دانشجویان دانشگاه امیرکبیر در گرامیداشت شهدای سقوط هواپیمای اوکراینی و اعتراض به رفتار و شعار‌های هنجارشکنانه علیه سردار بزرگ ایران شهید سلیمانی گرد هم جمع شدند.


دانشجویان پاسخی درخور به شعار‌های هنجارشکنانه دادند

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، چهارشنبه ۱۸ دی ناگهان خبر سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی در شهریار منتشر شد حادثه‌ای که منجر به شهادت ۱۷۶ مسافر آن شد و پس از سه روز مشخص شد که علت سقوط این هواپیما عامل انسانی بوده است.

انتشار این خبر موجی از واکنش‌های مثبت و منفی را در کشور به راه انداخت. شب گذشته جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مقابل این دانشگاه تجمع کرده و به اعتراض پرداختند. شرکت کنندگان در این تجمع به بیان شعار‌های هنجارشکنانه علیه سردار بزرگ شهید سپهبد سلیمانی پرداختند.

پاسخ کوبنده دانشجویان امیرکبیر به هنجارشکنان شب گذشته

امروز، یکشنبه ۲۲ دی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر در گرامیداشت شهدای سقوط هواپیمای اوکراینی و در اعتراض به رفتار و شعار‌های هنجارشکنانه علیه سردار بزرگ ایران شهید سلیمانی گرد هم جمع آمدند.

در این گرد هم‌آیی که هم اکنون به پایان رسید، دانشجویان انقلابی و معترض به تجمع شب گذشته، شعارهای «منافق، منافق ننگت باد، ننگت باد»، «با لطف حق هر نقشه‌ای نقش بر آب است»، «سفیر انگلستان اخراج باید گردد»، «ملت انقلابی تسلیت تسلیت» سر دادند.

در این تجمع همچنین پلاکارد‌هایی با عنوان "امیرکبیر تسلیت" در دست دانشجویان وجود داشت که منقش به تصویر دانشجویان شهید این حادثه بود.

موج حضور دانشجویان در این اعتراض نشان می‌دهد که جامعه دانشگاهی کشور نخواهند گذاشت که این حادثه تبدیل به موجی علیه سپهبد قاسم سلیمانی و دو دستگی در کشور شود.

دانشجویان همچنین از سکوت سه روزه نیروهای مسلح در اطلاع رسانی علت سقوط هواپیمای اوکراینی انتقاد کردند ولی با این وجود علاوه بر اینکه تاکید کردند ابعاد این سانحه باید روشن شود بیش از پیش بر حفظ اقتدار نیروهای هوافضای سپاه تاکید داشته و اعلام کردند: نباید خدمات این نیروها برای حفظ امنیت مردم نادیده گرفته شود.
طبقه بندی: سیاسی، اجتماعی، حوادث، بین الملل، امنیتی،

تاریخ : یکشنبه 22 دی 1398 | 05:01 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • زیر وب
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات