توافق هسته‌ای فقط 8 سال معتبر خواهند بود و اسرائیل به شدت نگران است پس از این مدت با یک کشور قدرتمند هسته‌ای که به لحاظ قانونی اجازه استفاده از موشک‌های بالستیک را دارد مواجه شود.

اسرائیل امیدوار است بتواند با جلب حمایت آمریکا و برخی متحدان اروپایی، سازمان ملل را برای افزایش زمان محدودیت‌های ایران تحت فشار بگذارد. اگر سازمان ملل حاضر به تمدید محدودیت‌های موشکی ایران شود، کشورهایی مانند روسیه و چین که تامین‌کنندگان اصلی تجهیزات موشکی ایران هستند، ساکت نخواهند نشست. یکی دیگر از اهداف اسرائیل متقاعد کردن سازمان ملل برای اعلام ممنوعیت آزمایش‌های موشکی ایران است.

درصورتیکه سازمان ملل بپذیرد مدت محدودیت‌های موشکی ایران را افزایش دهد، آمریکا آماده است برای کشورهای نقض‌کننده این فرمان (روسیه و چین) تحریم‌هایی در نظر بگیرد.

جروزالم پست در ادامه نوشت: مهلت قانونی ممنوعیت توسعه موشک‌های بالستیک ایران از سوی سازمان ملل تا سال 2023 به اتمام می‌رسد و در این مدت این کشور به قدر کافی از حمایت دوستان و متحدان خود برخوردار شده است تا کار توسعه موشکی تهران را بدون هیچ اتلاف وقتی از سر بگیرد.

باوجود اینکه توافق هسته‌ای ایران این کشور را از ساخت تسلیحات هسته‌ای باز می‌دارد؛ اسرائیل نگران است فعالیت‌های ایران در حوزه مواد شکافت‌پذیر به این کشور اجازه دهد تا ‌برنامه ساخت یک منطقه صنعتی هسته‌ای را دنبال کند. ایران می‌تواند از این دانش و فناوری خود خیلی راحت و در کمترین زمان ممکن برای توسعه برنامه تسلیحاتی استفاده کند.

به موجب توافق هسته‌ای، ایران قادر خواهد بود در پایان 9 سال، تعداد سانتریفیوژهای خود را افزایش داده و به غنی‌سازی اورانیوم بپردازد. در آن زمان تجهیزات ایران به روزرسانی شده و رویارویی با چنین کشور هسته‌ای برای اسرائیل بسیار دشوار خواهد بود.

مقامات اسرائیلی معتقدند به موجب توافق هسته‌ای، ایران می‌تواند به یک کشور دارای فناوری هسته‌ای تبدیل شود بدون آنکه از نظر جامعه بین‌الملل کشوری ناقض قوانین به شمار آید. اسرائیل امیدوار است با لغو برخی محدودیت‌های زمانی تعیین شده در توافق هسته‌ای (و افزایش آن‌ها) مانع از رسیدن ایران به این مرحله شده و خود را با دردسر رویارویی با یک ایران هسته‌ای مواجه نکند.
طبقه بندی: نظامی، بین الملل، امنیتی،

تاریخ : دوشنبه 30 اسفند 1395 | 12:56 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات


به مناسبت ولادت باسعادت حضرت زهرا سلام‌الله علیها/
تعبیر معتبرترین کتاب حدیثی اهل سنت درباره حضرت فاطمه(س)/ کدام میراث حضرت فاطمه در اختیار امام عصر(عج) می باشد؟
مصحف فاطمه سلام الله علیها كتابی است كه به املاء جبرئیل و خط امیر المؤمنین علیه السلام نوشته شده و در آن حوادث و اتفاقات آینده ثبت شده است. این کتاب نزد امامان شیعه بوده و دیگران بدین کتاب دسترسی نداشته‌ و ندارند. این کتاب اکنون در دست امام زمان(عج) است.
طبقه بندی: فرهنگی، مذهبی،

تاریخ : یکشنبه 29 اسفند 1395 | 10:05 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نوکری واقعی برای اهل‌بیت(ع) را «تلاش برای گسترش روزافزون افکار، خط‌مشی و جهت‌گیری آن بزرگواران در جامعه» دانستند و گفتند: این حرکت، کشور و نظام و مردم را عزتمند و پابرجا و مشکلات را برطرف خواهد کرد.
نوکری واقعی اهل‌بیت جامعه را عزتمند و مشکلات را برطرف می‌کند/ جامعه مداح متناسب با نیاز زمان و جبهه‌بندی‌ها گفتمان‌سازی کند
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نوکری واقعی برای اهل‌بیت(ع) را «تلاش برای گسترش روزافزون افکار، خط‌مشی و جهت‌گیری آن بزرگواران در جامعه» دانستند و گفتند: این حرکت، کشور و نظام و مردم را عزتمند و پابرجا و مشکلات را برطرف خواهد کرد.


طبقه بندی: سیاسی، مذهبی، فرهنگی، دینی،

تاریخ : یکشنبه 29 اسفند 1395 | 09:58 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات
سرویس سیاسی‌–
سال گذشته و درست در ایام پایانی سال بود که رئیس‌جمهور دولت تدبیر و امید به جمع خبرنگاران آمد و به ملت ایران اطمینان داد که سال 95 ، سال رفاه عمومی و گشایش اقتصاد خواهد بود و گفت که شرایط امروز شرایط دیروز نیست. امسال سال 93 نیست، سال 92 نیست و سال91 هم نیست و سال آینده 95 خواهد بود و به مراتب از سال قبل بهتر.


ادامه مطلب

طبقه بندی: اقتصادی، سیاسی،

تاریخ : جمعه 27 اسفند 1395 | 04:10 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات


حجت‌الاسلام منتظری گفت: یک فردی که به صراحتِ نامه وزارت آمده، دارای تابعیت مضاعف بوده. این فرد چطور در مرکزی که اسرار کشور است نماینده مسئول می‌شود.
دادستان کل کشور در گفتگوی ویژه خبری مطرح کرد/
دو نفر از مشاوران مقامات عالیه دولتی که در جریان برجام خدمت می کردند، دارای اقامت بودند/ارسال لیست دوم دوتابعیتی ها با ۵۶ اسم به وزارت اطلاعات
حجت‌الاسلام منتظری گفت: یک فردی که به صراحتِ نامه وزارت آمده، دارای تابعیت مضاعف بوده. این فرد چطور در مرکزی که اسرار کشور است نماینده مسئول می‌شود.
طبقه بندی: امنیتی، سیاسی،

تاریخ : جمعه 27 اسفند 1395 | 11:40 ق.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات

دانش‌آموزان؛ بازیچه دولت روحانی برای تثبیت «خسارت محض»/ پیک نوروزی، جای معرفی دستاوردهای خیالی برجام است، آقای رئیس‌جمهور؟!

نکته تاسف بار در این میان، تبلیغ و ترویج دستاوردهای خیالی برجام در پیک نوروزی! که قرار است نوعی سرگرمی تربیتی برای دانش آموزان در ایام تعطیلات نوروز باشد، است؛ تا جایی که از دانش آموزان خواسته شده تا دستاوردهای توافق هسته‌ای را بیان کنند.

گروه اجتماعی - رجانیوز: عدم باور دستاوردهای خیالی برجام از سوی مردم به قدری عرصه را بر دولت یازدهم تنگ کرده که حالا به دنبال تبلیغ و ترویج آنها از طریق پیک نوروزی دانش آموزان افتاده است؛ اقدامی که مشخص نیست بر مبنای کدام رویکرد علمی و تربیتی صورت گرفته است.

به گزارش رجانیوز، در برخی از شهرستان‌های حومه تهران نظیر شهریار برخی از مدارس اقدام به فروش پیک‌های نوروزی به قیمت‌های گزاف چندین هزار تومانی به دانش آموزان محروم این منطقه‌ها کرده‌اند و پیک‌های 500 تومانی را با قیمت‌هایی بسیار بالاتر به دانش آموزان و خانواده‌هایشان می‌فروشند.

نکته تاسف بار در این میان، تبلیغ و ترویج دستاوردهای خیالی برجام در پیک نوروزی! که قرار است نوعی سرگرمی تربیتی برای دانش آموزان در ایام تعطیلات نوروز باشد، است؛ تا جایی که از دانش آموزان خواسته شده تا دستاوردهای توافق هسته‌ای را بیان کنند.فارغ از اینکه اساسا آیا پیک نوروزی محل مناسبی برای سیاسی بازی و تبلیغات انتخاباتی رئیس‌جمهور و اصلاح‌طلبان هست یا خیر، مطالب غلط و دروغی درباره برجام نظیر لغو تمامی تحریم‌ها، لغو تحریم‌های مالی و تثبیت حق اتمی کشورمان در این پیک نوروزی وجود دارد که نیاز به بررسی دارد.

منشور حقوق شهروندی که در طول چهار سال فعالیت دولت یازدهم فقط نام آن شنیده و همایش‌هایی تحت این عنوان برگزار شد هم بخش دیگری از این پیک نوروزی است.

به نظر می‌رسد افزایش و گسترش بی سابقه نارضایتی عمومی از دولت و عملکرد آن، زنگ خطر جدی یک دوره شدن آقای روحانی را به گوش مسئولان آموزش و پرورش هم رسانده و همین موضوع سبب شده تا از پیک نوروزی و ذهن غیرسیاسی دانش آموزان هم برای تبلیغات سیاسی و انتخاباتی استفاده کنند.
طبقه بندی: سیاسی، طنز،
برچسب ها: برجام، دستاورد، نظرسنجی،، کودکان،

تاریخ : پنجشنبه 26 اسفند 1395 | 08:22 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات


ابعاد آشکار و پنهان طرح ایجاد مناطق امن در سوریه چیست؟
فرضیه آخر مناطق شرقی از شمال سوریه تا مناطق جنوبی این کشور باقی می‌ماند که بیشتر آن درحال‌حاضر در اشغال داعش و جبهه النصره قرار دارد. این مناطق به استثنای رقه (پایتخت داعش در سوریه) و ادلب و تدمر جنبه صحرایی دارد و چندان قابلیتی برای گنجایش آوارگان سوری ندارد؛ اما به لحاظ جدا‌سازی شرق سوریه در امتداد مرز با عراق به منظور قطع راه‌های مواصلاتی ایران به سوریه از راه عراق، جنبه راهبردی دارد.
طبقه بندی: امنیتی، بین الملل، سیاسی،

تاریخ : پنجشنبه 26 اسفند 1395 | 08:18 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظراتنظر عجیب وزیر اطلاعات درباره کیک زرد ! /پاسخی که صالحی 4 سال پیش به علوی داده بود/ چه کسی اطلاعات غلط را به آقای وزیر میدهد؟
حجت الاسلام علوی که در گفت و گوی ویژه خبری حاضر شده بود تا به سوالات مردم و مسائل امنیتی پاسخ دهد به فرافکنی از مسائل اصلی و دفاع از برجام رو آورد، مساله ای که حتی وزیرامورخارجه و تیم مذاکره کننده مدت هاست از پاسخ گویی به آن فراری هستند!
طبقه بندی: امنیتی، سیاسی،

تاریخ : چهارشنبه 25 اسفند 1395 | 07:20 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات


فشار برای حذف مناظره های انتخاباتی از تلویزیون؛ آیا رسانه ملی ستاد انتخابات دولت می شود!؟
عجیب و غریب آن‌که بر اساس برخی اخبار غیر رسمی، صدا و سیما تصمیم گرفته تا در انتخابات سال 96 مناظره بین کاندیداها و هم چنین پخش 2 مستند 30 دقیقه ای هر کاندیدا را حذف کند و هر کاندیدایی فقط از طریق چند برنامه «یک طرفه» و «مونولوگ محور» با کمترین چالشی خود را به مردم معرفی کند.
گروه سیاسی-رجانیوز: کمتر از صد روز دیگر به موعد پاسخ‌گویی به وعده‌های انتخاباتی دولت روحانی باقی مانده و افکار عمومی منتظر آن است که روحانی و سایر دولت‌مردان در مناظر‌ه‌های تلویزیونی حضور پیدا کرده و پاسخ‌گوی ‌کم‌کاری‌ها، ضعف‌ها و ناتوانی‌های خود باشند.

به گزارش رجانیوز دولت اما طی سال‌های گذشته نشان داده است که در پاسخ‌گویی به منتقدان سابقه خوبی ندارد و با محرمانه کردن بسیاری از پرونده‌های مهم و مورد انتقاد دلسوزان به حق لقب دولت محرمانه را به خود اختصاصص داده است.

عجیب و غریب آن‌که بر اساس برخی اخبار غیر رسمی، فشارهای دولتی بر صدا و سیما افزایش یافته تا در انتخابات سال 96 مناظره بین کاندیداها و هم چنین پخش 2 مستند 30 دقیقه ای هر کاندیدا را حذف کند و هر کاندیدایی فقط از طریق چند برنامه «یک طرفه» و «مونولوگ محور» با کمترین چالشی خود را به مردم معرفی کند.

این در حالی است که کارشناسان رسانه این تلاش ها برای حذف مناظرات را به دلیل نگرانی از پرسش رقبا درباره دستاوردهای دولت و ضعف مفرط دولت در این حوزه قلمداد می کنند.

همزمان با انتشار این اخبار رسانه ملی طرح ویژه ای را برای پوشش زنده و مستقیم تمامی اقدامات و سخنرانی های مسئولان دولتی در دستور کار خود قرار داده است، مشخص نیست مجموع این اقدامات قرار است صدا و سیما را به رسانه و تریبون همه جریانات در انتخابات مبدل کرده و یا آنرا به ستاد انتخاب مجدد دولت تبدیل کند!؟
طبقه بندی: اجتماعی، سیاسی،

تاریخ : چهارشنبه 25 اسفند 1395 | 07:16 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بررسی مسئله تربیت و آموزش لیبرالی یا اسلامی در سند ۲۰۳۰ گفت: این سند شاید الزام‌آور نباشد، ولی آبروبر است و کاپیتولاسیون آموزشی ـ فرهنگی به حساب می‌آید.
نقد سند آموزشی2030 توسط رحیم‌پور ازغدی
20 سال بعد تمام مهدکودک‌های ما باید به خانه سالمندان تبدیل شوند
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بررسی مسئله تربیت و آموزش لیبرالی یا اسلامی در سند ۲۰۳۰ گفت: این سند شاید الزام‌آور نباشد، ولی آبروبر است و کاپیتولاسیون آموزشی ـ فرهنگی به حساب می‌آید.
طبقه بندی: امنیتی، فرهنگی،

تاریخ : سه شنبه 24 اسفند 1395 | 04:42 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظراتپایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

هیچ‌ نوع میوه تازه به جز چهار قلم موز، انبه، نارگیل و آناناس اجازه ورود به کشور را ندارند

به گزارش انتخاب، روابط عمومی گمرک ایران بر اساس کتاب مقررات واردات و صادرات، برخی کدهای مربوط به واردات میوه را تعریف و تاکید کرده است که هیچ‌ نوع میوه تازه به جز چهار قلم موز، انبه، نارگیل و آناناس اجازه ورود به کشور را ندارند و کدهای موجود در آمار گمرک ایران، ‌مربوط به انواع بذر، تنقلاتی مانند بادام زمینی و سبزیجات هستند که مجوز ورود به کشور دارند.

با ازدیاد میوه‌های وارداتی در بازارهای میوه،‌ بحث درباره مقصران و مسئولان این موضوع نیز بالا گرفته است. مثلا در حالی که عده‌ای معتقدند میوه‌های قاچاق از مجاری رسمی عبور می‌کند، مسئولان گمرک ایران این موضوع را رد کرده و از باند مافیای قاچاق میوه به ایران سخن گفته و اظهار می‌کنند که گمرک ایران توانسته قاچاق هزار تن میوه را کشف کند و البته باند مافیای قاچاق میوه نیز بیکار ننشسته و پس از ناکامی در مبادی گمرکی سناریویی از پیش طراحی شده را پیاده کرده و با انتقال بخشی از میوه های قاچاق از مرزها به کمک اتوبوس و کامیون توانست مقداری از میوه های قاچاق را وارد بازار کند که این اقدام به دلیل وجود برخی رویه های فرعی مبادلات تجاری که بعضا این رویه ها در هیج جای جهان شناخته شده نیست، صورت می‌گیرد.

با این همه هنوز جسته و گریخته اتهاماتی علیه گمرک ایران وارد می‌شود، مثلا چندی پیش محمدرضا شعبانی، مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران در گفت‌وگو با ایسنا، از وجود ابهاماتی در برخی کدهای تعرفه واردات انتقاد و بیان کرده که کدهای عجیب و غریبی مانند «سایر میوه‌های تازه که مذکور نبوده باشد»، مشخص نیست به چه میوه‌هایی تعلق دارد و راه را برای واردات انواع میوه برای برخی باز گذاشته است.

در این راستا روابط عمومی گمرک ایران ضمن رد وجود چنین کدی در گمرک ایران اعلام کرد که تمام میوه‌هایی که مجوز ورود به کشور دارند یعنی موز، نارگیل، آناناس و انبه مذکور هستند و همه‌ی این موارد کد دارند.

روابط عمومی گمرک ایران همچنین بر اساس کتاب مقررات صادرات و واردات برخی کدهای مربوط به میوه را تعریف کرده است. بر مبنای این کتاب کد « سایر سبزیجات ، میوه ها و سایر اجزاء خوراکی نباتات»، شامل سبزیجاتی مانند خیار، گوجه‌فرنگی و... می‌شود که برای ورود به کشور مجوز دارند.

همچنین «سایر دا نه‌ها، میوه‌ها و نطفه‌ها برا ی کشت که در جای دیگری مذکور یا مشمول نباشند»، از دیگر کدهایی است که روایط عمومی گمرک ایران بر اساس کتاب مقررات صادرات و واردات گمرک ایران، این کد را مربوط به تخم چغندر، بذر یونجه، بذر شبدر و... می‌داند که این موارد نیز برای ورود به ایران مجوز دارند.

کد «سایر، همچنین مخلوط‌ها شامل میوه‌های سخت پوست وسایر دانه‌ها»، ‌نیز مربوط به انواع تنقلات و میوه‌های سخت پوست مانند بادام‌زمینی است که این مورد نیز مجوز ورود به ایران دارد.

روابط عمومی گمرک ایران تاکید کرده است که کد میوه تازه برای گمرک ایران معنا ندارد و هر کسی که بخواهد برای واردات میوه ثبت سفارش بگیرد، باید از طریق وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدام کند که در این صورت نیز سیستم ثبت سفارش به طور خودکار اجازه واردات میوه را نخواهد داد.
طبقه بندی: اجتماعی، اقتصادی،
برچسب ها: میوه وارداتی،،

تاریخ : دوشنبه 23 اسفند 1395 | 08:52 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات


دعوت 142 نفر از نخبگان و فعالان سیاسی، اجتماعی استان ایلام از دکتر جلیلی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری؛
معتقدیم نسبت به سایر کاندیداهای احتمالی در این عرصه «اصلح» هستید/ تعهد و تخصص از ویژگی های اصلی شخصیت شماست
معتقدیم ایشان نسبت به سایر نامزدهای محتمل در این عرصه «اصلح» است، ویژگی هایی نظیر قدرت تصمیم گیری، معنویت و اخلاص، صدق و صفا و صمیمیت، تعهد و تخصص، مدیریت غیر اشرافی، مردمداری و فساد ستیزی، تیز هوشی و سازش ناپذیری مقابل ظلم و زورگویی، تجارب فراوان در سمت های حساس و مدیریتی در نظام مقدس اسلامی و . . .


طبقه بندی: سیاسی،

تاریخ : دوشنبه 23 اسفند 1395 | 08:39 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
تعداد کل صفحات : 4 :: 1 2 3 4
لطفا از دیگر صفحات نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.