فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

امروزه به دلیل استفاده ی گسترده ی افراد از وسایل هوشمند و مجهز به Wi-Fi، در اکثر منازل، ادارات و مکان های عمومی از دستگاه‌ های مودم Wireless استفاده می شود. درست است که استفاده از اینترنت فواید بسیاری دارد و در بسیاری از زمینه ها سبب سهولت در انجام امور زندگی شده است اما باید پذیرفت که امواج ناشی از این وسایل گاه سلامت بشر را نیز تهدید می‌کنند.

اما از سویی این دستگاه‌های دوست‌داشتنی اثرات مخربی زیادی بر سلامت انسان‌ها باقی می‌گذارد؛ سازمان جهانی بهداشت صراحتاً اعلام کرده است امواج ناشی از این دستگاه‌ها زمینه‌ساز «بی‌خوابی»، «کاهش رشد کودکان»، «کاهش رشد سلول‌های بدن انسان و گیاهان»، «کاهش عملکرد مغز»، «ناباروری و خنثی‌سازی اسپرم در مردان»، «ناباروری زنان»، «استرس و بیماری‌های قلبی»، «افزایش امکان ابتلا به سرطان» و «خشکی بینی، گلو و چشم» شده است.

با وجود همه این مضرات تقریبا کنار گذاشتن این دستگاه‌ها دیگر ممکن نیست؛ پیشنهاد ما در این شرایط در اصطلاحی با عنوان «سواد رسانه‌ای» خلاصه می‌شود؛ یکی از جنبه‌های سواد رسانه‌ای «تعیین میزان و نحوه مصرف غذای رسانه‌ای(محتوا) از منابع رسانه‌ای گوناگون است.

راهکار اول

تا حد امکان سعی کنید زمان و میزان استفاده از انواع رسانه‌ به خصوص در افراد خانواده مدیریت شود؛ خودتان هم می‌دانید هیچ لزومی ندارد به صورت دائم آنلاین باشید، فراموش نکنید فرزندان آیینه تمام‌نمای رفتار والدین هستند!

راهکار دوم

اتاق خواب جای مناسبی برای مودم نیست، این دستگاه را از محل خواب‌تان دور کنید.

راهکار سوم

فقط زمانی که می‌خواهید از اینترنت استفاده کنید مودم و وای فای گوشی را روشن کنید، شب و هنگام خواب مودم را خاموش کنید.

راهکار چهارم

اگر در مجتمع‌های آپارتمانی زندگی می‌کنید بیشتر در معرض این اثرات مخرب هستید، بنابراین با همکاری مدیر مجتمع از سایر ساکنان نیز بخواهید این نکات را رعایت کنند؛ نصب چند اطلاعیه نیز می‌تواند راهگشا باشد.

راهکار پنجم

در قسمت تنظیمات مودم، قدرت سینگال را از حالت High به Low تغییر دهید.

راهکار ششم

کارشناسان طب سنتی معتقدند سجده بر خاک(مهر) و همچنین راه رفتن با پای برهنه روی خاک بخشی از این امواج را از بدن خارج می‌کند.




طبقه بندی: علمی،

تاریخ : چهارشنبه 13 تیر 1397 | 08:18 ق.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.