تبلیغات
بصیرت - صداو سیمایی که هم معاند نظام است و هم در اغتشاشات دست دارد

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.
رسانه های زنجیره ای اصلاح طلب امروز تلاش کردند یکبار دیگر تخریب علیه صدا وسیما را شتاب بیشتری بدهند. همچنان که از گزارش های روزنامه های اصلاح طلب برمی آید صدا و سیمایی که در اختیار جهانگیری نباشد هم معاند نظام است و هم در اغتشاشات دست دارد!
صداو سیمایی که هم معاند نظام است و هم در اغتشاشات دست دارد
گروه سیاسی جهان نیوز: جهانگیری روز گذشته در مراسم بزرگداشت هاشمی‌رفسنجانی در میان سخنان خود انتقادی به این رسانه كه بودجه آن را دولت افزایش داده كرد و گفت: «این ایام من به عنوان یکی از مسئولان کشور با وجود اینکه بسیاری از دوستان توصیه می‌کردند صحبت نکنم، به صداوسیما اعلام کردم می‌خواهم با مردم حرف بزنم اما این رسانه بهانه‌های مختلفی از جمله مسائل فنی را مطرح کرد و این زمان به من اختصاص داده نشد.»

به گزارش جهان نیوز، مدیر شبکه یک سیما در واکنش به سخنان معاون‌اول رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه صداوسیما به او فرصت صحبت با مردم را نداد، گفت: «شنبه‌شب برنامه «نگاه یک» به درخواست جناب آقای جهانگیری به او اختصاص پیدا کرد، اما در آخرین ساعات معاون‌اول رئیس‌جمهور در برنامه حضور پیدا نکرد و ما مجبور شدیم «نگاه یک» این هفته را از جدول پخش حذف کنیم. چگونگی درخواست دفتر معاون‌اول رئیس‌جمهور و مذاکراتی که در این زمینه صورت گرفته است مشخص و شفاف است و در صورت نیاز بیان خواهد شد». علیرضا برازش، با بیان اینکه آغوش صداوسیما همواره برای میزبانی دولتمردان و مسئولان اجرائی کشور باز بوده و هست، عنوان کرد: «از ابتدای امسال تاکنون مسئولان دولت‌های یازدهم و دوازدهم بیش از دو هزار ساعت در پربیننده‌ترین ساعات میهمان برنامه‌های سازمان صداوسیما بوده‌اند و این روند همچنان ادامه دارد. سازمان صداوسیما همین امروز هم آماده است در هر ساعت و برنامه‌ای که آقای معاون اول رئیس‌جمهور بخواهد، میزبان وی باشد.

باوجود این توضیحات رسانه های زنجیره ای اصلاح امروز تلاش کردند یکبار دیگر تخریب علیه صدا وسیما را شتاب بیشتری بدهند. همچناکه از گزارش های روزنامه های اصلاح طلب برمی آید این است که صدا و سیمای که در اختیار جهانگیری نباشد هم معاند نظام است و هم در اغتشاشات دست دارد!
* پارازیت روی ارتباط با جمهور
روزنامه قانون طی گزارشی با عنوان "پارازیت روی ارتباط با جمهور"در اینباره نوشت: به نظر می‌رسد اختلاف نظر مسئولان با روسای صداوسیما سبب لغو شدن سخنرانی‌ها می‌شود! این اعلام خبرها و تكذیب‌ها جز اینكه با افكار عمومی بازی كند نتیجه دیگری ندارد و مسئولان باید به نوعی سخن بگویند كه اعتماد عمومی به مسئولان و اظهارات آن‌ها از بین نرود. در این میان برخی معتقدند كه تفاوت محتوای سخنان مسئولان با خط‌قرمزهایی كه صاحبان صداوسیما برای خود ترسیم كرده‌اند سبب می‌شود تا مسئولان از ترس سانسور شدن بیانات‌شان قید سخنرانی را بزنند. امیدواریم سازمان صداوسیما با وجود هزینه‌های فراوانی كه برای آن می‌شود به رویكردهای نوین توجه داشته باشد و با عنایت به بازخوردهایی كه از جامعه می‌گیرد، منش و روش اطلاع‌رسانی خود را تغییر دهد تا بیشتر از این در میان مردم اعتبار خود را از دست ندهد.
 
 
 
*صدا و سیمای معاند و مرتبط با اغتشاشگران
عبدالله ناصری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب نیز طی یادداشتی در روزنامه اصلاح طلب وقایع اتفاقیه درباره صداو سیما دست به سیاه نمایی زده و نوشته است: "اینکه صداوسیما از حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور برای صحبت‌کردن با مردم ممانعت به عمل آورده است، به همان اندازه که عجیب و شگفت‌انگیز است، به همان مقدار با باورهای عمومی درباره این نهاد هماهنگی دارد. متاسفانه عملکرد این نهاد عمومی در برهه‌های مختلف به قدری بد و تاسف‌آور بوده که کمتر کسی است که از رفتارهای این‌چنینی متعجب شود. اصولا صداوسیما اساس کار را طوری قرار داده که انگار قرار است با دولت‌هایی که به‌لحاظ سیاسی با آنها در یک مسیر قرار ندارد، رفتاری اپوزیسیونی داشته باشد. همه به خاطر دارند که در روزهایی که سید محمد خاتمی رییس‌جمهور بود، وضع بسیار بدتر از امروز بود. در آن زمان صداوسیما علنا شبیه گروهی عمل می‌کرد که هیچ فرقی با معاندین نظام نداشت."

این فعال اصلاح طلب در ادامه نیز پا رافراتر گذاشته و اغتشاشات را هم به عملکرد صد و سیما ربط داده و می نویسد: "اینکه ادعا می‌شود که شبکه مجازی باعث شده تا مردم در شهرهای مختلف به خیابان‌ها بریزند، ‌نشانگر بی‌اعتمادی مطلق جامعه به صدا‌و‌سیمایی بود که با هدف همراهی با مردم و در راستای اهداف ملی، بودجه مشخصی را دریافت می‌کند. ای کاش آقایان یک‌بار برای همیشه به این فکر کنند که عملکردشان مخصوصا از دوم خرداد 76 به‌بعد چه ضررهایی به ماهیت این دستگاه وارد کرده و همچنین چه هزینه‌هایی را به منافع نظام، کشور و البته ملت تحمیل کرده است. در پایان باید تاسف خورد که کمتر کسی امید دارد که این روش بسیار غلط اصلاح شود و مشاهدات این دو دهه اخیر نشان می‌دهد که قرار بر این است تا در بر همین پاشنه بچرخد و در نتیجه مخالفان نظام به‌راحتی این امکان را پیدا می‌کنند تا با بهره‌گیری از رسانه‌هایی که در اختیارشان است، منویات خود را به ذهن ایرانی‌ها تزریق کنند."طبقه بندی: سیاسی، اجتماعی،

تاریخ : چهارشنبه 20 دی 1396 | 12:46 ب.ظ | نویسنده : مهدی محمودی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.